Producent
- 3S Media (2)
- Andegavenum (1)
- Arkady (10)
- Bernardinum (3)
- Biały Kruk (2)
- BOSZ (6)
- Buchmann (2)
- Capital (1)
- Czarne (1)
- DiG (1)
- Dimedia (1)
- Esprit (2)
- Farta (2)
- Fronda (1)
- G&P (2)
- Galeria Miejska Arsenał (1)
- Graf-ika (1)
- GRAFFITI BC (1)
- Harmonia (1)
- HISTORIA IAGELLONICA (1)
- Instytut Kultury Popularnej (1)
- Jedność (1)
- KARAKTER (1)
- Krzysztof Karoń (1)
- Księży Młyn (2)
- Libra PL (2)
- Libron (1)
- Magna Polonia (1)
- Media Rodzina (1)
- Międzynarodowe Centrum Kultury (1)
- Miles (3)
- Muzeum w Gliwicach (1)
- Neriton (1)
- Państwowy Instytut Wydawniczy (2)
- Petrus (1)
- Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu (3)
- Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk (1)
- Prohibita (2)
- Publicat (1)
- Rebis Dom Wydawniczy Sp.z o.o. (3)
- Salwator (1)
- SBM (7)
- Stara Szuflada (1)
- Tako (1)
- Teologia Polityczna (1)
- UMCS, Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (1)
- Universitas Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych (2)
- Volumen Oficyna Wydawnicza (2)
- WAM (2)
- Wektory (1)
- Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (1)
- Wydawnictwo KONTEKST (6)
- Wydawnictwo Lekarskie PZWL (1)
- Wydawnictwo Miejskie Posnania (5)
- Wydawnictwo Nauka i Innowacje sp. z o. o. (1)
- Wydawnictwo Poznańskie (1)
- Wydawnictwo RM (2)
- Wydawnictwo Św. Wojciech (1)
- Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (1)
- Wysoki Zamek (2)
- Znak (1)
- Zysk i S-ka (5)
Historia antykultury 1.0 - Krzysztof Karoń (wydanie pierwsze, UZUPEŁNIONE)
Książka Krzysztofa Karonia to pierwsza rzetelnie przedstawiona historia dominującej współcześnie ideologii - tzw. wolnościowego marksizmu. Księgarnia "Książki przy herbacie" promuje ją na swojej stronie.
Dostępność: brak towaru
69,00 zł
Kontrrewolucja. Eseje i szkice - Paweł Lisicki
Lisicki konfrontuje mądrość zawartą w tradycji chrześcijańskiej z czasami nowożytnymi, które, zbuntowane przeciw wieczności i absolutowi, ściągnęły klęskę na filozofię, religię, literaturę, na rozum i wiarę Zachodu.
Dostępność: brak towaru
59,90 zł
O cywilizacji śmierci. Jak zatrzymać antykulturę totalitarnych mniejszości - Jan Marek Chodakiewicz
Tym razem znany historyk wyszedł z archiwów i opisał to, co widział na własne oczy jako student, a potem naukowiec w San Francisco, Los Angeles i Waszyngtonie, czyli jak cywilizacja śmierci przejęła Stany Zjednoczone.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Sztuka w kulturze - Henryk Kiereś
Na książkę składają się artykuły dotyczące sztuki i jej rozumienia, co prowadzi do podstawowego filozoficznego typu wyjaśniania świata natury i kultury. Okazuje się bowiem, że rezygnacja z filozofii w wyjaśnianiu problemu sztuki powoduje błędny jej obraz, zaś oparcie jej rozumienia na idealizmie i jego pseudofilozofiach prowadzi do ideologii fundującej m.in. tzw. antysztukę i antyartystę. Autor ostrzega, że nie każdy fakt kulturowy, jaki rejestruje historia sztuki, jest faktem kulturotwórczym, bywa bowiem owocem błędu poznawczego twórcy i miast usuwać braki w świecie pomnaża je, deprawując odbiorcę i deterioryzując kulturę. W książce m.in. omówiono problem kultury i kulturoznawstwa, współczesne spory o sztukę, problem twórczości, relację sztuka i religia, oraz zamieszczono pomoce dydaktyczne: wybrane teksty oraz bibliografię prac z filozofii sztuki.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Manifest Antykomunistyczny - Łukasz Winiarski "Razprozak"
Książka to apologia wolności, rzetelna, a przy tym zabawna i lekkostrawna, krytyka komunizmu i pączkujących z niego idei, a także kolejnych mutacji. Publikacja sprowadza do parteru, a następnie nokautuje podwaliny marksistowskiej rewolucji, która wciąż dokonuje się na naszych oczach. Książka stanowi intelektualną odtrutkę zwłaszcza na współczesne „wirusy”, które wyewoluowały z teorii Marksa i jego następców (np. wirus zielonej, choć czerwonej, rewolucji ekologicznej, BLM itp.).
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Art déco. Historia, sztuka, ludzie - Irma Kozina
Prezentowany album to bogato ilustrowana opowieść o świecie lat dwudziestych, trzydziestych i czterdziestych XX wieku. Obecny wówczas styl art déco rozwinął się przede wszystkim w obrębie sztuk wizualnych: w architekturze, rzeźbie, malarstwie, grafice użytkowej i rzemiośle artystycznym.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
„Straszny dwór”, czyli sarmackie korzenie Niepodległej + płyta CD - Jacek Kowalski
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Ach, ten gorset! - Karolina Tomczyk-Kozioł, Agnieszka Urbańska
O modzie mówi się, że jest zmienna, o elegancji zaś - że ponadczasowa. Choć moda bywa ulotna, dziewiętnastowieczni Poznaniacy chętnie za nią podążali, a ich garderoby niewiele różniły się od tych eksponowanych w Paryżu, Wiedniu czy niedalekim Berlinie.
W co zatem ubierały się poznańskie elegantki od początku XIX wieku do wybuchu Wielkiej Wojny? Jak nosili się wytworni mężczyźni? I czy w XIX wieku istniała moda dziecięca? Autorki niniejszej książki przybliżają nie tylko kwestie ówczesnej mody. Opowiadają także o tym, jak powstawała odzież, kto trudnił się krawiectwem, skąd czerpano pomysły i w końcu - gdzie w Poznaniu można było zadać szyku. Niewątpliwą zaletą publikacji jest zebrana w niej bogata ikonografia: XIX-wieczne ryciny, fotografie, wycinki prasowe, reklamy i anonse.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
ADHD/ADD. Jak pomóc dziecku ogarnąć chaos - Cheryl R. Carter
Rodzice dziecka z ADHD/ADD mają często uczucie, jakby mieszkali na polu bitwy. Walka toczy się nieustannie o uwagę dziecka, rozrzucone skarpetki, zachowanie przy stole, nieodrobione lekcje, zgubione zeszyty... Autorka poradnika – terapeutka rodzinna, konsultantka w zakresie organizacji i zarządzania czasem – udziela wskazówek, jak nadpobudliwe i rozpraszające się dziecko nauczyć porządku, systematycznej pracy i nauki. Poradnik przeznaczony jest przede wszystkim dla rodziców, ale będzie też przydatny dla nauczycieli, psychologów i pedagogów pracujących z dziećmi z ADHD/ADD.
Dostępność: na wyczerpaniu
Architektura użyteczności publicznej II Rzeczypospolitej 1918-1939. Forma i styl - Michał Pszczółkowski
Autor omawia najważniejsze budynki publiczne powstałe pomiędzy dwiema wojnami światowymi. Szczególną uwagę zwraca na gmachy wybudowane na kresach wschodnich, które przez wiele lat były zapomniane ze względu na powojenną sytuację polityczną, a z pewnością zasługują na uwzględnienie w dziejach architektury polskiej. Przedstawiając kolejne przykłady, kreśli opowieść, z której wyłania się tło historyczne – każdy gmach miał manifestować stabilność i potęgę państwa polskiego.
Dostępność: brak informacji