
- Kultura kontra Antykultura(107)
- Książki katolickie(3314)
- REPRINTY, FAKSYMILE, wznowienia tradycyjnych wydań(43)
- W obronie wiary i Kościoła(141)
- Biblia(220)
- Wokół Biblii(142)
- Księgi liturgiczne(92)
- Brewiarz, Liturgia Godzin(39)
- Modlitewniki, modlitwa, rozważania(374)
- Maryja(137)
- Książki dla dzieci, I Komunia Święta(95)
- Sakramenty(99)
- Duchowość(882)
- Zagrożenia duchowe(118)
- Wiara i psychologia (małżeństwo, rodzina, wychowanie, relacje)(477)
- Duszpasterstwo(170)
- Ks. Aleksander Woźny(54)
- Jan Paweł II - Karol Wojtyła(88)
- Benedykt XVI- Josef Ratzinger(32)
- Franciszek - Jorge Mario Bergoglio(34)
- o. Adam Szustak OP(43)
- Biografie, świadectwa, święci, mistycy, objawienia(977)
- Historia Kościoła(230)
- Dokumenty Kościoła(41)
- Teologia(155)
- Dla Kapłanów(130)
- Literatura, poezja, sztuka(120)
- Muzyka(34)
- Zeszyty Karmelitańskie(0)
- Biblioteka PASTORES(13)
- Audiobooki, płyty CD, DVD(99)
- Inne(386)
- Książki o Poznaniu i Wielkopolsce(424)
- Książki o Kresach Wschodnich i Galicji(653)
- Reprinty(176)
- Albumy(495)
- Książki historyczne(2028)
- Tradycje, obyczaje, małe ojczyzny(788)
- Biografie, listy, dzienniki, pamiętniki, wspomnienia, GENEALOGIA(1667)
- Książki dla dzieci i młodzieży(443)
- Literatura, beletrystyka(359)
- Literatura faktu, reportaż, wywiad, publicystyka, eseje(567)
- Podróże i podróże retro(210)
- Przewodniki(345)
- Poradniki psychologiczne(386)
- Nauki społeczne(349)
- Filozofia i etyka(138)
- Kultura i sztuka(119)
- Kulinaria, książki kucharskie(88)
- Zdrowie i uroda(96)
- Słowniki, leksykony, encyklopedie(66)
- Podręczniki językowe(1)
- Książki popularnonaukowe(38)
- Kalendarze(1)
Nowości
Promocje
Z wszystkich zrobić świętych... W stulecie urodzin ks. Aleksandra Woźnego (1910-1983)
Opis
Książka biograficzna poświęcona życiu ks. Aleksandra Woźnego, proboszcza parafii św. Jana Kantego w Poznaniu – kandydata na ołtarze. Publikacja zawiera ponad 100 zdjęć pozyskanych ze zbiorów prywatnych osób związanych z tą parafią w przeszłości i w dniu dzisiejszym.
Produkty powiązane
Drogi - ks. Aleksander Woźny

Czytając „Drogi” ks. Aleksandra Woźnego (...) spotykamy człowieka kroczącego dro-
gą świętości, otwartego na działanie łaski Bożej, współpracującego z tą łaską na drodze osobistego uświęcenia...
Ks. Aleksander Woźny. Spojrzenie na wiarę - Ks. Wojciech Mueller

Niniejsza książka pozwoli raz jeszcze spojrzeć na wiarę w świetle nauczania ks. Aleksandra Woźnego, kandydata na ołtarze Archidiecezji Poznańskiej. Zaprezentowana publikacja umożliwi dostrzeżenie w nim, człowieka głębokiej wiary, prowadzącego bogate życie duchowe, otwartego na Boże działanie.
Nauki dla często komunikujących - ks. Aleksander Woźny

Te nauki o życiu wewnętrznym,- nazywane często naukami dla często komunikujących,
gromadziły ludzi w różnym wieku, różnych stanów i zawodów.
Nauki dla często komunikujących. Trzecie niedziele 1973-1976. Cz. 2 - ks. Aleksander Woźny

W roku 2012 ukazały się Nauki dla często komunikujących obejmujące lata 1977-1982. Obecna publikacja zawiera nauki o życiu wewnętrznym wygłoszone w trzecie niedziele miesiąca, w latach 1973-1976. Ich tematyka wskazuje na głęboką odpowiedzialność księdza Aleksandra Woźnego, ówczesnego proboszcza parafii pw. św. Jana Kantego w Poznaniu, za powierzonych sobie parafian. Ksiądz A. Woźny wcześnie zauważył, że nie wystarczy duszpasterstwo ogólne i rozpoczął dodatkową formację w niedzielne popołudnia już w roku 1953.
Osiem błogosławieństw - ks. Aleksander Woźny

