- Kultura kontra antykultura(148)
- Książki katolickie(2987)
- W obronie wiary i tradycji, apologetyka(281)
- Biblia(213)
- Wokół Biblii(153)
- Księgi liturgiczne(101)
- Brewiarz, Liturgia Godzin(29)
- Modlitewniki, modlitwa, rozważania(436)
- REPRINTY, FAKSYMILE, wznowienia tradycyjnych wydań(75)
- Najświętsza Maryja Panna(162)
- Książki dla dzieci, I Komunia Święta(136)
- Sakramenty(115)
- Duchowość(680)
- Zagrożenia duchowe(91)
- Wiara i psychologia (małżeństwo, rodzina, wychowanie, relacje)(306)
- Duszpasterstwo(131)
- Ks. Aleksander Woźny(39)
- Jan Paweł II - Karol Wojtyła(61)
- Benedykt XVI- Josef Ratzinger(45)
- Franciszek - Jorge Mario Bergoglio(28)
- o. Adam Szustak OP(1)
- Biografie, świadectwa, święci, mistycy, objawienia(852)
- Historia Kościoła(216)
- Dokumenty Kościoła(51)
- Teologia(115)
- Dla Kapłanów(134)
- Literatura, poezja, sztuka(110)
- Muzyka(31)
- Zeszyty Karmelitańskie(0)
- Biblioteka PASTORES(11)
- Audiobooki, płyty CD, DVD(60)
- Inne(314)
- Książki o Poznaniu i Wielkopolsce(241)
- Książki o Kresach Wschodnich i Galicji(615)
- Reprinty(116)
- Albumy pamiątkowe dla dzieci / kroniki rodzinne(44)
- Albumy(417)
- Książki historyczne(1941)
- Tradycje, obyczaje, małe ojczyzny(678)
- Biografie, listy, dzienniki, pamiętniki, wspomnienia, GENEALOGIA(1578)
- Książki dla dzieci i młodzieży(472)
- Literatura, beletrystyka, poezja(386)
- Literatura faktu, reportaż, wywiad, publicystyka, eseje(571)
- Podróże i podróże retro(210)
- Przewodniki(273)
- Nauki społeczne(544)
- Filozofia i etyka(139)
- Kultura i sztuka(118)
- Kulinaria, książki kucharskie(57)
- Hobby/poradniki(39)
- Zdrowie i uroda(74)
- Słowniki, leksykony, encyklopedie(63)
- Książki popularnonaukowe(40)
- Kalendarze(2)
- Nowości
- Promocje
Msza Święta. Jej znaczenie, korzyści, obrzędy i sposoby słuchania - ks. Feliks Cozel TJ
Opis
Autor: | ks. Feliks Cozel TJ | |
Wydawnictwo: | Te Deum | |
Rok wydania: | 2013 | |
Oprawa: | miękka | |
Liczba stron: | 247 | |
Format: | 145x205 mm | |
Numer ISBN: | 978-83-89345-94-31 |
Drugie wydanie napisanej na początku XX wieku przez polskiego jezuitę książki, która przystępnej formie podaje podstawowe informacje dla wiernych, niezbędne dla właściwego rozumienia i korzystania z owoców trydenckiej Mszy Świętej Wszechczasów. Jej lektura nie tylko pozwoli każdemu poznać istotne wartości i znaczenie poszczególnych słów i gestów Mszy św., ale także wyraźnie ukaże pustkę i płytkość obrzędów sprofanowanego, wypranego ze swego misterium i sacrum, jej nowego rytu. Każdy, kto pozna głębiej istotę Mszy św. i jej wartość, już nigdy więcej nie będzie pragnął żadnych nowinek liturgicznych.
Produkty powiązane
O słuchaniu Mszy Świętej według św. Alfonsa Liguorego opracowane przez bł. ks. Igacego Kłopotowskiego
"A oto Król Niebieski ukazuje nam cenniejszą kopalnię złota. Zawiera ona nie ziemski kruszec, ale dobra niebieskie i wieczne, łaskę Boską, nieskończone zasługi odkupienia. Ach! Wiara nas uczy, że najmniejsza łaska więcej warta niż całej ziemi złoto. Tym skarbem nieocenionym jest Przenajświętsza Ofiara Mszy świętej".
Katechizm katolicki - Pietro kard. Gasparri
Katechizm zawiera wykładnię najważniejszych zasad wiary, moralności i kultu, do których przestrzegania zobowiązani są wierni Kościoła katolickiego. Wszystko jest wyrażone systematycznie, porządnie, zwięźle i krótko, aby żaden wyraz, tym bardziej pytanie, nie okazało się zbytecznym i niepotrzebnym.
Demon. Mówię, jak jest - Grzegorz Fels
Papież Paweł VI napisał, że największym zwycięstwem szatana jest to, że ludzie przestali wierzyć w jego istnienie. Piekło istnieje naprawdę. Szatan i jego zwolennicy stale wpływają na rzeczywistość, która nas otacza. Nie wierzysz? Możesz nie wierzyć w istnienie oceanu, ale niewiara nie zabezpieczy cię przed utonięciem w jego głębinach.
Godzina święta. Nabożeństwo wynagradzające zalecone przez Pana Jezusa, objawione św. Małgorzacie Marii Alacoque
Wybór katolickich modlitw i rozważań dotyczących Godziny Świętej, zebrany z tradycyjnych modlitewników i książek z XIX i pierwszej połowy XX w. Książka bogato ilustrowana pobożnymi ilustracjami z dawnych modlitewników.
Chrystianizm i czasy obecne (komplet t. 1-4) - bp Louis Victor Emile Bougaud
Autor był kaznodzieją i pisarzem o dużych wpływach na współczesnych. Jego apologetyka wykazuje dokładne wyczucie i zrozumienie czasów, w którym żyjemy (tzw. współczesności) i wyraża zdecydowaną nadzieję na ostateczny tryumf Kościoła . Jego celem było dostosowanie sposobu wyjaśnienia dogmatów Kościoła, jego nakazów i wewnętrznej organizacji, do moralnych i intelektualnych potrzeb współczesnych, bez jakiegokolwiek uszczerbku dla katolickiej doktryny.
W obronie Mszy Świętej i tradycji katolickiej - ks .Dariusz J. Olewiński
Książka stanowi naukowy fundament pod odbudowę Tradycji Łacińskiej w Polsce. Autor przybliża nam historię Mszy Świętej, uzasadnia, dlaczego powinna być sprawowana według reguł Mszy Świętej Wszechczasów, obala wiele mitów i kłamstw z jakimi spotkać się można przy argumentacji mającej ośmieszyć łacińską liturgię, opisuje innowacje liturgiczne wprowadzonym po Soborze Watykańskim II, a także zmiany wprowadzone wbrew postanowieniom i dokumentom samego soboru.
ORDO MISSAE. Stałe części Mszy świętej
Stałe części Mszy św. dla wiernych uczestniczących we Mszy św. w rycie trydenckim według Listu apostolskiego Motu proprio Summorum Pontificium papieża Benedykta XVI. Tekst łacińsko-polski. Polecamy wszystkim wiernym pragnącym w pełni uczestniczyć w liturgii eucharystycznej sprawowanej w rycie trydenckim. Oprawa twarda, złocone brzegi.
Szlachetne piękno. Transcendentna świętość liturgii - Peter Kwasniewski
Autor w żywy sposób opowiada o szlachetnym pięknie i transcendentnej świętości tradycyjnej liturgii rzymskiej, która onieśmiela nas tajemnicą Boga, porusza widowiskiem, wprowadza w święte milczenie i przenosi w świat niewidzialnych rzeczywistości. Ten bezcenny skarb przeciwstawia racjonalistycznym reformom lat sześćdziesiątych, które przyniosły liturgię katolicką oderwaną od własnej historii i dziedzictwa kulturowego, nieadekwatną wobec swej teologicznej istoty oraz jej ascetyczno-mistycznych celów. Jego konkluzja: jeśli w Kościele ma nadejść nowa wiosna, sednem tego będzie szeroko zakrojona odbudowa tradycyjnej liturgii.
Odwieczna Msza. Świadectwa - praca zbiorowa
Prezentujemy Państwu zbiór świadectw na temat tradycyjnej Mszy Świętej potocznie zwanej „trydencką”. To publikacja wyjątkowa, nie tylko dzięki statusowi samych autorów, ale także jej bezprecedensowości na polskim rynku wydawniczym.
Rok liturgiczny. Tomy 1-3 - Pius Parsch
Rok liturgiczny to dzieło w trzech tomach (okres Bożego Narodzenia, okres Wielkanocy i okres po Zesłaniu Ducha Świętego). Łącznie prawie 1500 stron znakomitego przewodnika po roku kościelnym którego autor objaśnia w jego poszczególnych częściach. Wskazanie na znaczenie jego okresów, dni świątecznych, niedzielnych i dni tygodnia jest głównym celem tej książki.
Najświętsza Ofiara. Nauka o Mszy świętej wyjęta z pism wybitnych włoskich świętych - św. Alfons Liguori, św. Leonard z Porto Maurizio
Niniejszą książkę opracowano na podstawie publikacji wydanych w XIX i pierwszej połowie XX wieku. Z ogromną radością wydajemy te piękne duchowe teksty w nowej formie zebrane w jednej książce, ozdobione pięknymi ilustracjami. Mamy nadzieję, że zawarta w książce nauka przysłuży się do głębszego zrozumienia, docenienia i pokochania Najświętszej Ofiary, jaką złożył za nas Jezus Chrystus na Golgocie, w której my możemy uczestniczyć poprzez udział we Mszy Świętej.
Katechizm Rzymski. Katechizm Soboru Trydenckiego wydany z rozkazu św. Piusa V (Tom 1. O wierze + Tom 2. O sakramentach)
Pierwszy oficjalny Katechizm katolicki. Zawiera streszczenie doktryny Kościoła Katolickiego, ogłoszony został w 1566 r. przez papieża Piusa V, na życzenie Soboru Trydenckiego i z wykorzystaniem jego uchwał.
Katechizm Rzymski. Katechizm Soboru Trydenckiego wydany z rozkazu św. Piusa V . Tom 1. O wierze
Pierwszy oficjalny Katechizm katolicki. Zawiera streszczenie doktryny Kościoła Katolickiego, ogłoszony został w 1566 r. przez papieża Piusa V, na życzenie Soboru Trydenckiego i z wykorzystaniem jego uchwał. Tom 1.
Corpus Christi. Komunia święta i odnowa Kościoła - bp Athanasius Schneider
Eucharystia jest prawdziwym sercem żyjącego Kościoła. Jeśli konkretne przejawy kultu Boga obecnego w Eucharystii są redukowane, serce to doznaje zranienia. Aby uzdrowić serce Kościoła naszych czasów, trzeba uzdrowić sposób traktowania Jezusa Eucharystycznego obecnego w konsekrowanej Hostii. Bo Hostia konsekrowana – w każdej, nawet najmniejszej swojej cząstce – to sam Pan!
Ruch liturgiczny. Od Guerangera przez Beauduina do Bugniniego - Didier Bonneterre
Na nalegania przyjaciół postanowiliśmy wydać w formie książkowej siedem artykułów opublikowanych na łamach Fideliter od maja 1978 do maja 1979 roku. Teksty te, stanowiące siedem głównych rozdziałów niniejszej książki, zostały przez nas nieco przeredagowane i uzupełnione. Dodaliśmy też zakończenie poświęcone wpływowi środowiska protestanckiego na reformę liturgiczną, dołączając mało znane i rzadko cytowane źródło: datujący się na rok 1959 ryt eucharystyczny z Taizé. Studium nasze nie jest jednak w pełni wyczerpujące - ma ono stanowić jedynie wstęp do analizy przyczyn "samozniszczenia Kościoła", nad którym ubolewał Paweł VI.
Katechizm Rzymski. Tom 3. Dekalog i Modlitwa Pańska. Wydanie poszerzone o Trzy Dodatki. Katechizm Soboru Trydenckiego wydany z rozkazu św. Piusa V
Oddajemy w Państwa ręce to wspaniałe dzieło, dorobek naszych Przodków, wydany w nowej formie, ozdobiony przepięknymi ilustracjami. Mamy nadzieję, że Katechizm ten przysłuży się do głębszego zrozumienia niezmiennych podstaw i Prawd Wiary katolickiej wśród katolików, stanowiąc zarazem niezrównaną pomoc dla duchowieństwa przy nauczaniu wiernych.
Liturgia czyli opisanie Mszy Świętej i jej obrzędów - ks. Hieronim Powodowski
Dzieło to zostało napisane przez krakowskiego archiprezbitera ks. Hieronima Powodowskiego na początku XVII wieku w czasach zagrożenia herezją protestantyzmu, ale też stanowiąc odpowiedź na wątpliwości wielu katolików, czym w istocie jest Msza święta, jakie są jej cele i jak chrześcijanin powinien przeżywać Najświętszą Ofiarę. Te pytania pozostają aktualne również teraz, a zatem w czasach, gdy zanika w Kościele wiara w rzeczywistą obecność Ciała i Krwi pod postaciami chleba i wina.
Po naszemu. Pamiętnik liturgisty - ks. Piotr Mańkowski
Wydana po raz pierwszy w 1917 r. książka ks. Piotra Mańkowskiego „Po naszemu. Pamiętnik liturgisty” to zapis rozmów, które profesor liturgiki prowadził z proboszczem oraz wikariuszem wiejskiej parafii. Wskazywał przy tym na uchybienia popełniane przy sprawowaniu świętych obrzędów. Publikacja daje dowód, że ówczesna rzeczywistość liturgiczna daleka była od wzorcowej, z drugiej zaś strony ukazuje, jak bardzo duchowieństwo przykładało wagę do spraw związanych ze sprawowaniem Mszy świętej.
Przygotowanie do Spowiedzi i Komunii św.ks. Stanisław Bartynowski TJ
Książeczka zawiera praktyczną pomoc mogącą być użyteczną przy przygotowaniu się do sakramentu pokuty.
Rzeczywistość. Rozważania o Mszy Świętej - praca zbiorowa
Rozważania te zostały spisane z potrzeby serca, z myślą o bliskich i przyjaciołach. Z nadzieją, że może komuś pomogą bardziej wniknąć w tajemnicę Najświętszej Eucharystii.
O naśladowaniu Chrystusa - Tomasz a Kempis
Klasyka duchowości chrześcijańskiej.
