
Producent
-
Ad Rem Agencja Reklamy i Wyd. (1)
-
Adamus (1)
-
Agencja Wydawnicza PDN (1)
-
Agencja Wydawnicza PDN (1)
-
Agora (1)
-
ANTYK Marcin Dybowski (1)
-
APOSTOLICUM (1)
-
Arkady (7)
-
Arystoteles (4)
-
Astra (1)
-
Bellona (4)
-
Bernardinum (7)
-
Biały Kruk (5)
-
Bogucki Wydawnictwo Naukowe S.C. (1)
-
BOSZ (18)
-
Buchmann (2)
-
Czarne (1)
-
Debiuty (5)
-
Dębogóra (1)
-
Demart (2)
-
Dimedia (1)
-
Dom Spotkań z Historią (9)
-
Dom Wydawniczy PWN (3)
-
Dragon (6)
-
Erica (1)
-
Exlibris (1)
-
Fenix (3)
-
Film IT (1)
-
Flos Carmeli (1)
-
Fundacja Sąsiedzi (2)
-
Fundacja Tres (1)
-
Gdański kantor wydawniczy (1)
-
Gondwana (2)
-
Graf-ika (4)
-
Hartigrama (1)
-
IPN (1)
-
Jedność (2)
-
KARAKTER (1)
-
KARTA (3)
-
Kluszczyński (1)
-
Koinonia (1)
-
Księży Młyn (18)
-
Kurpisz (1)
-
Libra PL (14)
-
LTW (3)
-
Międzynarodowe Centrum Kultury (2)
-
Międzynarodowe Centrum Kultury Kraków (2)
-
MS Wydawnictwo (2)
-
Muza (1)
-
Muzeum Okręgowe w Suwałkach (1)
-
Narodowe Centru Kultury (1)
-
Nortom (1)
-
Olesiejuk (1)
-
Oryginały (1)
-
Oskar (2)
-
Ossolineum (1)
-
Pomost (2)
-
Read Me (8)
-
Rebis Dom Wydawniczy Sp.z o.o. (3)
-
Rytm (3)
-
S-CAN (1)
-
SBM (4)
-
Skarpa Warszawska (3)
-
Świat Książki (2)
-
Słowo/Obraz Terytoria Wydawnictwo Sp.z o.o. (1)
-
Universitas Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych (2)
-
VIA NOVA Wydawnictwo (1)
-
Volumen Oficyna Wydawnicza (1)
-
Volumina (8)
-
Wielka Litera (1)
-
Wilczyska (2)
-
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (4)
-
Wydawnictwo AA (3)
-
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu (3)
-
Wydawnictwo Exemplum (1)
-
Wydawnictwo M (4)
-
Wydawnictwo Miejskie Posnania (13)
-
Wydawnictwo Poznańskie (1)
-
Wydawnictwo RM (13)
-
Wydawnictwo Św. Wojciech (3)
-
Wysoki Zamek (1)
-
Zeta Ars (2)
-
Zysk i S-ka (5)
Przedwojenny Poznań. Najpiękniejsze fotografie - Magdalena Mrugalska-Banaszak

Dwudziestolecie międzywojenne to ważny okres w historii Poznania, który z miasta zamkniętego w murach pruskiej twierdzy przekształca się w nowoczesną metropolię. Otwarcie w 1919 r. Uniwersytetu Poznańskiego powoduje napływ uczonych z innych regionów Polski. W krótkim czasie Poznań staje się ważnym ośrodkiem akademickim, a także artystycznym i kulturalnym. Coroczna edycja Targu Poznańskiego (od 1921 r.), a od 1925 r. Międzynarodowych Targów Poznańskich powoduje, że miasto zajmuje ważna pozycję na gospodarczej mapie Polski, umacnia ją organizacja w 1929 r. Powszechnej Wystawy Krajowej. Lata 20. przynoszą intensywny rozwój przestrzenny, Poznań się buduje i rozbudowuje, przybywa nowych domów, szkół, fabryk, obiektów użyteczności publicznej. I o tym jest ten album. O mieście, które się zmienia. I o tym, jak się zmienia.
Dostępność: brak informacji
1947. Barwy ruin. Warszawa i Polska w odbudowie na zdjęciach Henry'ego N. Cobba - Maria Sołtys, Krzysztof Jaszczyński