Ks. Prałat Aleksander Woźny (1910-1983) jest jedną z osób w poznańskiej Archidiecezji, wobec których toczy się postępowanie o uznanie świętości i wyniesienie na ołtarze. Był proboszczem parafii pw. Św. Jana Kantego w Poznaniu. W ciągu swego życia kapłańskiego wygłosił wiele konferencji, rekolekcji i nauk stanowych, których mała część w tej książce znajduje swoje miejsce. Mogą one stać się pomocne dla tych wszystkich, którzy szukają wskazań jak żyć Ewangelią na co dzień.
Wychowanie dla Boga - ks. Aleksander Woźny

Wznowienie książki ks. Aleksandra Woźnego pt. „Wychowanie dla Boga”, wydanej po raz pierwszy w roku 1994, jest podyktowane chęcią przypomnienia tej pozycji stale rosnącej liczbie wiernych zainteresowanych Jego bogatą spuścizną.
Rozważania cz. V - ks. Aleksander Woźny

ym razem do rąk czytelników oddajemy V część Rozważań, zawierającą nauki skierowane do chorych i lekarzy, do ludzi będących na emeryturze i do tych, którzy jako częstokomunikujący są szczególnie narażeni na spowszednienie wielkiej tajemnicy obecności Jezusa w Eucharystii.
Myśli ks. Aleksandra Woźnego - luty - ks. Wojciech Mueller

Przebudzenia duchowego można w pełni doświadczyć dopiero wtedy, gdy w pełni uwierzy się we własną bezsilność. Kiedy w rozpaczy człowiek zwraca się do Boga, jako Siły Wyższej od niego samego, doświadcza fenomenu wiary. To cudowne spotkanie Boga z człowiekiem. Wejście na drogę duchowego rozwoju okazuje się najlepszym lekarstwem na większość naszych życiowych dolegliwości, które negatywnie zabarwiają ludzkie myśli, postawy i uczucia.
Rozważania cz. III - ks. Aleksander Woźny

Rozważania cz. I - ks. Aleksander Woźny

Ks. Prałat Aleksander Woźny (1910-1983) jest jedną z osób w poznańskiej Archidiecezji, wobec których toczy się postępowanie o uznanie świętości i wyniesienie na ołtarze. Rozważania – część pierwsza zawiera trzy zbiory nauk głoszonych w Wielkim Poście w parafii pw. św. Jana Kantego w Poznaniu, gdzie ks. Woźny był proboszczem.
Ku wolności. Powstanie poznańskie 1956 - bp Marek Jędraszewski

Praca zbiorowa pod redakcją bpa Marka Jędraszewskiego mówi o przyczynach Powstania Poznańskiego, podkreśla jego wymiar religijny i patriotyczny. Prezentuje wypowiedzi świadków tych wydarzeń, m.in. lekarzy niosących wówczas pomoc. Zawiera rozważania Drogi krzyżowej, która odbyła się na tej samej trasie, jaką w Czerwcu '56 przeszli manifestujący robotnicy. Dzieło bogato ilustrowane.
Miłość nigdy nie ustaje... - ks. Aleksander Woźny

Drugi tom z serii "Czy warto się starać" zawierający teksty konferencji znanego i cenionego poznańskiego kaznodziei i spowiednika. Teksty te zapewne pomogą wielu czytelnikom odnaleźć siebie i pogłębić swoje życie wewnętrzne. Wyd. I.
Ku świętości. Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Aleksandra Woźnego -

Album poświęcony uroczystości rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego księdza Aleksandra
Woźnego, proboszcza parafii pw. św. Jana Kantego w Poznaniu w latach 1945-1983.
W albumie – oprócz kilkudziesięciu kolorowych zdjęć – znalazły się m.in.: Instrukcja
Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych o prowadzeniu dochodzenia diecezjalnego, słowo
wstępne ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego o rozpoczęciu procesu na etapie
diecezjalnym, życiorys ks. Aleksandra Woźnego, omówienie procesu beatyfikacyjnego przez
ks. dra Wojciecha Muellera – postulatora procesu, prezentacja składu Trybunału procesu
beatyfikacyjnego z dokładnym omówieniem roli jakie pelnią: delegat biskupi, promotor
sprawiedliwości, notariusz i kursor oraz homilia ks. dra Wojciecha Muellera.
Bóg pokornym łaskę daje – pokora w życiu i nauczaniu ks. Aleksandra Woźnego – ks. Marcin Węcławski

Pokora była w nauczaniu ks. Aleksandra Woźnego tematem dominującym. Niemal we wszystkich corocznych rekolekcjach o życiu wewnętrznym głosił nauki o pokorze – albo w całości, albo przy omawianiu innych tematów w krótkich wzmiankach. Kaznodzieja mówi swe kazania także do siebie i one często „zdradzają” jego wnętrze. Możemy więc wnioskować, że nieustanne powracanie do tematu pokory wynikało z duchowej fascynacji tą cnotą ks. Woźnego i jest wyrazem jego nieustannej współpracy z łaską Bożą.
Księdza Aleksandra Woźnego koncepcja dziecięctwa duchowego - ks. Wojciech Mueller

Praca nagrodzona w konkursie prac doktorskich i magisterskich organizowanym corocznie przez Urząd Miasta Poznania - marzec 2012
Wydaje się, iż powstała pod kierunkiem ks. dra hab. Jacka Hadrysia rozprawa doktorska autorstwa ks. Wojciecha Muellera z zakresu teologii duchowości, przybliża ciekawą koncepcję „dziecięctwa duchowego” pozostawioną przez znanego i cenionego poznańskiego duszpasterza, a dziś Sługę Bożego, ks. Aleksandra Woźnego.
Listy księdza Aleksandra Woźnego z Dachau - ks. dr Wojciech Mueller (red.)

W czasie pobytu w obozie był mocny duchem, miły w obejściu i koleżeński. Była to dla niego wielka próba wiary. Tak jak wszyscy więźniowie, wiele wycierpiał, znosił głód, upokorzenia i kary cielesne. Widać jak przeżycia obozowe zostawiły trwały ślad w osobowości ks. Woźnego. To wszystko miało ogromny wpływ na jego modlitwę za przyszłą parafię, w której będzie pracował po uwolnieniu, na dojrzewanie do przyszłych zadań duszpasterskich, na ufne nabożeństwo do św. Józefa, któremu był wdzięczny za ocalenie życia i któremu pozostał wierny przez całe życie. Doświadczył na sobie prawdy, że nic się nie dzieje bez woli Bożej, umacniając się w przekonaniu, że we wszystkim trzeba zaufać Bogu. Lata udręki i katuszy spędzone w niewoli Bóg wynagrodził mu łaską naśladowania Jezusa ubogiego i uniżonego. Kilkuletni pobyt w niemieckim obozie koncentracyjnym w Dachau nie zniweczył cudownej radości, dobroci i cierpliwości (...)
Jestem przecież tylko „woźnym” - ks. Wojciech Mueller (opr. twarda)

Jestem przecież tylko „woźnym” – to zbiór informacji, wspomnień, anegdot oraz historii, które odpowiednio złożone uzupełniają obraz ks. Aleksandra Woźnego (1910-1983), proboszcza parafii św. Jana Kantego w Poznaniu w latach 1945-1983, kandydata na ołtarze, którego proces beatyfikacyjny obecnie jest na etapie rzymskim. Obraz ks. Prałata na skutek upływu lat mógł zostać zamazany, rozmyty albo ukazywany zbyt cukierkowato. Dlatego, żywię nadzieję, że zaprezentowane tu opowiadania, historie i fragmenty świadectw, staną się jeszcze jedną okazją do przybliżenia postaci Sługi Bożego, gorliwego i charyzmatycznego duszpasterza, oddanego bez reszty ludziom, człowieka głębokiej wiary. Aktualność nauczania, pozostawionego przez tego świętobliwego kapłana, uwidacznia się w życiu wielu wiernych – „duchowych dzieci”, nie tylko spośród jego parafian. Po dziś dzień inspiruje on wielu do odkrywania bogactwa wiary, życia duchowego oraz do szukania i odnajdywania Boga w otaczającym świecie i do coraz bliższej więzi z Nim.
Świadkowie wiary Archidiecezji Poznańskiej. Święci, błogosławieni, słudzy Boży oraz kandydaci na ołtarze - ks. Wojciech Mueller

Zwracając się do tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do nieba, prosząc ich o pomoc, ufamy, że nie tylko mogą i chcą dopomóc, ale że i Bóg zechce ukazać siłę ich modlitwy wstawienniczej, sprawiając za ich przyczyną cuda i łaski. Do świętych zwracamy się od zawsze, aby otrzymać od nich wsparcie, które nie jest zwykłym zrozumieniem bieżących potrzeb, gdyż w odpowiedzi na prośby święty wkracza w życie modlącego. Poszerza jego horyzonty, odkrywa przed nim „sens” jego własnej historii, ukazując ją w połączeniu z historią zbawienia. Tak więc rezultat wstawiennictwa, otrzymana łaska, okazuje się sprawą drugorzędną. Dla wiernego liczy się bowiem ukierunkowanie go na Boga, zdolność rozpoznawania sensu wydarzeń własnego życia, odnalezienie w sobie żywej wiary, nadziei, a przede wszystkim miłosierdzia.
Zebrane ułomki. Moje wspomnienia - ks. prałat Jan Stanisławski

Pan Jezus po cudownym rozmnożeniu chleba i nasyceniu rzesz, kazał Apostołom zebrać ułomki chleba. Zebrali ich dużo, bo dwanaście koszy.
W cudowny pod każdym względem sposób nasycił mnie Bóg, Dawca Życia.
W tej książce – pamiętniku zebrałem ułomki z mego życia, aby się nie zmarnowały i może kogoś jeszcze nasyciły, zwłaszcza w czasach, które nadejdą. Ten skromny tekst, który ośmieliłem się wydrukować, niech włączy się w duchowy hymn dziękczynienia Ojcu Niebieskiemu za wszystko, co mi wyświadczył.
Ks. Prałat Jan Stanisławski (Ze wstępu)
Jeden z nas. Księdza Aleksandra Woźnego tajemnica powołania - ks. Wojciech Mueller

Niniejsza publikacja opisująca tajemnicę powołania i początki kapłańskiej drogi ks. Aleksandra Woźnego, stanowi lekturę dla każdego, kto swoje duchowe życie łączy z Jego osobą, jak i dla tego, kto spotka się z Nim po raz pierwszy. Z pewnością jest to książka dla kleryków i kapłanów. Bo przecież z tego, że ks. Aleksander był jednym z nas wynika, iż przede wszystkim dotyczy ona właśnie tego środowiska. To nie tylko to, że tworzył społeczność miasta Poznania czy wspólnotę kościoła lokalnego Archidiecezji Poznańskiej; nie tylko to, że przechadzał się tymi samymi ulicami, i może wchodził do tych samych sklepów, a być może na tę samą pocztę. Bo przecież ks. Aleksander był jednym z nas, a jednocześnie niezwykłym kapłanem, którego Bóg dał Kościołowi w XX wieku, aby kolejne pokolenia świeckich i duchownych wciąż na nowo szukały inspiracji i wzorców dla swojego życia.
Żywoty Świętych Polskich

Piotr Skarga
Ksiądz Piotr Skarga pisał Żywoty Świętych, by za ich przykładem wierni przyczyniali się do większej chwały Bożej, dobra Kościoła i Ojczyzny. Z obszernego zbioru wydanego w 1610 roku do niniejszej publikacji wybrano dwanaście biografii, zachowując unikalne właściwości tego językowego zabytku. Dla ułatwienia lektury zastosowano współczesną interpunkcję i ortografię, a na końcu książki zamieszczono słowniczek wyrazów staropolskich.
Leksykon świętych i sławnych diakonów - Ks. Ryszard Kurek

Niniejsza książka, ułożona w formie słownika biograficznego, przybliża czytelnikowi sylwetki ok. 280 diakonów. Najwięcej jest wśród nich świętych i błogosławionych, często męczenników. Są też i tacy, którzy przysłużyli się Kościołowi mądrością i wiedzą.
Świadectwo życia tych ludzi może dodawać otuchy i odwagi na naszych drogach życia, a nawet zachęcać do naśladowania ich wiary i męstwa.
Ilustrowana Księga Świętych - Henryk Bejda

Masz przed sobą książkę niezwykłą: żywoty świętych napisane z polotem, lekkością i fantazją, pełne humoru, anegdot, dających do myślenia, rozczulających lub mrożących krew w żyłach scen. Napisał je i wybrał dla Ciebie człowiek, który żyje ze świętymi w prawdziwej komitywie, lubi ich i szanuje, na dodatek – z czego jest bardzo dumny i na co mógłby przytoczyć wiele dowodów – ... z wzajemnością.
Poznaj ich wraz z nim i pokochaj, zaprzyjaźnij się z nimi – są tego naprawdę warci! I bądź pewny, że odpłacą ci się za to z nawiązką!
O polskich świętych dzieciom - Ewa Skarżyńska

Książka ta to pięknie skomponowany zbiór opowieści o polskich świętych, błogosławionych oraz sługach Bożych. Ale nie jest to kolejny zbiór biografii świętych! Autorka w wyczerpujący i bardzo przystępny sposób prezentuje młodemu czytelnikowi postacie naszych wybitnych rodaków, z których możemy być naprawdę dumni. Oprócz takich nazwisk jak św. Faustyna Kowalska, Maksymilian Kolbe czy. Jadwiga Królowa znalazło się miejsce dla św. Andrzeja Świerada, Sługi Bożego Jana Pawła II, Franciszka Blachnickiego oraz wielu wielu innych. Wszystko wzbogacone pięknymi ilustracjami autorstwa Pawła Kołodziejskiego.
Homo sanctus. Wzorce świętych w Europie Łacińskiej w średniowieczu - Mruk Wojciech

Kim byli święci z opowieści hagiograficznych? Dla wiernych pragnących zbawienia byli wzorami, ideałami, a czasem wręcz legendarnymi bohaterami. Wiedli doskonałe życie, o jakim zwykły człowiek mógł tylko marzyć, czynili cuda, zasłużyli na nagrodę w niebie i szacunek śmiertelników. Modlono się do nich, proszono ich o opiekę, wstawiennictwo, a ich dzieje opowiadano sobie z wypiekami na twarzy jak najciekawszą baśń. Dla władców i biskupów mogli być doskonałym instrumentem polityki. Każdy liczący się ośrodek życia religijnego i politycznego pragnął mieć własnego świętego - opiekuna, a także postać przyciągającą tłumy wiernych, a - co za tym idzie - strumień pieniędzy. Pielęgnowanie legendy i kultu świętego było więc bardzo ważnym zadaniem ówczesnych elit.
Autor opisuje, jak wraz z przemianami cywilizacyjnymi, społecznymi i kulturalnymi zmieniało się wyobrażenie świętości, jakie były typy pobożności, wzorcowe życiorysy. Przywołuje teksty hagiograficzne, które ukazują nam koloryt epoki. W żywotach świętych jak w zwierciadle odbijały się nie tylko programy ewangelizacyjne formułowane przez duchownych, plany polityczne i społeczne wyznaczane przez rządzących, lecz także wielkie oczekiwania wiernych.
Święci w historii Polski - Monika Bachowska

Bóg działa w historii przez tych, którzy oddali mu swoje życie. Przeczytaj, jak działał w trudnych, ale i pełnych chwały dziejach Polski.
Czyściec wyjaśniony przez żywoty i legendy o Świętych - Fr. X. Schouppe SJ

Proszę mi pozwolić - mówi ojciec misjonarz Louvet - dorzucić tutaj osobiste wspomnienie. Kiedy w Cochinachine mówiłem w kazaniu o wierze, biedna maleńka córka Annamite właśnie straciła matkę. Czternaście lat była obciążona pracą w magazynie za znikomą zapłatę pięciu tiën za dzień, czyli mniej więcej ósma część franka zarabiając na pożywienie dla siebie i dla dwóch swoich małych braci. Jakież było moje zaskoczenie widząc ją wchodzącą przy końcu tygodnia i przynoszącą zarobek dwóch dni abym odprawił Mszę Świętą za spokój duszy ich drogiej matki! Ta biedna maleńka pościła przez część tygodnia, by udzielić swojej zmarłej mamie tej pomocy. O święta jałmużno biednej i sieroty! Jeżeli moje serce w tym momencie głęboko zaniemówiło, jak ona musiała dotknąć serce Ojca niebieskiego i ściągnąć Jego błogosławieństwo na tę matkę i na jej dzieci! Oto szlachetna dobroć biednych...
Polska i jej święci - Hubert Wołącewicz, Bogusław Nosek

Publikacja ukazuje sylwetki kilkudziesięciu świętych i błogosławionych „polskich”, choć nie wszyscy byli Polakami. Każdy z nich, natomiast, wywarł ogromny wpływ na to kim jesteśmy dziś, jako wspólnota narodowa. Byli i są nadal patronami i orędownikami Polski.
Świat i nasza ojczyzna także dziś potrzebuje świętych – to oni są prawdziwą solą ziemi, gwarantem prawdziwego rozwoju i pokoju w świecie. Święty Jan Paweł II powtarzał, że człowieka nie da się zrozumieć bez Chrystusa. Podobnie historię naszej Ojczyzny można zrozumieć tylko wtedy, gdy pozna się sylwetki ludzi najściślej z nią związanych – gotowych poświęcić dla niej wszystko, zaangażowanych, aż do oddania własnego życia – jak Chrystus.
Niezwykłe objawienia świętych - Ks. Marcello Stanzione

Autor książki, niezwykle popularny włoski ksiądz Marcello Stanzione przywołuje historie zebrane i zweryfikowane podczas procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych świętych. Potwierdzający je autorytet Kościoła daje nam pewność, że są one prawdziwe. Są to często święci obecnie mniej znani lub niemal zapomniani, a przecież będący wciąż niezwykle skutecznymi orędownikami. Za ich wstawiennictwem możemy otrzymać od Boga wielkie łaski; wystarczy, byśmy o nie prosili w modlitwie.
Leksykon polskich świętych, błogosławionych i sług bożych - Gabriel Turkowski

Nowe, znacznie poszerzone i zaktualizowane, cieszącego się wielkim uznaniem leksykonu. Książka zawiera sylwetki 39 świętych, 222 błogosławionych oraz 298 sług Bożych, urodzonych w Polsce bądź w różny sposób z naszym krajem związanych, wrośniętych przez wieki w naszą historię i tradycję. Opisy biograficzne wzbogacono fragmentami rozważań św. Jana Pawła II. Fotografie w większości autorstwa Adama Bujaka.
Reforma liturgii rzymskiej - organiczny rozwój czy destrukcja? - ks. Klaus Gamber

Reforma liturgii rzymskiej – organiczny rozwój czy destrukcja? to klasyczna już praca niemieckiego liturgisty ks. Klausa Gambera, wysoko cenionego m.in. przez Benedykta XVI. Choć napisana przed 40 laty, dotyczy spraw, które nadal są aktualne. Czy Paweł VI dobrze postąpił, zmieniając starożytną liturgię katolicką? Dziś widać coraz wyraźniej, również u nas w Polsce, że posoborowa reforma nie przyniosła dobrych owoców; ks. Gamber pokazuje, że ten jej opłakany rezultat był jasny od samego początku.
To, z czym mieliśmy do czynienia po soborze, było czymś zupełnie innego rodzaju: w miejsce liturgii stanowiącej owoc rozwoju pojawiła się liturgia sfabrykowana. Porzuciliśmy owoc organicznego, żywego procesu wzrostu oraz rozwoju w ciągu wieków i zastąpiliśmy go […] gotowym fabrykatem, wątpliwej jakości produktem stworzonym dla potrzeb chwili. Gamber, obdarzony przenikliwością prawdziwego proroka oraz odwagą prawdziwego świadka, protestował przeciwko temu fałszerstwu – a dzięki swej niewiarygodnie bogatej wiedzy niestrudzenie ukazywał nam żywą pełnię prawdziwej liturgii.
kard. Joseph Ratzinger
Jestem przecież tylko „woźnym” - ks. Wojciech Mueller

Jestem przecież tylko „woźnym” – to zbiór informacji, wspomnień, anegdot oraz historii, które odpowiednio złożone uzupełniają obraz ks. Aleksandra Woźnego (1910-1983), proboszcza parafii św. Jana Kantego w Poznaniu w latach 1945-1983, kandydata na ołtarze, którego proces beatyfikacyjny obecnie jest na etapie rzymskim.
Ks. Franciszek Blachnicki. Biografia i wspomnienia - Agata Adaszyńska-Blacha, Dorota Mazur

Biografia założyciela Ruchu Światło-Życie pokazuje, jak bardzo swoją działalnością wyprzedzał on swoje czasy. Swoją charyzmą przyciągał wielu entuzjastów nowych idei duszpasterskich, wśród których był bp Karola Wojtyła, ale miał również wokół siebie wielu przeciwników. Biografia została wzbogacona osobistymi wspomnieniami i zdjęciami żyjących jeszcze współpracowników ks. Blachnickiego oraz uczestników pierwszych oaz rekolekcyjnych. Swoimi refleksjami podzielili się m.in. ks. Stanisław Szczepaniec, bp Jan Szkodoń i bp Grzegorz Ryś.
Opinie o produkcie (0)