Popularny poradnik życia chrześcijańskiego powstał prawdopodobnie przed rokiem 1427 i stał się najczęściej czytaną po Biblii książką na świecie.
Książka doskonale nadaje się do codziennych rozważań i modlitwy. Napisana w formie dialogu ucznia z niewidzialnym mistrzem była ulubioną lekturą wielu świętych i mistyków. W czasie II wojny światowej wysyłano je do obozów jenieckich i przemycano do obozów koncentracyjnych.
O godnym przyjmowaniu Komunii Świętej - ks. Marcello Stanzione
Autor w swojej książce zagłębia się w nauczanie Kościoła o Komunii Świętej i związane z nią tradycje, konfrontuje ze sobą sposoby jej przyjmowania oraz wnikliwie opisuje skutki wprowadzanych zmian. Odwołując się również do treści Anielskich Objawień, przekazanych mistykom i świętym Kościoła katolickiego, ukazuje piękno i istotę Eucharystii. Uświadamia nam, jak cenne jest zrozumienie głębokiego znaczenia Komunii Świętej, a także apeluje o powrót do przyjmowania jej z godnością i poszanowaniem.
Msza katolicka. Jak przywrócić centralne miejsce Boga w liturgii - bp Athanasius Schneider, Aurelio Porfiri
Dziś, gdy zmagamy się z wieloma herezjami i nadużyciami liturgicznymi, ważne jest, by na nowo odkryć duchowe bogactwo, które skrywa w sobie Eucharystia, i umocnić naszą rzymskokatolicką tożsamość.
"Jest bp Schneider nieocenionym i niezrównanym po niej przewodnikiem. Tego, co piękne i wielkie, nie da się ot tak przekreślić. Kto chce się o tym sam przekonać, musi sięgnąć po tę książkę".
Między Chrystusem a Antychrystem - ks. Robert Skrzypczak (wyd. II)
„To nie jest po prostu kolejna książka o zepsuciu cywilizacji i kryzysie Kościoła. Ksiądz Robert Skrzypczak pisze o tym, jak w dzisiejszych czasach wygląda działanie tego, który chciałby uchodzić za Chrystusa, i o tym, że Chrystus przez cały czas go powstrzymuje, nawet jeśli nie od razu to widać”.
Wściekli na Boga. O tym, jak ateizm doprowadził mnie do Boga - Peter Hitchens
To osobista historia nawrócenia Petera Hitchensa, brata znanego ateisty sceptyka, jednego z przedstawicieli nowego ateizmu Christophera. Opisując swój powrót do Boga, Peter wspomina wydarzenia sprzed upadku komunizmu, którego był świadkiem, i przekonuje, że wiara jest najlepszym antidotum na prowadzący donikąd utopizm, gdyż zachęca ludzi do działania w przekonaniu, że istnieje Bóg i uporządkowany, celowy Wszechświat rządzony niezmiennym prawem.
Księga sakramentów - Fulton J. Sheen
Abp Fulton Sheen przekazuje nam z mocą, w wyjątkowy sposób, prawdę tradycyjnego nauczania Kościoła o sakramentach świętych. To dzieło jest jednym z najbardziej wpływowych i praktycznych przewodników arcybiskupa Fultona Sheena. Wzbogacone zostało obszernymi komentarzami Sługi Bożego ojca Johna Hardona SJ, który wskazuje jak i po co czytać dzieła arcybiskupa Sheena: „Nie możemy zacząć strzec naszej wiary, dopóki nie zrozumiemy, w co wierzymy”.
Adhortacja Apostolska SACRAMENTUM CARITATIS - Benedykt XVI
O EUCHARYSTII, ŹRÓDLE I SZCZYCIE ŻYCIA I MISJI KOŚCIOŁA
List apostolski SUMMORUM PONTIFICUM - Benedykt XVI
Polecamy List Benedykta XVI do biskupów o wykorzystaniu liturgii rzymskiej sprzed reformy dokonanej w 1970r. i motu proprio "Summorum Pontificum".
Jak godnie celebrować Mszę świętą? Zasady i nieprawidłowości - ks. Zdzisław Janiec
Dzisiaj liturgia mszalna jest w "niebezpieczeństwie", wyrażającym się pewnymi niedoskonałościami, a nawet uchybieniami. Potwierdził to J. Ratzinger (jeszcze jako kardynał) w wywiadzie dla francuskiego dziennika "La Croix". Jego zdaniem głównym zagrożeniem celebracji mszalnej jest źle rozumiana "kreatywność liturgiczna", która może w niedługim czasie spowodować powstanie "mszalnej liturgicznej Wieży Babel". Jako papież Benedykt XVI stwierdził, że wprowadzane zmiany w liturgii Mszy świętej muszą być w zgodzie z prawdziwym duchem liturgii i jej przepisami. Bezwzględnie trzeba eliminować wszystkie aspekty "dzikiej pseudoliturgicznej twórczości", które niekiedy przemieniają Mszę świętą w widowisko i degradują liturgię mszalną do rangi towarzyskiego spotkania.
Święta codzienność. O liturgii przemieniającej życie - ks. Krzysztof Porosło
Odkryj tajemnicę, która przemienia świat.
Te Deum laudamus - modlitewnik tradycyjny w futerale (skóra ekologiczna)
Nowe wydanie Modlitewnika Te Deum Laudamus w etui.
Eucharystia. Sakrament i Ofiara - Ks. Jan Domaszewicz
Autor w swojej książce przedstawia tradycyjną naukę Kościoła katolickiego o Eucharystii – Eucharystii jako Sakramencie (ut Sacramentum) i Eucharystii jako Ofierze (ut Sacrifcium), wykład swój opierając o naukę św. Tomasza z Akwinu (Summa Teologiczna), dodatkowo bogato cytując dogmatyczne nauczanie i wyroki Świętego Soboru Trydenckiego.
Życie wewnętrzne duszą apostolstwa - o. Jean-Baptiste Chautard OCR
Krótka, ale gorąca modlitwa bardziej przyśpieszy nawrócenie niż długie dysputy lub piękne wywody. Ten, kto się modli, wchodzi w kontakt z pierwszą przyczyną. Oddziaływa na nią bezpośrednio. W ten sposób trzyma w ręku wszystkie przyczyny wtórne, ponieważ one swą skuteczność czerpią jedynie z tej pierwszej. A w ten sposób pożądany skutek otrzymuje się i pewniej, i prędzej.
Kazania o siedmiu sakramentach Tom 1 - ks. Piotr Skarga
Dzieło ponadczasowe, które Mickiewicz nazwał najważniejszymi z rozpraw dogmatycznych Skargi. Dzieło, które czytano do stołu Ojcu Świętemu Innocentemu XII. Dzieło czytywane przez najdostojniejsze osobistości z królem Polski na czele. Dzieło czytane przez naszych pobożnych przodków... znów, po latach, ukazuje się drukiem i dziś trafia w Państwa ręce.
Przewodnik po Mszy świętej - Jean-Denis Chalufour OSB
Zgodnie z tytułem książki, jej główną część stanowi komentarz do obrzędów Mszy świętej według Mszału rzymskiego z 1962 r., jednak oprócz tego Autor prezentuje także obrzędy według zreformowanego Mszału Pawła VI, według wybranych tradycyjnych wariantów rytu rzymskiego (lyońskiego i dominikańskiego) a także według rytu bizantyjskiego. Ponadto w ramach komentarza do tradycyjnej liturgii o. Chalufour wielokrotnie odnosi się porównawczo do liturgii posoborowej, wskazując na istniejące różnice bez polemik. Taka właśnie perspektywa, dopuszczająca współistnienie różnych form rytu rzymskiego, oczywiście bez ich mieszania i czynienia jakiejś sztucznej hybrydy, oraz otwarta na bogactwo innych tradycji obrzędowych, wydaje się najlepiej korespondować z myślą Benedykta XVI, pragnącego przezwyciężyć klimat radykalnej opozycji między starszą i nową formą rytu rzymskiego.
Stara i nowa Msza. Status prawny Ordo Missae - ks. Georg May
Studium to dotyczy powstania soborowej konstytucji o liturgii oraz jej wprowadzenia w życie przez Pawła VI, aż do powstania Novus Ordo Missae (1969 r.). Autor analizuje specyfikę zreformowanych obrzędów z punktu widzenia liturgicznej Tradycji Kościoła oraz bierze pod uwagę dogmatyczne i duszpasterskie owoce reformy liturgicznej.
Serce naszej wiary - ks. Robert Mäder
Uprzystępnić zrozumienie głębokich Tajemnic, jakie się sprawuje codziennie na naszych ołtarzach podczas Mszy Świętej wszech czasów – to wzniosły cel tej książki. Autor na kanwie głównych momentów Najświętszej Ofiary snuje oryginalne i głębokie refleksje. W słowa, które przez samo częste używanie uległy pewnemu zmechanizowaniu, wkłada pełną treść i tłumaczy ich właściwy sens. Odświeża znane od dawien dawna, ale często zapominane, znaczenie symboliki liturgicznej.
Dokąd idziesz - dokąd zajdziesz? - ks. Feliks Cozel TJ
Autor korzystając ze swojej wiedzy teologicznej oraz z wieloletniego doświadczenia kapłańskiego przekazuje w zrozumiały sposób, jak nasze myśli, nasza mowa oraz czyny mogą nas doprowadzić do wiecznego szczęścia w niebie, lub do bezkresnego cierpienia w piekle.
Spowiedź. Jaką być powinna i jak się do nie przygotować - ks. Feliks Cozel TJ
Książka ta, to jeden z największych hitów wydawniczych w historii polskich publikacji katolickich, wydana została w liczbie ponad jednego miliona egzemplarzy (cały czas jest wznawiana) i została przetłumaczona na pięć języków (ruski, litewski, francuski, niemiecki, rosyjski).
Jest to dzieło ponadczasowe, było aktualne sto lat temu, jest aktualne dziś, będzie aktualne i za sto lat… Bo natura ludzka jest niezmienną a antidotum na zło to Sakrament Pokuty.
Bóg jest! Rozumowe dowody na istnienie Boga - Feliks Cozel SJ
Zwięzła a zarazem treściwa praca polskiego jezuity przybliża czytelnikowi w przystępny sposób podstawowe dowody na istnienie Boga, pierwszej przyczyny wszechświata i człowieka.
O Najświętszym Sakramencie i Komunii świętej - ks. Feliks Cozel TJ
Najświętszy Sakrament - oto centrum chrześcijańskiego świata, około którego obraca się i skupia cały duch i nabożeństwo katolickie, oto słońce, od którego promieni zawisło całe duchowe chrześcijańskie życie...
Nadzwyczajna forma rytu rzymskiego - ks. Dawid Pietras
Prawdziwe vademecum dla wszystkich zainteresowanych tradycyjną liturgią i ramami w których żyją instytuty i wspólnoty tradycyjne. Najlepszą ilustracją zawartości tej publikacji i jej wartości są opinie specjalistów jak i spis treści, który pokazuje ogrom wykonanej pracy i niezwykle szerokie spektrum zagadnień w niej poruszanych.
Nowy Katechizm Diecezjalny (z imprimatur prymasa Polski Augusta kard. Hlonda)
Ten wyśmienity katechizm dla dzieci i młodzieży, posiadający imprimatur prymasa Polski, Augusta kard. Hlonda, omawia podstawowe prawdy wiary przekazane w formie pytań i odpowiedzi. Składa się z trzech części kolejno rozprawiających: o wierze na podstawie Składu Apostolskiego, o przykazaniu miłości i dziesięciu przykazaniach oraz o łasce, modlitwie i sakramentach. Ponadto zawiera pacierz, modlitwy, spis świąt kościelnych itp.
Biblia Polonorum. Historia Biblii w języku polskim. Tom I. Od początku do 1638 roku - Ks. Rajmund Pietkiewicz
Tom pierwszy jest poświęcony głównie drukowanej po polsku Bibii z okresu renesansu, którego ramy chronologiczne dla polskiego edytorstwa biblijnego wyznacza z jednej stron druk pierwszego biblijnego tekstu w języku polskim (1518/1519) a z drugiej likwidacja oficyny w Rakowie (1638).
W pierwszej części zarysowano europejskie i polskie tło, na którym powstało i rozwinęło się rodzime edytorstwo biblijne.
Część druga zawiera historię i opis polskich rękopiśmiennych przekładów Pisma Świętego z końca średniowiecza i początków odrodzenia, które bezpośrednio poprzedziły pojawienie się wydań drukowanych a następnie opisy poszczególnych wydań drukowanych z tekstami biblijnymi po polsku.
Część trzecia dokonuje syntezy zgromadzonego i opisanego materiału.
Niniejszy tom zawiera bogaty materiał ilustracyjny. Fotografie dobrano w taki sposób, aby umożliwiały czytelnikowi studium układu tekstu i metatekstu, najważniejszych rozwiązań typograficznych oraz artyzmu rękopisów i starych druków. Do tomu pierwszego dołączono również mapę, która prezentuje wszystkie ośrodki polskiego edytorstwa biblijnego w renesansowej Rzeczypospolitej i zawiera także inne ważne miejscowości, których nazwy pojawiają się w tekście. (Ze wstępu autora do t.I)
Rok Boży w kulturze, zwyczaju, tradycji katolickiej Polski - ks. Franciszek Marlewski (reprint wydania z 1932 r.)
Reprint drugiego wydania "Roku Bożego w liturgii i tradycji Kościoła świętego z uwzględnieniem obrzędów i zwyczajów ludowych oraz literatury polskiej. Księgi ku pouczeniu i zbudowaniu wiernych katolików", która ukazała się w 1932 w Katowicach nakładem Wydawnictwa św. Stanisława.
Treść wiąże religijne i narodowe wartości. Co do religijnych, objęty jest cały rok kościelny z jego nieprzerwanym następstwem głównych świąt i uroczystości, które przystępnie, ale z naukowym odniesieniem, wyłożono i uzasadniono pod względem dogmatycznym, historycznym i liturgicznym.
Do tego włączone zostały nasze narodowe zwyczaje religijne i obchody, rocznice narodowe, które ujęte są obrazowymi opisami ale też i opisane w kontekście historycznym.
Ekumenizm grzechem przeciw miłości - prof. Romano Amerio, ks. Karol Stehlin
Książka omawia: soborowe zmiany w pojmowaniu jedności chrześcijan; skutki, charakter, metody i krytykę oraz teologiczną słabość i rzeczywisty stan posoborowego ekumenizmu; ekumenizm jako atak na jedność i jedynozbawczość Kościoła katolickiego oraz herezja dotykająca Boskiej konstytucji i misji Kościoła; ekumenizm masonerii i New Age (spotkanie w Asyżu, jubileusz roku 2000); niebezpieczeństwa i następstwa dialogu ekumenicznego z protestantami; objawienia fatimskie antidotum na herezję ekumenizmu — śmiertelnego wroga Chrystusa, Kościoła i Bożej miłości.
Ofiara Mszy świętej (komplet - 3 tomy) - ks. Mikołaj Gihr
Dzieło ks. Gihra — to skarbnica niewyczerpana nauki o Mszy św. Da ono obfity, już całkiem opracowany materiał kaznodziejom, znajdą w nim wielki pożytek duchowy, ze względu na wykład jasny i przystępny, świeccy katolicy, szczerze dążący do uświadomienia religijnego.
Psałterz w przekładzie Franciszka Karpińskiego
W literaturze istnieje wiele tłumaczeń Psalmów. Wśród nich wyjątkową pozycję zajmuje Psałterz w przekładzie Franciszka Karpińskiego, naszego narodowego poety, żyjącego na przełomie XVIII i XIX wieku. Wydany po raz pierwszy w roku 1786 od razu zyskał wielką popularność i ważne miejsce w polskiej literaturze. Niestety, w czasach współczesnych został on nieco zapomniany, choć jeszcze w XX wieku był używany podczas wieczornej modlitwy Kościoła, czyli tzw. nieszporów. Popularność psalmów Karpińskiego wynika nie tylko z piękna języka, jakim się posługiwał, ale również z przyjętej formy. Wersety przybrały bowiem postać rymowanych i zrytmizowanych zwrotek, co w połączeniu z jasnym i czytelnym językiem sprawia, że również dziś Psałterz znajdzie czytelników, chcących modlić się tymi psalmami.
Gdzie jest twoja Msza, kapłanie? - praca zbiorowa
Na kartach tej książki siedemnastu księży opowiada, jak doszło do tego, że odprawiają nie nową Mszę, ale Mszę trydencką.
Uratował Polskę od protestantyzmu. Kardynał Stanisław Hozjusz - ks. Józef Umiński
Kardynała Hozjusza przemilczeć, Zygmunta III oczernić, a księdza Piotra Skargę sprowadzić do roli sejmowego mówcy — oto sposób na pozbawienie Polaków dumy z kontrreformacji, czyli zwycięstwa prawdziwej wiary nad herezjami. A przecież było to zwycięstwo większe niż wszystkie triumfy militarne dawnej Polski. Bo gdyby nie tacy ludzie jak Hozjusz, moglibyśmy już nie być katolikami. Bylibyśmy pewnie jednym z protestanckich narodów Europy, takimi Szwedami czy Holendrami Wschodu. I nie mielibyśmy najważniejszego: prawdziwej wiary i moralności. Zamknęlibyśmy więc sobie bramy do Nieba, a otworzyli „drogę ekspresową" do piekła. Po co więc wówczas miałaby istnieć Polska?
Małe Oficjum ku czci Najświętszej Maryi Panny według Brewiarza Rzymskiego, w tekstach łacińskim i polskim
Niniejsze wydanie Małego Oficjum ku czci Najświętszej Maryi Panny według Brewiarza Rzymskiego, w tekstach łacińskim i polskim jest pierwszym od przeszło pół wieku wydaniem Małego Oficjum w Polsce. Jego tekst jest przedrukiem Małego Oficjum z 1936 r. Cytaty z Pisma Świętego zostały zaczerpnięte z poprawionego przekładu Biblii ks. Jakuba Wujka SJ z 1962 r. Dokonano także uwspółcześnienia interpunkcji, składni i ortografii, a dla przejrzystości użyto czarnego i czerwonego druku.
Reforma liturgii rzymskiej - organiczny rozwój czy destrukcja? - ks. Klaus Gamber
Czy Paweł VI dobrze postąpił, zmieniając starożytną liturgię katolicką? Dziś widać coraz wyraźniej, że posoborowa reforma nie przyniosła dobrych owoców; ks. Gamber pokazuje, że ten jej opłakany rezultat był jasny od samego początku.
Zbawienie. Co każdy katolik powinien wiedzieć - Michael P. Barber
Każdej niedzieli podczas Mszy Świętej katolicy na całym świecie wyznają, że Jezus Chrystus zstąpił z nieba „dla nas ludzi i dla naszego zbawienia”.
Czy jesteśmy jednak świadomi co w swej istocie oznaczają te słowa? Czy wiemy, co oznacza dostąpić zbawienia?
Autor książki Zbawienie, Michael P. Barber przybliża czytelnikom jedną z najważniejszych dla katolików prawd wiary. Opierając się na Nowym Testamencie oraz Katechizmie Kościoła Katolickiego, wyjaśnia, czym jest zbawienie. Wskazuje fałszywe poglądy na ten temat oraz udowadnia, że dostąpić zbawienia, to coś więcej, niż uniknięcie ognia piekielnego.
Zbawienie to możliwość obcowania z Bogiem i życie wieczne.
Ordo Missae cum populo. Obrzędy Mszy świętej z ludem w języku łacińskim i polskim - Leszek Smoliński
Mszalik przeznaczony jest dla księży, którzy chcą odprawiać Mszę w języku łacińskim. Mogą też z niego skorzystać ludzie świeccy pragnący w niej aktywnie i ze zrozumieniem uczestniczyć. Poręczny format umożliwia zabranie książeczki w podróż, co może być bardzo istotne, zwłaszcza gdy podczas pobytu za granicą chcemy wziąć udział w Eucharystii.
Msza po dawnemu się odprawia. Rozmowy z kapłanami - Kajetan Rajski
Książka w całości stanowi piękna opowieść o wierności dziedzictwu, o stale żywej, na nowo odkrywanej Tradycji, a także o ewangelicznej stałości i Pięknie, które ma moc ewangelizowania w świecie wciąż powstających i ginących zjawisk, barw, świateł.
Możemy przeczytać w niej o tym, jak bardzo diabeł boi się tradycyjnej Mszy, o tym, że łączy ona z wiarą pierwszych wieków, jest Msza przyszłości, a nie chwilową modą, a także o tym, że oducza księży aktorstwa, za to wprowadza w świat kontemplacji. Specjalnym dodatkiem do książki jest rozmowa z x. dr Romanem Kneblewskim, proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, pt. "Nie stawiajmy Kościoła na głowie".
Kolejna, po Mszy św. Trydenckiej, apologia "starej" Mszy, która w każdej epoce okazuje się być nowa i życiodajna.
Nowa Msza papieża Pawła - Michael Davies
Monumentalne, znakomicie udokumentowane dzieło analizujące posoborową rewolucję liturgiczną, napisane przez wybitnego katolickiego apologetę, konwertytę z anglikanizmu i długoletniego prezesa organizacji Una Voce International. „Książka Daviesa jest poświęcona nowej Mszy, ale czytając, czym jest ta Msza i jak doszło do jej opracowania oraz upowszechnienia, nie sposób nie zatęsknić za tradycyjną Mszą św., za jej jednoznacznością doktrynalną, wzniosłością i liturgicznym pięknem” (fragment wstępu autorstwa ks. Karola Stehlina FSSPX).
Po co katolikowi Kościół? - ks. Wiktor Cathrein SI
Książka ta w sposób przystępny ma wskazać katolikom świeckim, co zawdzięczają Kościołowi katolickiemu, a do czego względem niego są obowiązani, aby ich w ten sposób wprowadzić w głębsze zrozumienie świętego naszego Kościoła. Niewielu umie w pełni ocenić to szczęście, że są dziećmi Kościoła katolickiego. Noszą niejako na sobie nadzwyczaj kosztowną perłę, lecz niedostatecznie lub wcale nie znają jej wysokiej wartości i dlatego narażają się lekkomyślnie na niebezpieczeństwo jej utraty.
Missa est. Msza święta panów Pasków - Jacek Kowalski
Msza Panów Pasków, to tak zwana Msza trydencka, nie inna niż w całym ówczesnym Kościele Powszechnym, czyli katolickim, czyli rzymskim – mówiona albo śpiewana po łacinie. Bo przecież nie było jakiejś odrębnej polskiej Mszy Świętej. Chociaż książka ta opisuje także wiele odrębności, różnych zwyczajów i praktyk, które Kościół polski zachował i rozwinął, co pozwala autorowi mówić, przynajmniej od czasu do czasu, o liturgii sarmackiej, która dawała wyraz tej najgłębszej polskiej pobożności eucharystycznej.
Święto wiary. O teologii Mszy Świętej - kard. Joseph Ratzinger - Benedykt XVI
W obliczu politycznych i społecznych kryzysów współczesności oraz moralnego wyzwania rozważanie problemów liturgii i modlitwy może się wydawać drugorzędne. Pytań o to, czy miary moralne zostaną rozpoznane i czy zostaną obudzone duchowe siły, które są niezbędne do przetrwania kryzysu, nie da się jednak oddzielić od kwestii liturgii.
Ludzka godność zabezpieczona jest tylko wówczas, gdy człowiek, każdy człowiek, staje przed obliczem Boga i słyszy Jego wezwanie. Z tego właśnie powodu troska o właściwą postać liturgii nie istnieje obok troski o człowieka, lecz jest jej ośrodkiem.
Chrześcijaństwo zaczyna stawać się dla nas nudne? Przestaliśmy rozumieć znaczenie jego symboli, zatraciliśmy znacznie obrazu życia liturgicznego?
Kiedy się w nie wgłębimy, może się okazać, że to, czego szukamy, czasem nawet w innych religiach, jest na wyciągnięcie ręki. Benedykt XVI podjął problemy liturgii i modlitwy, które są nieodłącznym elementem troski o człowieka w ogóle. Jest to pozycja cenna dla tych, którzy chcą w swoim życiu odkryć na nowo piękno naszej wiary i pogłębić jej sens.
Biblia w liturgii Mszy Świętej. Triduum Paschalne i okres Wielkanocy
Pomoc liturgiczna na czas Triduum Paschalnego i okres Wielkanocy. To już trzeci tom z serii „W drodze do Emaus”, po Biblii w liturgii Mszy Świętej. Wielki Post i Biblii w liturgii Mszy Świętej. Adwent Narodzenie Pańskie. Przeznaczony na Triduum Paschalne i okres Wielkanocy, powtarzając w swoisty sposób doświadczenie drogi do Emaus, zawiera objaśnienia wszystkich czytań mszalnych tego okresu liturgicznego. Pomoc dla kapłanów przygotowujących się do sprawowania Eucharystii, lektorów i tych z nas, którzy wcześniej chcą zapoznać się ze słowem Bożym, kierowanym do człowieka podczas każdej Mszy św.
Mszał rzymski (mszalik codzienny) - reprint wydania z 1963 r.
Reprint Mszału rzymskiego (mszalika codziennego) w przekładzie i opracowaniu benedyktynów tynieckich, wydanego w Poznaniu w 1963 r. z imprimatur bp. Karola Wojtyły.
Koń trojański w mieście Boga - Dietrich von Hildebrand
Koń Trojański w Mieście Boga to jedna z najgłośniejszych książek Dietricha von Hildebranda. Wybitny filozof, opierając się na właściwie interpretowanych tekstach Soboru Watykańskiego II, wskazuje nadużycia, jakich dopuszczają się modernistyczni teologowie. Książka napisana dwa lata po zakończeniu Vaticanum II, podczas którego autor był jednym z ekspertów, jest kluczem do zrozumienia posoborowego kryzysu w Kościele oraz jego postępującej sekularyzacji. Dietrich von Hildebrand odnowie fałszywej przeciwstawia odnowę prawdziwą, prowadzącą Kościół ku Jego „nowej wiośnie”.
Eucharystia i jedność - bp Zbigniew Kiernikowski
Przedstawiamy nowe wydanie książki, której treść koncentruje się wokół życiodajnej dynamiki Eucharystii urzeczywistniającej jedność. Autor podkreśla ten wymiar celebrowania w liturgii misterium paschalnego Jezusa Chrystusa, jakim jest wyzwolenie człowieka z jego zamykającej go w sobie wewnętrznej niewoli i uzdolnienie go do życia eucharystycznego, tzn. do czynienia daru z siebie i bycia w komunii z innymi. Przeżywana dzięki temu jedność w Ciele Chrystusa, jakim jest Kościół, staje się dla świata znakiem i odpowiedzią na jego niepokój i niepewność wobec rzeczywistości przemijania i śmierci. Ci, którzy żyją Eucharystią, świadczą o jej mocy, która pokonuje każde rozdzielenie, a umieranie przemienia w doświadczenie życia.
Apologetyka podręczna - ks. Stanisław Bartynowski SI
Trudno wobec zarzutów bronić wiary, której podstaw się nie zna lub dobrze nie rozumie. Jak trwałość każdej budowy zależy od trwałości jej fundamentu, tak siła i stałość przekonań religijnych inteligentnego katolika, po łasce Bożej, zależy od gruntownego zrozumienia prawd, stanowiących fundament, na którym opiera się cała katolicka wiara. Kto te fundamentalne prawdy raz zgłębi i o nich rozumowo się przekona, ten zyska na zawsze dla swej wiary trwałą i na rozumie opartą podstawę.
Biblia łacińsko-polska "Wulgata" (reprint wileńskiego wyd. z 1862 r.) - ks. Jakób Wujek, św. Hieronim
Czterotomowy reprint słynnego wileńskiego wydania z lat 1862-1864, przygotowanego przez ks. Szymona Marcina Kozłowskiego, późniejszego arcybiskupa metropolitę mohylewskiego.
Msza Święta. Liturgiczne ABC - Maciej Zachara MIC
Msza Święta – najcenniejszy dar, jaki Chrystus zostawił Kościołowi – dla wielu katolików wciąż jest trudna i niezrozumiała. Właśnie dla nich powstała ta książka – a także dla „wszystkich, zarówno wiernych świeckich, jak i księży, którzy czują potrzebę, aby lepiej poznać liturgię Mszy Świętej i pogłębić swój w niej udział” (ze Wstępu). Książka ks. Macieja Zachary jest zbiorem artykułów opublikowanych na łamach miesięcznika „Oremus”, w cyklu „Liturgiczne ABC”, w latach 1995–2000. Autor ukazuje w nich, krok po kroku, jak kształtowała się współczesna Msza Święta. Odsłania znaczenie gestów i symboli, ukazuje piękno i głębię modlitw liturgicznych, a niejednokrotnie zaskakuje, wydobywając z przyćmionych rutyną praktyk ukryty sens.
Życie duchowe. Tom I - Józef Sebastian Pelczar
Jest to jedno z najwybitniejszych dzieł duchowych polskiej literatury teologicznej przełomu XIX i XX w. Prostota języka sprawia, że dzieło to może trafić do szerokiego kręgu odbiorców, przez co staje się nieocenioną pomocą w rozwijaniu życia chrześcijańskiego. Jest to już dziewiąte wydanie. Również współcześnie znaleźć w nim możemy szereg odpowiedzi na problemy, które niesie ze sobą życie codzienne. W zamyśle autora jedynie właściwe poznanie życia duchowego pozwoli urzeczywistnić je w sobie i w innych.
Apologetyczny katechizm katolicki - ks. Walenty Gadowski
Bestsellerowy Katechizm apologetyczny ks. Gadowskiego jest doskonałym wykładem świętej Wiary katolickiej, napisanym przystępnym językiem w prosty, przekonujący sposób. Książka będzie dobrze służyć wszystkim, którzy pośród zalewu modernistycznych treści chcą poznać, w co naprawdę zobowiązani są wierzyć jako rzymscy katolicy.
Iota Unum. Analiza zmian w Kościele Katolickim w XX wieku - Amerio Romano
Książka omawia obecną katastrofalną sytuację w jakiej znalazł się Kościół Katolicki. Znakiem czasu jest to, że ten genialny teolog dziś wraca do łask, bowiem to wszystko, co opisał i co zapowiadał, na naszych oczach potwierdza się w całej rozciągłości!
Zniszczenie Mszy Świętej czyli Godly Order Cranmera. Część pierwsza Rewolucji Liturgicznej - Michael Davies
"Ta monumentalna praca powinna stać się obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy pragną dociec źródeł współczesnego kryzysu Kościoła".
Mszał rzymski (mszalik codzienny) - reprint wydania z 1963 r. w futerale
Reprint Mszału rzymskiego (mszalika codziennego) w przekładzie i opracowaniu benedyktynów tynieckich, wydanego w Poznaniu w 1963 r. z imprimatur bp. Karola Wojtyły.
Oprawa z naturalnej skóry, tłoczenie i złocenie okładki, złocenie i zaokrąglenie brzegów kart.
Wydanie w futerale ze skóry ekologicznej.
Obrzędy Mszy świętej
Modlitwy eucharystyczne, prefacje, ryt Mszy św. odprawianej z ludem i bez ludu. Dodatek 2 - formularze mszalne.
Święty Atanazy. Obrońca wiary - Michael Davies
Już za życia nazywano go „Ojcem prawowierności”, po śmierci - „Kolumną Kościoła” (określenie św. Grzegorza z Nazjanzu). Historyk Cornelius Clifford napisał w Encyklopedii katolickiej, że św. Atanazy był „największym głosicielem myśli katolickiej dotyczącej wcielenia Chrystusa, jakiego kiedykolwiek miał Kościół”, a kard. Newman nazwał go „główną - po apostołach - postacią, przez którą święte prawdy chrześcijaństwa zostały przekazane światu”.
Czy istnieją jakieś współczesne odniesienia do kryzysu ariańskiego? Michael Davies pozostawia odpowiedź czytelnikowi…
Co się wydarza podczas Mszy - Jeremy Driscoll OSB
We Mszy świętej chodzi o miłość. Nie o jakieś pojęcie miłości, lecz o najwznioślejsze spotkanie z miłością. Spotkanie to całkowicie definiuje chrześcijanina. Istnieję zatem w świecie nie tak, jak ujmował to Kartezjusz: myślę, więc jestem. Ani nie zgodnie z jakąś wariacją na temat, przykładowo: „kocham, więc jestem”. To raczej dzięki temu, co wydarza się na Mszy, wiem, czym jest to, co sprawia, że jestem: jestem kochany, więc jestem. Za to składam dzięki wraz z wszystkimi innymi, którzy wiedzą, że ich istnienie określa ta sama zasada.
Jeśli mówimy, że we Mszy chodzi o miłość, równa się to stwierdzeniu, że Msza jest spotkaniem. Jest to spotkanie z Bogiem. Lecz nie jakimś mgliście wyobrażanym Bogiem. To spotkanie z Bogiem poprzez Jezusa. Spotykamy Jezusa, a poprzez Niego spotykamy Tego, którego On nazywa Bogiem i Ojcem. Nie spotykamy też jakiegoś mgliście wyobrażonego Jezusa. Nasze spotkanie z Nim to spotkanie z Tym, którego również musimy nazywać Panem i Bogiem. Nie są to jakieś arbitralne określenia Jezusa, luźne idee rzucone w czasie celebracji. Ten sam Jezus, którego ukrzyżowano pod Poncjuszem Piłatem i którego śmierć wspominamy w czasie Mszy, wychodzi nam na spotkanie jako powstały z martwych i znany jako Pan i Bóg. To ściśle określone spotkanie z Bogiem daje mi wolność. Określa mnie samego. Ofiarowuje mi nowe ja, przez które zostaję na nowo zdefiniowany poprzez nową relację. Stanowi całkowite przeciwieństwo grzechu pierworodnego, ten ostatni bowiem równoznaczny jest z pragnieniem, by być sobą wyłącznie poprzez siebie samego, a nie dzięki relacji z Bogiem. Każdy prawdziwy związek musimy poznać przez doświadczenie. Msza to takie w pełni przeżywane i odświętne doświadczenie, które kładzie fundamenty pod nasz związek z Bogiem poprzez Jezusa. Doświadczenie to umożliwia wszelkie inne związki. Oznacza to, że pozwala nam pokochać innych, skoro pokochał nas Bóg / Jeremy Driscoll OSB /
Twoja Msza - Demetrius Manousos OFMCap
Twoja Msza to komiks inny niż wszystkie. Przedstawia tradycyjną katolicką naukę o Mszy św. w przystępny, zrozumiały dla dzieci sposób, a jednocześnie jest ciekawy i rozwijający dla dorosłych. To sprawia, że Twoja Msza to skuteczne narzędzie katechetyczne dla czytelników w każdym wieku.
W tym 100-stronicowym barwnym albumiku można znaleźć nie tylko szczegółowe wytłumaczenie wszystkich części Mszy św., ale również objaśnienie przygotowania do Mszy, poszczególnych części stroju kapłana, ołtarza, świątyni oraz zarys historii liturgii.
Wydanie w oparciu o reprint komiksu z 1954 r., z imprimatur Franciszka kardynała Spellmana.
Jak uczestniczyć we Mszy Świętej? - Adam Hrabia OCD
Niniejsza książka jest zapisem konferencji rekolekcyjnych wygłoszonych dla Świeckiego Instytutu Karmelitańskiego Elianum. W sposób prosty i przystępny, a jednocześnie pogłębiony przybliża tajemnicę Eucharystii wiernym, ucząc świadomego i owocnego w niej uczestnictwa.
Gaudeamus. Łaciński śpiewnik mszalny - Wiesław Kądziela
Śpiewnik zawiera, oprócz obrzędów Mszy świętej, bogaty wybór hymnów, kantyków, psalmów i pieśni na różne okazje. Nowością są tłumaczenia tekstów Mszy świętej i śpiewów na język ojczysty.
Modlitewnik. Miesiąc maj (reprint wydania 1893 r.)
Oddajemy w Państwa ręce reprint wzruszającego modlitewnika z 1893 roku zawierającego nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny dedykowane na miesiąc maj.
Duchowa podróż w głąb mszy świętej. Jak świadomie przeżyć Eucharystię - Christopher Carstens
Po co chodzić na mszę świętą? Co zrobić z ciszą podczas Eucharystii? Czym tak naprawdę jest ofiara?
Niewidzialny Bóg objawia się człowiekowi za pośrednictwem znaków dostępnych dla zmysłów. By poznać sens mszy świętej, trzeba je wyostrzyć. Słuchaj, by usłyszeć; patrz, by zobaczyć.
Christopher Carstens wyjaśnia duchowe znaczenie gestów, słów i symboli mszy świętej. Daje narzędzia, dzięki którym można się do niej dobrze przygotować i owocnie ją przeżyć. Wydobywa szczegóły, w których objawia się Bóg.
Msza święta. Wykład (przedsoborowej) liturgii Kościoła Katolickiego. Część 1 i 2 - ks. dr Antoni Julian Nowowiejski
Monumentalne dzieło poświęcone liturgii rzymskiej w języku polskim. Autor dokładnie opisuje i ilustruje niemalże każdy element liturgii, omawia architekturę sakralną, paramenty, ceremonie oraz obrzędy liturgii i nabożeństw Kościoła Rzymskiego w rycie rzymskim i w pozostałych rytach zachodnich.
Stat Veritas. Ciąg dalszy "Iota Unum" - Romano Amerio
Zbiór komentarzy genialnego filozofa i teologa do „Tertio Millennio Advenientre".
Ciąg dalszy Iota Unum.
Msza Święta w pytaniach i odpowiedziach - Łukasz Kubiak
Drugie wydanie skarbnicy wiedzy, znakomicie przyjętej, ilustrowanej książki, której oprawa uwzględnia także wrażliwość zwolenników Mszy w rycie trydenckim. Czy pobożność kapłana ma wpływ na wartość Mszy świętej? Co to jest humerał, alba, cingulum? Dlaczego w czasie liturgii używane jest kadzidło? W jaki sposób należy się przygotować do Mszy świętej? Dlaczego kapłan dodaje wody do wina? Czy trzeba słuchać kazania? Jak często można przyjmować Komunię świętą?
Oracje Mszy świętej na rok liturgiczny
Książka przeznaczona jest do stosowania w liturgii Mszy świętej, w miejscu przewodniczenia.
Zawiera oracje na cały rok liturgiczny.
Wszystkie teksty i ich układ pochodzą z "Mszału rzymskiego dla diecezji polskich".
Uchylone niebo. Medytacje w dwóch wersach - ks. Wiesław Al. Niewęgłowski
Podczas mszy, która jest „pomysłem Boga”, przychodzi Pan Jezus, otwiera przed nami Swój świat i wprowadza w tajemnice krzyża oraz Zmartwychwstania, które nas ocalają. Opowiada o Swej miłości, do której zaprasza. We mszy jest obecna cała Trójca Święta. Trzeba podejść do Ojca, Syna i Ducha tak blisko, aby doświadczyć Ich obecności, miłości, łaski. Autor żywi nadzieję, że ta publikacja będzie w tym pomocna.
Fragmentami moich zadumań o tym dzielę się z każdym, kto przyjmuje zaproszenie do tej lektury. Skierowana jest ona do ludzi młodych i starszych, do osób niewykształconych i intelektualistów, do pobożnych i niepraktykujących. W tekście odwołuję się często do zdań lub słów, które znamy na pamięć, aby wyprowadzić nas z przyzwyczajenia i zaprowadzić wprost do Chrystusa.
Te Deum laudamus - modlitewnik tradycyjny
Bestseller powraca!
Nowe, uzupełnione wydanie Modlitewnika Te Deum Laudamus.
Annibale Bugnini i rewolucja liturgiczna - Yves Chiron
Kronika destrukcji katolickiej liturgii rytu rzymskiego, jaka miała miejsce w trakcie II Soboru Watykańskiego i (zwłaszcza) już po jego zakończeniu, a zarazem biografia człowieka, który był jednym z jej głównych sprawców.
Modlitewnik Świętej Tradycji - Laudetur Iesus Christus
Pierwsza i jedyna tego rodzaju publikacja na rynku. Zbiór dziedzictwa z wielu wieków modlitw i pieśni w języku polskim.
Na Święto Bożego Ciała! Sześć krótkich nauk dogmatyczno-moralnych o rzeczywistej obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza - ks. Leon Pastor (faksymile wydania z 1886 r.) -
Pełne budujących nauk i przepełnione głęboką wiarą dzieło na święto Bożego Ciała, opracowane przez ks. Leona Pastora w 1886 roku na podstawie pieśni kościelnych: „U drzwi Twoich stoję Panie” oraz „Niebo, ziemia, świat i morze”.
Rozważania o Eucharystii - Św. Karol Boromeusz
Św. Karol Boromeusz należy do czołowych postaci Kościoła katolickiego. Ten biskup i kardynał jest przykładem gorliwego pasterza, bez reszty oddanego sprawie Bożej, który nie liczył się z żadnym trudem i ofiarą. Zmarł młodo, bo w wieku zaledwie 46 lat, wyniszczony nadludzką pracą i pokutnym trybem życia. Kościół bardzo wiele mu zawdzięcza. To właśnie dzięki niemu mógł dokończyć swoich obrad Sobór Trydencki. Święty Karol Boromeusz był też pośród tych, którzy pierwsi podjęli z gorliwością realizację odnowy posoborowej. Owoce pasterskiego trudu św Karola trwają do dzisiaj w Kościele mediolańskim, ale nie tylko. Przez nie ustawiczne niejako odczuwamy Jego obecność. Kilkakrotnie nawiedzałem jego grób, który znajduje się w krypcie katedry mediolańskiej.
Religia katolicka. Jej podstawy, jej źródła i jej prawdy wiary. Rozprawy dogmatyczne - św. bp Józef Sebastian Pelczar
Jeśli całe narody, także ochrzczone wieki temu, żyją dziś w ignorancji co do podstawowych prawd i dogmatów, jeśli nawet w naszej Ojczyźnie widać, iż wiedzy tej brakuje, ujmijmy z wdzięcznością wyciągniętą ku nam z tą książką dłoń świętego przemyskiego biskupa, w której ujął on nieustannie naglące wezwanie, by skoro już Boga Żywego kochamy, skoro wiemy, iż przemawia On i przychodzi wszak na ołtarz z miłością do nas, to powinniśmy wiedzieć o naszej świętej Religii jak najwięcej, móc opowiadać innym o jej prawdach i obietnicach, jakie niesie tym, którzy odnajdą w Chrystusie i umiłowanej Oblubienicy Jego, Kościele Świętym Katolickim, jedyną drogę zbawienia. Nie bójmy się mówić wszem i wobec, że nasza Boska wiara jest najpiękniejsza na świecie! Uczmy się jej z każdym dniem coraz głębiej i otwierajmy na nią coraz szerzej nasze serca, bo przecież:
Kto poznał – jeno ten się dowie,
co znaczy kochać Zbawcę świata!