Menu

Katechizm Rzymski. Tom 3. Dekalog i Modlitwa Pańska. Wydanie poszerzone o Trzy Dodatki. Katechizm Soboru Trydenckiego wydany z rozkazu św. Piusa V

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 7 dni
Cena: 79,00 zł 79.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Autor: św. Pius V Papież
Wydawnictwo: ANTYK Marcin Dybowski
Rok wydania: 2022
Format: A5
Liczba stron: 480
ISBN: 978-83-963505-0-3
Oprawa: miękka

Wydanie bogato ilustrowane.

 

Katechizm Trydencki, Katechizm Soboru Trydenckiego, łac. Catechismus ex decreto Concilii Tridentini ad parochos.

Pierwszy oficjalny Katechizm katolicki. Zawiera streszczenie doktryny Kościoła katolickiego, ogłoszony został w 1566 r. przez papieża Piusa V, na życzenie Soboru Trydenckiego i z wykorzystaniem jego uchwał. W czterech głównych częściach objaśnia: Skład Apostolski (tom I - O Wierze), Sakramenty (tom II), Dekalog i Modlitwę Pańską (tom III).

Przedstawiamy Państwu Tom III Katechizmu Rzymskiego - najbardziej popularnego Katechizmu w dziejach Kościoła, wielokrotnie wznawianego na przestrzeni wieków.

Niniejszy Katechizm przygotowano na podstawie ostatniego polskiego wydania (Kraków, 1880 r.), zachowując niezmienne słownictwo - zgodnie z oryginałem.

Oddajemy w Państwa ręce to wspaniałe dzieło, dorobek naszych Przodków, wydany w nowej formie, ozdobiony przepięknymi ilustracjami. Mamy nadzieję, że Katechizm ten przysłuży się do głębszego zrozumienia niezmiennych podstaw i Prawd Wiary katolickiej wśród katolików, stanowiąc zarazem niezrównaną pomoc dla duchowieństwa przy nauczaniu wiernych.

* * *

Tom III został poszerzony o dwa dodatki, które ukazały się po raz pierwszy w wydaniu z 1866 roku, oraz dodatek III posiadający osobne Imprimatur, załączony do wydania z 1880 r.

Dodatek I - Prosty wykład Artykułu Wiary o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny;

Dodatek II - rozkład materii Katechizmu, rozłożony na pojedyncze niedziele i święta całego roku, i zastosowany do perykop ewangelicznych;

Dodatek III - Uchwały i Wyroki Soboru Watykańskiego wraz z wykładem artykułu wiary o nieomylnym nauczycielstwie Papieża.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl