Menu

Piękno nietolerancji -Josh McDowell, Sean McDowell

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 34,00 zł 34.00
Cena w innych sklepach: 40,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Vocatio
Kod produktu: C807-2954C

Opis

Autor:  Josh McDowell, Sean McDowell
Wydawnictwo:  Vocatio Oficyna Wydawnicza
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 224
Format: 12.5 x 19.5 cm
Numer ISBN: 978-83-7829-246-3

 

Dookoła nas toczy się walka duchowa o serca i umysły młodych ludzi. Jednym z oręży stosowanym przez świat jest tolerancja kulturowa, która wykracza daleko poza poszanowanie zachowań i wierzeń innych ludzi. Głosi ona przekonanie, że nie istnieje hierarchia prawd moralnych, lecz wszystkie one są sobie równe. W tradycyjnie pojmowanej tolerancji przyznajemy innym prawo do wierzenia, w co chcą, i zachowywania się inaczej niż my sami, bez jednoczesnego popierania tych działań. Inaczej jednak jest w tolerancji kulturowej. Według niej wszyscy ludzie mają prawo nie tylko do wierzenia, w co chcą, i postępowania inaczej, ale również mają prawo do wymagania od innych uznania tego, że żadne wierzenia, wartości i prawdy nie są lepsze od pozostałych. W gruncie rzeczy chodzi więc o uznanie poglądu, że prawda jest subiektywna, a poglądy żadnej osoby nie powinny być poddawane czyjejkolwiek ocenie ani kiedykolwiek uznawane za niewłaściwe.

Wydaje się, że w dzisiejszym świecie tolerancja kulturowa jest wszechobecna. Nasze dzieci bombardowane są nią w szkole, poddawane jej wpływom zgodnie z prawami stanowionymi przez rząd, indoktrynowane przez sztukę i media, a niejednokrotnie nasycane nią nawet w Kościele. Pod jej wpływem młode pokolenie zaczyna wierzyć, że nie istnieje uniwersalna prawda moralna, a każdy człowiek może sam decydować o tym, co jest dla niego dobre i co właściwe.

Może się wydawać, że sytuacja jest tragiczna, gdyż negatywny wpływ, jaki kultura masowa wywiera na młode pokolenie jest ogromny. Nie martwmy się jednak – jest jeszcze nadzieja.

Josh McDowell od ponad pięćdziesięciu lat prowadzi nauczania i sprzeciwia się licznym trendom kulturowym. Prostym językiem głosi podstawy chrześcijańskiej wiary. Od 1961 roku Josh przemawiał ponad 27 000 razy do ponad 25 milionów ludzi w 125 krajach. Jest autorem i współautorem 142 książek, w tym Więcej niż cieśla i Przewodnik apologetyczny, które znalazły się na liście czterdziestu najważniejszych książek XX wieku wg magazynu „Word".

Dr Sean McDowell jest wykładowcą magisterskich studiów apologetycznych na Uniwersytecie Biola.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl