Atlas Geograficzny Ilustrowany Królestwa Polskiego - red. Bazewicz (reprint wydania z 1907 r.)
Atlas nie tylko uczy geografii, uczy miłości do kraju, bo to książka z duszą... Fantastyczny "przewodnik", dokument o nieocenionej wartości kulturowej, historycznej i dokumentalnej.
"Atlas geograficzny Królestwa Polskiego" pod redakcją J.M. Bazewicza, reprint oryginału z 1907 r. oprawiony w ekoskórę ze złoceniami, posiada barwną wyklejkę z epoki.
Zawiera: mapę ogólną Królestwa Polskiego z podziałem na gubernie oraz mapy szczegółowe każdej guberni z reprezentatywnym zabytkiem i typem ludowym, a także 118 stron opisów do map.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Dwory polskie w Wielkiem Księstwie Poznańskiem - Leonard Durczykiewicz
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Dwory polskie w Wielkiem Księstwie Poznańskiem - Leonard Durczykiewicz (ekoskóra)
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Galicya Tom 1. Kraj, ludność, społeczeństwo, rolnictwo - Franciszek Bujak (reprint wydania z 1908 roku)
Reprint wydania z 1908 roku.
Kraj, położenie i warunki fizyczne, zasoby naturalne, ludność, narodowości i wyznania, społeczeństwo, zróżnicowanie zawodowe i socjalne, duchowieństwo,własność ziemska, inteligencja.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Galicya Tom 2. Leśnictwo, górnictwo, przemysł - Franciszek Bujak (reprint wydania z 1910 roku)
Reprint wydania z 1910 roku.
Leśnictwo, rybołówstwo, łowiectwo, górnictwo, przemysł
Dostępność: brak towaru
43,50 zł
Gdańsk. Cuda Polski. REPRINT - Jan Kilarski
Prezentowany tom jest reprintem książki Gdańsk J. Kilarskiego z roku 1933. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustracje wydania pierwszego.
Jest to pierwsza reedycja tej pracy po 1933 roku.
Dostępność: na wyczerpaniu
Góry wołają. Sentymentalna podróż łukiem Karpat od Olzy po Czeremosz - Rafał Malczewski (reprint z 1939 r.)
Reprint wydanego w 1939 r. albumu fotograficznego – wędrówki z obiektywem po polskich górach od Olzy po rzekę Czeremosz. Wspaniałe zdjęcia, z których spora część została wyłoniona na zimowym konkursie Ministerstwa Komunikacji, zostały okraszone ciekawymi, przenoszącymi czytelnika w epokę przedwojenną, podpisami. Zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy przeplatane są nietuzinkowymi wizerunkami górali karpackich. Całość została poprzedzona wstępem literackim Rafała Malczewskiego – wybitnego felietonisty, pisarza, malarza i taternika.
Dostępność: brak towaru
39,90 zł
Herbarz rodzin szlacheckich Królestwa Polskiego - Mikołaj Pawliszczew (reprint wydania z 1853 r.)
Opis herbu (w kolorze) każdej rodziny szlacheckiej z wyjaśnieniem jej pochodzenia. 135 herbów odnosi się do 389 rodzin. Dwa tomy w jednym woluminie. Porządkowanie herbów w Pierwszym Oddziale z powodu niewielkiej ilości Szlachty nie wymagało osobnego systematu. W Drugim i Trzecim przyjęty został porządek abecadłowy podług herbów. Heraldyka albowiem Polska w tem jest szczególną i od innych odmienną, że w niej każdy herb ma swoją odmienną nazwę i często przez liczne rodziny jest używanym. Dowód tego widzieć można i w niniejszym Herbarzu, w którym 135 opisanych herbów odnosi się do 389 rodzin.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Historia o krasnoludkach i o sierotce Marysi - Maria Konopnicka (reprint wyd. z 1896 r.)
W historii o Marysi i o krasnoludkach Konopnicka zawarła bogactwo motywów, postaci i uczuć, które umiejętnie powiązała z prostotą oraz artyzmem formy i treści. Pokazała również najważniejsze wartości, jak: dobro, miłosierdzie i wiarę w lepsze jutro oraz umiłowanie ojczystej ziemi − jej piękna i legend. Baśń wzbogaca fantazję dziecka, ukazuje mu najważniejsze cechy psychiki ludzkiej oraz kształtuje jego właściwe postawy moralne.
Dostępność: brak towaru
47,90 zł
Huculszczyzna. Gorgany i Czarnahora. Cuda Polski - Antoni F. Ossendowski (reprint wydania z 1936 r.)
Prezentowany tom jest reprintem książki Huculszczyzna. Gorgany i Czarnohora A. F. Ossendowskiego z roku 1936. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustrację wydania pierwszego.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Ilustrowany przewodnik po Poznaniu i Wielkim Księstwie Poznańskim z 1909 roku. Przewodnik retro - Konstanty Kościński
Poznań i okolice w roku 1909. Słynny przewodnik po stolicy Wielkopolski i Wielkim Księstwie Poznańskim, napisany przez Konstantego Kościńskiego.Wznowiony po raz pierwszy.
Dostępność: brak towaru
35,90 zł
Ilustrowany przewodnik po Wschodnich Karpatach Galicyi, Bukowiny i Węgier - Mieczysław Orłowicz
Bogato ilustrowany, ekskluzywny reprint wydania z 1914. Przewodnik Mieczysława Orłowicza prowadzi nas od od źródeł Sanu w Bieszczadach, przez Gorgany, Bliźnicę i Świdowiec, Czarnohorę, Karpaty Marmaroskie, Karpaty Bukowińskie aż po Alpy Rodniańskie. To podróż nie tylko krajoznawcza, ale i kulturowa. Orłowicz zapoznaje nas z wspaniałymi zabytkami, typami budownictwa ludowego i rdzenną ludnością tych terenów. A wyprawa to tym, ciekawsza, że, cytując autora, góry te dzięki swej wysokości, piękności i pustce, najwięcej mają warunków do skierowania ku nim ruchu turystycznego.
Dostępność: brak towaru
24,90 zł
Jelitkowo na dawnej pocztówce - Waldermar Nocny
Wyobraźmy sobie, że – przeniesieni w czasie wstecz o osiemdziesiąt lat – idziemy niespiesznym spacerem drogą z Oliwy do Jelitkowa. Nie poznalibyśmy tego miejsca. Ulica Pomorska, przy której stoją dziś wielopiętrowe bloki, była wtedy zwykłą wiejską drogą...
Drugi album serii poświęciliśmy właśnie tej małej miejscowości, która z końcem XIX w. zrobiła relatywnie dużą karierę jako nadbałtyckie kąpielisko. Pod względem towarzyskiego prestiżu Jelitkowo oczywiście pozostawało w cieniu Sopotu, jednak miejsce to zawsze miało swoich oddanych, wręcz fanatycznych zwolenników. Dla nich jelitkowski zakątek jest jedyny i niepowtarzalny. Przekonaniem tym chcielibyśmy zarazić oglądaczy i czytelników albumu.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Józefa Jezierskiego Ilustrowany przewodnik po Krakowie i okolicy - reprint wydania z 1913 r.
Pierwszy przewodnik po Krakowie ukazał się w 1603 roku. Od tego czasu właśnie Kraków wiódł prym na Ziemiach Polskich jeśli chodzi o bycie podmiotem tego typu literatury. Napisany przez Józefa Jezierskiego Ilustrowany Przewodnik po Krakowie i okolicy ukazał się po raz pierwszy w 1901 roku a jego kolejne wydania były publikowane aż do 1914 roku.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Kantyczki z nutami. „Pójdźmy wszyscy do stajenki" (reprint wydania z 1911 r.)
Okres Bożego Narodzenia to czas wspólnego kolędowania, który w polskiej tradycji trwa aż do 2 lutego.
Warto przy tej okazji poznać bogactwo pieśni z reprintu wydanego przed ponad stu laty zbioru w Krakowie, w Drukarni „Prawdy” w 1911 roku.
Zbiór – reprint z 1911 r. ukazał się dzięki staraniom Jana Kaszyckiego, ówczesnego kierownika Szkoły Ludowej w Krakowie, Feliksa Nowowiejskiego, dyrektora Towarzystwa Muzycznego oraz ks. Melchiora Kądzioła, redaktora „Prawdy”.
Śpiewniczek zawiera teksty i nuty wszystkich kolęd i pastorałek, śpiewanych w Polsce na początku XX wieku w okresie Bożonarodzeniowym, zarówno tych liturgicznych, jak i ludowych, wykonywanych po domach. Znajdują się w nim także kolędy regionalne, z oryginalną pisownią, tj. „A spis Bartek, Symek, Wojtek...”, „Tusząc pasterze, że dzień blizko...”. Pozycja posiada wielką wartość historyczną w dziejach rozwoju muzyki religijnej o charakterze ludowym.
Dostępność: brak towaru
32,50 zł
Karpaty i Podkarpacie. Cuda Polski - Antoni Ferdynand Ossendowski
Prezentowany tom jest reprintem książki Karpaty A. F. Ossendowskiego z roku 1933. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustracje wydania pierwszego. Jest to pierwsza reedycja tej pracy po 1933 roku.
Dostępność: brak towaru
43,90 zł
Karpaty i Podkarpacie. Cuda Polski - Antoni Ferdynand Ossendowski (oprawa miękka)
Prezentowany tom jest reprintem książki Karpaty A. F. Ossendowskiego z roku 1933. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustracje wydania pierwszego. Jest to pierwsza reedycja tej pracy po 1933 roku.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Kaszubi giną - Kościnski Konstanty (reprint z 1905 r.)
Reprint pracy z 1905 roku.
Książeczka „Kaszuby giną” omawia nie tylko wielką własność ziemską na Kaszubach, ale co ciekawe, sporo miejsca zajmuje tu charakterystyczna dla tego regionu drobna szlachta kaszubska. Względem tej grupy społecznej Kościński zamieścił kilka bardzo trafnych spostrzeżeń, które bardzo szybko zostały podchwycone przez innych publicystów.
Dostępność: brak towaru
24,90 zł