Album ze zdjęciami Henry’ego N. Cobba prezentuje po raz pierwszy w Polsce kolorowe fotografie zrujnowanej Warszawy, Szczecina i Wrocławia i innych miast Polski. Henry N. Cobb w 1947 roku wraz z grupą amerykańskich architektów odwiedził m.in. Anglię, Czechosłowację i Polskę, by obejrzeć postępy w odbudowie tych krajów ze zniszczeń wojennych. Zrobił ponad 100 fotografii (z czego ok. 40 z Warszawy), które po 65 latach prezentuje w albumie Dom Spotkań z Historią.
Autorzy albumu – Krzysztof Jaszczyński i Maria Sołtys – zestawili fotografie zniszczonych obiektów z projektami architektonicznymi, które w tych miejscach miały być realizowane. Materiały te uświadamiają kompleksowość zamysłów i działań polskich architektów oraz urbanistów, zakorzenienie planów w przedwojennej myśli urbanistycznej przy jednocześnie nowatorskim charakterze procesu odbudowy na niespotykaną wcześniej skalę. Rok 1947, w którym wykonano zdjęcia, był ostatnim, w którym architekci i urbaniści cieszyli się względną wolnością w projektowaniu.
Dostępność: brak towaru
2 Pułk Szwoleżerów Rokitniańskich - Wiesław Gogan

Niniejsza monografia jest bezcennym źródłem wiedzy o jednym z trzech szwoleżerskich pułków okresu międzywojennego, który w latach 1926 -1939 stacjonował w Starogardzie.
Ta książka jest hołdem dla bohaterskich żołnierzy Pułku, którzy wolność naszej Ojczyzny wyrąbywali szablami, niejednokrotnie płacąc za to swoim życiem. Lektura tej monografii przybliży Państwu historię okrytego chwałą spod Rokitny, Klekotowa, Komarowa, Świecia czy Ozorkowa 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich oraz sylwetki jego dowódców, oficerów i szeregowych. W imieniu Szwadronu Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, kontynuującego tradycje pułku -elity elit polskiej kawalerii przedwrześniowej -z pełnym przekonaniem polecam Czytelnikom to mistrzowskie opracowanie pułkowych dziejów.
Dostępność: brak informacji
63 dni życia i walki - Jan Łoziński

Ten niezwykły reportaż przywołuje kolejne dni walki o wolność: radość towarzyszącą wybuchowi Powstania, przytłumioną trudnościami codziennej egzystencji, heroiczną walkę powstańców na barykadach, sanitariuszek w szpitalach polowych i na gruzach zburzonego miasta. To także obraz codziennego życia wypełnionego tęsknotą za normalnością, której namiastkę mieszkańcy Warszawy mogli odnaleźć w nielicznych, ale nadal funkcjonujących kawiarniach, teatrzykach, przy muzyce płynącej z radia czy podczas lektury codziennej prasy. W obliczu wszechobecnej śmierci czytelnik dostrzeże również radość zaślubin i przyjacielskich spotkań - radość z kolejnego dnia życia.
Fotografie pokazują także ogrom nadziei i niezwykłą odwagę młodych bohaterów z batalionów: "Zośka", "Pięść", "Gustaw", "Dzik", "Golski", "Harnaś", "Kiliński", "Ruczaj", "Sokół" i wielu innych bezimiennych herosów tamtego czasu.
Dostępność: na wyczerpaniu
Album Legionów Polskich z płytą DVD gratis - Reprint z 1933 r.

Unikatowy reprint albumu z 1933 roku. To wyjątkowa i niepowtarzalna publikacja, zarówno pod względem historycznym, jak i edytorskim. Ukazuje wymarsz Pierwszej Kompanii Kadrowej z Krakowa. Zamieszczone zdjęcia, materiały dokumentalne i mapy odtwarzają klimat przedwojennych wydarzeń i oddają charakter epoki.
Do albumu gratis – DVD„Sztandar wolności”, film dokumentalny z 1937 roku.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Autochromy. Małopolska - Tadeusz Rząca

Album przedstawia kolekcję fotografii autochromowych Tadeusza Rzący (1868-1928), prekursora fotografii barwnej w Polsce. Ten unikatowy zbiór ukazujący w kolorze świat początku wieku znajduje się w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Tekst wstępu wprowadza czytelnika w historię fotografii autochromowej i dokonania Tadeusza Rzący, a interesującym kontrapunktem dla prezentowanych zdjęć jest wywiad z Adamem Bujakiem, który w archiwalnych fotografiach Rzący odnajduje wspólnotę spojrzenia na piękno małopolskiego krajobrazu i zabytki Krakowa.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni



