
- Kultura kontra antykultura(152)
- Książki katolickie(3188)
- W obronie wiary i tradycji, apologetyka(301)
- Biblia(209)
- Wokół Biblii(151)
- Księgi liturgiczne(104)
- Brewiarz, Liturgia Godzin(29)
- Modlitewniki, modlitwa, rozważania(467)
- REPRINTY, FAKSYMILE, wznowienia tradycyjnych wydań(71)
- Najświętsza Maryja Panna(172)
- Książki dla dzieci, I Komunia Święta(140)
- Sakramenty(120)
- Duchowość(729)
- Zagrożenia duchowe(117)
- Wiara i psychologia (małżeństwo, rodzina, wychowanie, relacje)(320)
- Duszpasterstwo(147)
- Ks. Aleksander Woźny(38)
- Jan Paweł II - Karol Wojtyła(76)
- Benedykt XVI- Josef Ratzinger(52)
- Franciszek - Jorge Mario Bergoglio(29)
- o. Adam Szustak OP(8)
- Biografie, świadectwa, święci, mistycy, objawienia(924)
- Historia Kościoła(238)
- Dokumenty Kościoła(56)
- Teologia(119)
- Dla Kapłanów(139)
- Literatura, poezja, sztuka(113)
- Muzyka(35)
- Zeszyty Karmelitańskie(0)
- Biblioteka PASTORES(12)
- Audiobooki, płyty CD, DVD(72)
- Inne(346)
- Książki o Poznaniu i Wielkopolsce(246)
- Książki o Kresach Wschodnich i Galicji(647)
- Reprinty(117)
- Albumy pamiątkowe dla dzieci / kroniki rodzinne(59)
- Albumy(436)
- Książki historyczne(2025)
- Tradycje, obyczaje, małe ojczyzny(701)
- Biografie, listy, dzienniki, pamiętniki, wspomnienia, GENEALOGIA(1630)
- Książki dla dzieci i młodzieży(460)
- Literatura, beletrystyka, poezja(396)
- Literatura faktu, reportaż, wywiad, publicystyka, eseje(578)
- Podróże i podróże retro(212)
- Przewodniki(276)
- Nauki społeczne(535)
- Filozofia i etyka(138)
- Kultura i sztuka(120)
- Kulinaria, książki kucharskie(73)
- Hobby/poradniki(34)
- Zdrowie i uroda(82)
- Słowniki, leksykony, encyklopedie(66)
- Książki popularnonaukowe(41)
- Kalendarze(1)
Nowości
Promocje

Drogi krzyżowe (duże) - ks. Aleksander Woźny
Opis
Rozważania Dróg Krzyżowych ks. Aleksandra Woźnego charakteryzuje brak płytkiej uczuciowości. Spełniają one wiernie to, o co prosił Chrystus płaczące niewiasty: Nie płaczcie nade Mną, ale nad sobą (Ewangelia św. Łukasza 23, 28). Są to myśli pełne realizmu, konkretu i – żarliwej miłości.
Książeczkę zdobią fotografie stacji Drogi Krzyżowej z kościoła św. Jana Kantego w Poznaniu. Została ona wykonana w 1956 roku przez wybitnego rzeźbiarza i medalistę Józefa Gosławskiego. Przy tych stacjach przez dziesiątki lat modlił się codziennie Sługa Boży ks. proboszcz Aleksander Woźny.
Niech to opracowanie – wszystkim, którzy wezmą je do ręki – pomoże dobrze odprawiać Drogę Krzyżową, a przez to osiągnąć jej owoce: miłość Boga i bliźniego, własne i innych nawrócenie, moc i mądrość płynącą z Krzyża Chrystusa.
Ks. prob. Marcin Węcławski (tekst z okładki)
Produkty powiązane
Dobre rady dla narzeczonych i małżonków - ks. Aleksander Woźny

Jak dojść do pełnego szczęścia w rodzinie?
Drogi - ks. Aleksander Woźny

Czytając „Drogi” ks. Aleksandra Woźnego (...) spotykamy człowieka kroczącego drogą świętości, otwartego na działanie łaski Bożej, współpracującego z tą łaską na drodze osobistego uświęcenia, spotykamy księdza – spowiednika i rekolekcjonistę – zatroskanego o zbawienie wieczne swoich penitentów i słuchaczy, spotykamy męża modlitwy i głębokiego życia duchowego, który w całym swoim kapłaństwie kierował się zasadą, że głosić można to tylko, czym się samemu żyje.
Komplet X - ks. Aleksander Woźny

Komplet X zawiera nauki głoszone w trzecie niedziele miesiąca, kierowane głównie do osób często komunikujących. Obecnie, w czasach szerzącego się relatywizmu moralnego, przypomnienie głoszonych tam zasad wierności Ewangelii w życiu na co dzień, jest bardzo potrzebne.
Ks. Aleksander Woźny. Spojrzenie na wiarę - Ks. Wojciech Mueller

Niniejsza książka pozwoli raz jeszcze spojrzeć na wiarę w świetle nauczania ks. Aleksandra Woźnego, kandydata na ołtarze Archidiecezji Poznańskiej. Zaprezentowana publikacja umożliwi dostrzeżenie w nim, człowieka głębokiej wiary, prowadzącego bogate życie duchowe, otwartego na Boże działanie.
Któż jak Bóg! - ks. Aleksander Woźny

Trzeci tom z serii "Czy warto się starać". Autor wskazuje na Boga jako źródło i cel wszelkiego istnienia, zwłaszcza człowieka, który jest koroną stworzenia. Ów cel człowiek może osiągnąć drogą cnót, a przede wszystkim drogą miłości. Wyd. I.
Nauki dla często komunikujących cz. 1 - ks. Aleksander Woźny

Te nauki o życiu wewnętrznym,- nazywane często naukami dla często komunikujących, gromadziły ludzi w różnym wieku, różnych stanów i zawodów. Głoszone w popołudnia niedzielne w kościele, nie w zamkniętej- salce, dostępne były dla każdego, kogo Duch Święty „przywiał”, choć byli również stali słuchacze, głównie penitenci księdza Aleksandra.
Nauki dla często komunikujących. Trzecie niedziele 1968-1972. Cz. 3 - ks. Aleksander Woźny

W książce znajdziemy rzeczowe wskazania jak realizować w codzienności najważniejsze przykazanie miłości Boga i bliźniego. Czystość serca, prostota, uszanowanie wolnej woli drugiego człowieka, zaufanie do ludzi i troska, by wszyscy żyli w pokoju, wyzbycie się obmowy, chęci sądzenia innych, zaprzestanie nadużycia władzy rządzenia – to tematy tych nauk. Ksiądz Aleksander Woźny, kapłan dany na czas, gdy społeczeństwo odwraca się od Boga, z cierpliwością, wytrwale ukazuje, że nie ma innej pewnej drogi niż zaufanie Panu Bogu, pełnienie Jego woli. Uczy, że człowiek wierzący musi być realistą, uczy, jak myśleć, co mówić i jak działać, by swoim postępowaniem, mimo własnej niedoskonałości zwracać uwagę innych na Jedynego Prawodawcę, bo najważniejszy jest Pan Bóg i ratowanie dusz.
Nauki dla często komunikujących. Trzecie niedziele 1973-1976. Cz. 2 - ks. Aleksander Woźny

Ksiądz Aleksander Woźny to kapłan maryjny. W niniejszym tomiku, ojciec Aleksander analizuje ekshortację „Marialis Cultus” Pawła VI, dotyczącą czci Matki Najświętszej. Czyni to podczas pięciu kolejnych nauk, pokazując jak bardzo należy wgłębiać się w treść dokumentu papieskiego, by go dobrze zrozumieć.
Osiem błogosławieństw - ks. Aleksander Woźny

Ks. Prałat Aleksander Woźny w ciągu swego życia kapłańskiego wygłosił wiele konferencji, rekolekcji i nauk stanowych, których mała część w tej książce znajduje swoje miejsce. Mogą one stać się pomocne dla tych wszystkich, którzy szukają wskazań jak żyć Ewangelią na co dzień.
Rozważania cz. I - ks. Aleksander Woźny

Ks. Prałat Aleksander Woźny (1910-1983) jest jedną z osób w poznańskiej Archidiecezji, wobec których toczy się postępowanie o uznanie świętości i wyniesienie na ołtarze. Rozważania – część pierwsza zawiera trzy zbiory nauk głoszonych w Wielkim Poście w parafii pw. św. Jana Kantego w Poznaniu, gdzie ks. Woźny był proboszczem.
Rozważania cz. II - ks. Aleksander Woźny

Rozważania cz. III - ks. Aleksander Woźny

Rozważania cz. IV - ks. Aleksander Woźny

Rozważania cz. V - ks. Aleksander Woźny

Nauki skierowane do chorych i lekarzy, do ludzi będących na emeryturze i do tych, którzy jako częstokomunikujący są szczególnie narażeni na spowszednienie wielkiej tajemnicy obecności Jezusa w Eucharystii.
Rozważania cz. VI - ks. Aleksander Woźny

W dzisiejszym świecie pewne myśli zawarte w Ewangelii wydają się „przestarzałe”. Ksiądz Aleksander Woźny zawsze przypominał, że ewangeliczna Prawda jest nieprzemijająca. Wskazywał, przez 38 lat pasterzowania, jak w „trudnych” czasach, zmiennych warunkach życia, na różnych etapach rozwoju życia duchowego, dbać o rozwój duchowy. Głosił, że postęp nie zmienia Chrystusowych zasad. Powinniśmy je wszyscy poznawać lepiej i stosować w życiu.
Droga krzyżowa dla obrażonych na Kościół - Paweł Piotrowski

Droga krzyżowa jako nabożeństwo wielkopostne należy do najjaśniejszych przejawów religijności w Kościele katolickim. W Polsce, wraz z Gorzkimi żalami, stanowiła ona dla wielu pokoleń szkołę kultu Męki Pańskiej i rozważania tajemnicy Chrystusowego Krzyża.
To droga krzyżowa dla wątpiących w istnienie Boga i życie wieczne, Jego zbawczą miłość i to w dodatku Miłość bez granic. Bo skąd tyle zła i cierpienia, wojen i nienawiści, skoro Bóg JEST i w dodatku jest Miłością.
To droga krzyżowa dla niewierzących i tych, których Kościół denerwuje i wkurza a także tych, którzy wadzą się z Bogiem, bo życie nie jest na miarę ich oczekiwań, bo życie z Bogiem czy bez Niego nie ma kompletnie znaczenia i jest jednakie. W końcu to droga krzyżowa dla ludzi obrażonych na Kościół, bo ksiądz potraktował przy spowiedzi bez miłosierdzia, a w kancelarii okazał się służbistą...
Drogi krzyżowe 2007-2012 - bp Grzegorz Ryś

Drogi Krzyżowe 2007-2012 to zapis rozważań bpa Grzegorza Rysia z Pieszych Pielgrzymek Krakowskich na Jasną Górę. Nie powstawały one za biurkiem ani nawet w kościele, lecz w drodze. Są zapisem żywej modlitwy. Pomagają przejść z Jezusem drogę Jego krzyża, a w świetle tej drogi popatrzeć uważniej na własne życie i spotkać w nim swego Pana i Boga.
Za nas dźwiga to drzewo. Medytacje Drogi Krzyżowej

Zbiór medytacji dróg krzyżowych Za nas dźwiga to drzewo zawiera rozmyślania pasyjne pisane przez poetów skupionych wokół "Piwnicy Duchowej". Stanowi zapis niebywałych spotkań poetów z Bogiem, świadectwo ich wiary. Książka ta jest także poetyckim potwierdzeniem powołania do głoszenia dobra i piękna, które pochodzi z głębi ludzkiej duszy.
Śladami Zbawiciela w Godzinie Miłosierdzia. Drogi Krzyżowe - Jan Paweł II, Święci Karmelu, św. J. M. Vianney, Tomasz a Kempis, o. A. Pelanowski OSPPE, br. Efraim, br. Roger z Taize i inni

Zbiór 14 Dróg Krzyżowych bogato ilustrowanych - NIE TYLKO NA WIELKI POST!!!
Droga krzyżowa z Ojcem Pio - o. Robert Kozłowski OFM Cap.

Zachęcamy do odprawienia w Wielkim Poście choć jeden raz nabożeństwa drogi krzyżowej w gronie rodziny, w zaciszu naszych domów. Jesteśmy przekonani, że rodzinne przeżywanie męki i śmierci Pana Jezusa przyczyni się do jego głębszego, bardziej dojrzałego doświadczenia, a jednocześnie zacieśni, utrwali i wzmocni więzi pomiędzy wszystkimi członkami rodziny. Śladami drogi krzyżowej Jezusa Chrystusa podążamy wraz ze św. Ojcem Pio, wzorem człowieka, a jednocześnie świętym Bożym. Święty z Pietrelciny dostąpił zaszczytu noszenia na swoim ciele ran Chrystusowych, a w czasie odprawiania Mszy odczuwał to wszystko, czego doznał Jezus w czasie swojej męki i konania. Jest on więc dla nas niedoścignionym wzorem przeżywania drogi krzyżowej Syna Bożego. Każda stacja drogi krzyżowej zawiera fragment z Pisma Świętego, cytat oraz krótkie rozważanie.
Drogi krzyżowe ze Świętym Papieżem i krzyżykiem

Siedem rozważań Męki Pańskiej, zaczerpniętych z wielkopiątkowych nabożeństw drogi krzyżowej odprawionych pod przewodnictwem św. Jana Pawła II w rzymskim Koloseum.
Droga Krzyżowa i Zmartwychwstanie Chrystusa z ks. Dolindo Ruotolo - Joanna Bątkiewicz-Brożek

Zanurz się w zbawczym cierpieniu Chrystusa i dotknij tajemnicy Zmartwychwstania za sprawą mistycznych doświadczeń autora potężnej modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij!”.
Książka zawiera fragmenty niepublikowanych dotąd w Polsce dzieł księdza Dolindo Ruotolo!
Drogi krzyżowe - ks. Tomasz Jelonek

Cały zamieszkały obszar Ziemi poprzecinany jest siecią różnych dróg, którymi wędrowali i wędrują ludzie, dążąc do jakichś określonych celów. Wśród nich znajdują się ważne drogi, na których rozegrały się nadzwyczajne wydarzenia i jako świadkowie tych dróg pozostają w trwałej pamięci. Taką drogą jest droga, którą Jezus z ciężarem Krzyża prowadzony był na śmierć. Historycznie ta droga znajdowała się w Jerozolimie, tam też można jej szukać, ale niezliczone są miejsca, na których odkupieni przez Jezusa wspominają tę historyczną, jerozolimską drogę.
Zebrane tu rozważania mają nam pomóc poznać tę jerozolimską drogę oraz pomagać w rozmyślaniu na temat tej drogi gdziekolwiek przyjdzie nam łączyć się duchowo z ostatnimi momentami ziemskiego życia Odkupiciela.
Drogi krzyżowe. Od zwątpienia do nadziei - Edmund Kowalski CSsR

Rozważania stanowią przede wszystkim zaproszenie i inspirację do osobistej medytacji i modlitwy, jak i pełnego empatii udziału w ponadczasowym misterium Męki Pańskiej, które rozgrywa się wciąż na drogach naszego świata, w ludzkim życiu. Dzięki bogatemu ładunkowi treści ewangelicznych i głęboko humanistycznych oraz nierzadko bardzo poetyckiej i oryginalnej oprawie mogą być też z powodzeniem wykorzystane podczas nabożeństw drogi krzyżowej lub do artystycznych inscenizacji paschalnych.
Wielka Uczta – Eucharystia w życiu i nauczaniu ks. Aleksandra Woźnego

Kapłan wart jest tyle, ile warte jest jego życie eucharystyczne, a przede wszystkim jego Msza Święta. Msza Święta bez miłości – kapłan bezużyteczny; Msza Święta żarliwa – kapłan zdobywający dusze. To są słowa św. Jana Pawła II. Pozytywne przesłanie tych słów możemy w pełni odnieść do życia i nauczania sługi Bożego ks. Aleksandra Woźnego. Kapłaństwo i Eucharystia są niepojętym, wielkim darem, a wielkość tego daru staje coraz bardziej czytelna w życiu świętych kapłanów. Żywym przykładem słów świętego papieża jest sługa Boży ks. Aleksander Woźny.
40 dni walki duchowej - ks. Piotr Glas

W wyjątkowych rekolekcjach na Wielki Post ks. Piotr Glas wzywa nas, byśmy odrzucili przywiązanie do złych skłonności i już teraz wypowiedzieli walkę grzechowi, który może zniszczyć naszą przyjaźń z Bogiem. W jaki sposób nie stracić Łaski, którą otrzymaliśmy od ukrzyżowanego Chrystusa? Jak unikać pokus i zniewolenia? I jak troszczyć się o zbawienie swoje i bliskich? Przeżyj 40 dni wielkopostnej walki duchowej z jednym z najbardziej cenionych rekolekcjonistów.
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik - Christian Albini, Assunta Steccanella

Czas Wielkiego Postu sprzyja zadawaniu pytań, pytań o wiarę, o życie, o to, w jaki sposób i czy w ogóle kroczymy dzień za dniem za Jezusem. To okres poszukiwań i powrotów. Im świadomiej przeżywamy ten czas, tym powrót pewniejszy i trwalszy.
Ta książka to pewnego rodzaju przewodnik prowadzący od Środy Popielcowej do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w którym odpowiedzi i objaśnienia czerpią z teologii, historii i Biblii.
Wielki Post i Wielkanoc z Janem Pawłem II. Rozważania Ewangelii na każdy dzień - Piotr Koźlak CSsR

Wielki Post był dla Jana Pawła II świętym czasem. Przygotowywał się do Zmartwychwstania Chrystusa poprzez szczególną modlitwę, post, oczyszczenie, uczestnictwo w rekolekcjach. Do tego też wzywa czytelników ta książka, przeznaczona na okres wielkopostny oraz wielkanocny jako pomoc do codziennej modlitewnej refleksji. Składają się na nią Ewangelie na poszczególne dni, specjalnie dobrane rozważania Papieża pochodzące z jego wielkopostnych orędzi, przemówień i dokumentów, stosowne modlitwy oraz propozycje postanowień mające pomóc w przygotowaniu się i dobrym przeżyciu centralnego wydarzenia naszej wiary.
Droga Krzyżowa - abp Fulton J. Sheen (oprawa twarda)

„Wkrótce zapadnie kurtyna nad straszliwym i nieprzemijającym dramatem Twojej Odkupieńczej Miłości. A gdy słyszę Twe słowa: „Weź swój krzyż codzienny i naśladuj Mnie”, drżę z obawy, aby jego ciężar nie okazał się zbyt wielki, a jego wstyd zbyt gorzki. Gdybym tylko mógł zrozumieć, że Twoje przykazanie, aby podążać za Tobą na Kalwarię, nie było po prostu żelaznym prawem okrutnego losu, ale warunkiem szczęścia wiecznego, być może wybrałbym się w tę drogę, lecz boję się, drogi Jezu, że – aby mieć Ciebie – muszę porzucić wszystko inne”.
– Abp Fulton J.Sheen ze Wstępu
Gorzkie żale 1707 (reprodukcja i edycja pierwodruku z 1707 roku ze zbiorów klasztoru sióstr karmelitanek bosych na Wesołej w Krakowie opracował Jacek Kowalski) + płyta CD

Gorzkie żale to prawdziwe arcydzieło polskiej poezji mistycznej. Reprodukcja i edycja pierwodruku z 1707 roku to sięgnięcie do najstarszego w Polsce źródła jednego z najpopularniejszych w naszym Kościele nabożeństw. Książka ta to równocześnie modlitewnik, ale także, przede wszystkim dzięki znakomitemu wstępowi Jacka Kowalskiego, przewodnik po pobożności i kulturze staropolskiej. Styl wypowiedzi autorskiej, rozpięty między gawędą a wykładem, subtelnie patynowany archaizacją ale zawsze przejrzysty, jasny i czytelny, pozwala przyswoić bardziej złożone treści każdemu czytelnikowi. Pomaga w tym również rozwiązanie edytorskie, które zamysł pokazania oryginału (z jego pięknem i pewną egzotycznością dawnej książki) godzi ze współczesną polszczyzną przekaz językowy zabytku. Bardzo funkcjonalne z punktu widzenia pomocy w modlitwie jest też zestawienie starego, pierwotnego tekstu z obecnie śpiewaną wersją .
Kazania pasyjne - ks. Robert Wawrzeniecki

Książka jest doskonałą pomocą dla kapłanów w roku, którego hasło duszpasterskie brzmi: „W mocy Bożego Ducha”. Obfitość cytatów z pism Ojców Kościoła i wczesnochrześcijańskich pisarzy sprawia, że lektura tych kazań może ubogacić także indywidualną modlitwę adoracyjną i będzie pomocą w lepszym przygotowaniu się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Różaniec z Wenantym Katarzyńcem - Tomasz P. Terlikowski

Sługa Boży Wenanty Katarzyniec nie tak dawno został na nowo odkryty jako skuteczny orędownik wypraszający liczne łaski uzdrowienia oraz pomoc w problemach materialnych.
Nie można jednak w pełni powierzyć się opiece Wenantego nie rozumiejąc jego głębokiej pobożności Maryjnej. Przez niemal całe swoje życie nie rozstawał się on z różańcem. Bez jego wsparcia natomiast św. Maksymilian Kolbe nie założyłby „Rycerza Niepokalanej”.
W tej książce znajdują się najpiękniejsze i nieznane dotąd szerzej refleksje Wenantego Katarzyńca na temat Matki Bożej, jej roli we współczesnym świecie oraz życiu każdego z nas.
Znajdziesz tutaj także rozważania różańcowe, które pozwolą ci wypraszać liczne łaski słowami modlitwy tego niezwykłego zakonnika.
Przedziwny sekret Różańca Świętego - św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

Jeden z największych mistrzów duchowości, św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, autor słynnego Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny i wielki orędownik zawierzenia Maryi, wskazuje na bogactwo modlitwy różańcowej i opisuje, jak odmawiać ją właściwie.
„Czy chcesz wspiąć się na wyższy poziom modlitwy i nie ulec kłamstwom Szatana, jak to często zdarza się ludziom modlitwy? Odmawiaj codziennie, jeżeli możesz, cały Różaniec albo przynajmniej jedną część. Udaje ci się to już dzięki Bożej łasce? Tak więc jeśli chcesz wzrastać w pokorze, zachowuj tę praktykę, ponieważ dusza, która odmawia codziennie Różaniec, nigdy nie popadnie w herezję i nigdy nie będzie zwiedziona przez demona: podpisałbym się pod tym stwierdzeniem własną krwią”.
Droga krzyżowa na nowo odczytana - ks.Jan Kuźniar

Książka ks. Jana Kuźniara „Droga krzyżowa na nowo odczytana” jest inspirującą sugestią jak poprowadzić wielkopostne nabożeństwo w nowy sposób. Ale przede wszystkim jest zachętą do osobistej medytacji w pójściu za Cierpiącym Jezusem pośród różnych życiowych uwarunkowań, przyjmując sakramenty, próbując pojąć Eucharystię, przeżywając samotność, szukając woli Bożej, gdy trudno zaprzeć się siebie...
Droga krzyżowa wg objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich - Małgorzata Sękalska

Kieszonkowy modlitewnik ze rozważaniami drogi krzyżowej, opracowanymi na podstawie objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich. W modlitewniku znajdziemy również Litanię do Męki Pańskiej, Litanię do Krzyża Świętego oraz Gorzkie Żale.
Sprawa Chrystusowa trwa. Droga Krzyżowa z kardynałem Stefanem Wyszyńskim - abp Marek Jędraszewski

Droga Krzyżowa Chrystusa pozwala nam zrozumieć te wszystkie bardzo trudne, a niekiedy wprost bolesne chwile, utrwalone w Zapiskach więziennych, które stały się udziałem Księdza Kardynała między 25 września 1953 roku, kiedy został on aresztowany przez funkcjonariuszy UB, a 28 października 1956 roku, kiedy skończył się dla niego czas uwięzienia.
Pozostaje naszym gorącym pragnieniem, aby takie właśnie odczytanie ówczesnych losów kardynała Stefana Wyszyńskiego pomogło nam zrozumieć trudności i wyzwania czasów obecnych. Bowiem sprawa Chrystusowa nadal trwa.
Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa - abp Marek Jędraszewski

Zamieszczone w tej książce rozważania Drogi Krzyżowej zostały napisane przez krakowskiego metropolitę abp. Marka Jędraszewskiego dla nabożeństwa, które w Wielki Piątek roku 2020 miało zostać odprawione w Nowej Hucie. Nie mogło być odprawione z powodu pandemii koronawirusa.
Ale te bardzo ciekawe, warte utrwalenia rozważania ukazują się w postaci książkowej.
Oparta na paralelach czternastu epizodów Męki Pańskiej z czternastoma epizodami z życia Jana Pawła II konstrukcja tych rozmyślań, powstałych dla uczczenia stulecia urodzin Świętego Papieża, nabrała w kontekście opustoszałych polskich miast, ludzi zamkniętych w domach z poważnej obawy o własne życie, szczególnie dramatycznego wyrazu.
Koronka Drogi Krzyżowej

Koronka Drogi Krzyżowej, ułożona przez Luigię od Krzyża dla ułatwienia wiernym indywidualnego odprawiania nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej i zatwierdzona przez Piusa X w 1906 roku.
- Historia objawień, które stały się inspiracją do ułożenia koronki.
- Instrukcja odmawiania
- 14 obietnic Zbawiciela dla odprawiających drogę krzyżową
- Rozważania Męki Pańskiej dla rodziców, młodzieży i dzieci
- Na odwrocie stacje drogi krzyżowej, ułatwiające odprawianie nabożeństwa w warunkach domowych
- Do albumu dołączona koronka przygotowana według wskazówek Luigi od Krzyża!
Droga Krzyżowa ze świętą Edytą Stein - Tomasz Kozioł OCD

„Trwaj przed Panem, który wisi na Krzyżu z przebitym Sercem. Wylał swą serdeczną krew, aby zdobyć serce twoje. Jeśli chcesz iść z Nim w świętej czystości, ogołoć swoje serce z wszelkiego pożądania ziemskiego. Niech Chrystus Ukrzyżowany stanie się jedynym przedmiotem twoich pragnień, tęsknot i myśli”.
Medytacje dla czcicieli Męki Pańskiej - Alfons Maria de Liguori

Prezentowana książka składa się z trzech tekstów: Rozważania męki Pańskiej według opisu Ewangelistów, Miłość dusz, Ćwiczenie drogi krzyżowej. Podstawą wydania są ich XIX-wieczne przekłady, odpowiednio uwspółcześnione, lecz z poszanowaniem dla tłumacza oraz w przekonaniu, że ich plastyczny język stanie się dodatkowym cennym walorem książki, przybliżając w ten sposób czytelnika do czasów świętego autora.
Król Królów. Drogi Krzyżowe - ks. Edward Staniek

Sześć inspirujących, głębokich a jednocześnie napisanych bardzo przystępnie rozważań ks. Edwarda Stańka do wykorzystania na nabożeństwach Dróg Krzyżowych.
Zbawienie przyszło przez krzyż - ks. Edward Staniek

Ewangeliczne przekazy o zmartwychwstaniu to jedyna droga do poznania najważniejszego cudu w dziejach ludzkości, fundamentu chrześcijańskiej wiary. Ksiądz profesor Edward Staniek odczytuje świadectwa zapisane w czterech ewangeliach i wyjaśnia trudne fragmenty. Dzięki temu każdy czytelnik ma możliwość odkrycia niezwykłości zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią.
Miłość ukrzyżowana. Modlitewnik wielkopostny

Czytelnik znajdzie tu także bogaty wybór pieśni wielkopostnych, a także litanie, nowenny i koronki. Specjalnie na okres Wielkiego Postu zostały także przygotowane refleksje o krzyżu i męce Pańskiej, zaczerpnięte z wypowiedzi świętych i błogosławionych.
Droga krzyżowa dla dzieci - Anna Matusiak

Rozważanie Drogi Krzyżowej to wchodzenie w najgłębsze tajemnice naszej wiary. Może się ono stać dla dzieci inspiracją do myślenia o roli cierpienia, zbawieniu i miłości względem innych. Modlitewnik zawiera kilka propozycji drogi krzyżowej dla starszych dzieci: z obietnicą poprawy, z Biblią, z Matką Bożą, z refleksją, z przewodnikiem.
Droga krzyżowa z Ojcem Pio

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zawsze inspirowało wiernych do głębokiego zamyślenia nad męką i śmiercią naszego Zbawiciela. Zawarte w tej książce rozważania są owocem takiej właśnie modlitwy: skupionej wokół Chrystusa podążającego na Golgotę, często bardzo osobistej, przeżywanej w duchu ewangelicznego niesienia własnego krzyża za Mistrzem.
Kazania pasyjne - ks. Robert Skrzypczak

Ksiądz prof. Robert Skrzypczak w Kazaniach pasyjnych przeprowadza czytelnika przez historie spisane w starotestamentowej Księdze Sędziów i zestawia je z wydarzeniami, których jesteśmy dziś świadkami. Podążając śladem Antychrysta, autor demaskuje jego destrukcyjną obecność w Kościele, na uczelniach i w rodzinach. Stara się prześwietlić korzenie kryzysu, który dotknął wiele katolickich krajów i który dziś dotyka nasz kraj. A co najważniejsze – wskazuje miejsca, w których powinniśmy szukać duchowego ratunku.
Droga Krzyżowa na każdy piątek Wielkiego Postu i jedna na inny czas roku kościelnego - ks. Stefan Koperek

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej należy niewątpliwie do najgłębiej wpisanych w wiarę i pobożność chrześcijańską, gdyż wprowadza nas w kontemplację tej niepojętej miłości Boga do człowieka, którą On wypowiedział w misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, naszego Boskiego Zbawiciela. I ta kontemplacja staje się też jakże głęboką szkołą życia chrześcijańskiego.
Kilka rozważań nad Stabat Mater Dolorosa - o. Atanazy Maria Wojtal

Prezentujemy Państwu niezwykle cenne rozważania na temat cierpień Matki Bożej Bolesnej. Dojrzały i przenikliwy Autor dokonuje w nich zręcznej syntezy nauczania portugalskiego jezuity – ojca Antonia Vieiry SJ. Oprócz refleksji siedemnastowiecznego zakonnika tekst obfituje także w cytaty ze świętych i doktorów Kościoła Wschodu i Zachodu oraz z magisterium Kościoła katolickiego. Posiadając mocne fundamenty doktrynalne, rozmyślania o Stabat Mater Dolorosa stanowią doskonałą pożywkę dla dusz pragnących zbliżyć się do cierpiącej pod Krzyżem Maryi.
Jestem przecież tylko „woźnym” - ks. Wojciech Mueller

Jestem przecież tylko „woźnym” – to zbiór informacji, wspomnień, anegdot oraz historii, które odpowiednio złożone uzupełniają obraz ks. Aleksandra Woźnego (1910-1983), proboszcza parafii św. Jana Kantego w Poznaniu w latach 1945-1983, kandydata na ołtarze, którego proces beatyfikacyjny obecnie jest na etapie rzymskim.
Księdza Aleksandra Woźnego koncepcja dziecięctwa duchowego - ks. Wojciech Mueller

Praca nagrodzona w konkursie prac doktorskich i magisterskich organizowanym corocznie przez Urząd Miasta Poznania - marzec 2012
Wydaje się, iż powstała pod kierunkiem ks. dra hab. Jacka Hadrysia rozprawa doktorska autorstwa ks. Wojciecha Muellera z zakresu teologii duchowości, przybliża ciekawą koncepcję „dziecięctwa duchowego” pozostawioną przez znanego i cenionego poznańskiego duszpasterza, a dziś Sługę Bożego, ks. Aleksandra Woźnego.
Matko Pięknej Miłości - Maryjność w życiu ks. Aleksandra Woźnego - ks. Wojciech Mueller

Zawierzenie Najświętszej Maryi Pannie stało się dla ks. Woźnego doskonałym wzorem oddania się Bogu przez Nią. Przez wszystkie lata życia, a także w przeżywaniu kapłańskiej duchowości Sługi Bożego, pobożność maryjna była nie tylko mądrością Jego życia, ale też właściwym sposobem do prowadzenia i formowania wiernych. Ks. Aleksander wierzył, że Matka Boża chroni człowieka i bierze za niego odpowiedzialność, stając się Matką dla każdego. Gdy ktoś do Niej idzie, zyskuje pewność, że zawsze idzie prosto do Chrystusa.
Rekolekcje z księdzem Woźnym - ks. Wojciech Mueller

Sługa Boży ks. Aleksander Woźny, „polski Jan Vianney”, doskonały rekolekcjonista i pochylający się nad penitentami oraz pokutujący w ich intencji spowiednik.
Poznawanie Pana Boga z takim przewodnikiem jak on jest fascynującą wyprawą w głąb własnej duszy. Dziesięć konferencji głoszonych przed laty przez ks. Woźnego nie utraciło aktualności. Są to lekcje wiary praktycznej, rodzaj poradnika duchowości na co dzień. Dostarczają wskazówek, jak przyjąć poglądy Pana Boga i wcielić je w swoje życie.
Bez odwrotu. Komentarze do Ewangelii św. Mateusza. Część 2 - Augustyn Pelanowski OSPPE

Nawrócenie jest rozpoczęciem pracy nad sobą. Bezbożność to swoiste bezrobocie, które zaniedbuje rozwój duchowy. Nawrócenie, to jedyny gatunek zajmowania się sobą, który nie jest egoizmem. Rozpoczyna się wtedy, gdy pragniemy uwielbiać Chrystusa we własnym ciele – pracując nad życiem, aby zaowocowało wiecznością. Ale nikt nie może się podjąć tej pracy, dopóki nie zostanie natchniony, wezwany, powołany, obdarowany pragnieniem nawrócenia.
Wychowanie dla Boga - ks. Aleksander Woźny

Otrzymujemy kolejny tomik nauk głoszonych przez Sługę Bożego ks. Aleksandra Woźnego. Jest to zapis konferencji głoszonych dla rodziców najmłodszych dzieci, przede wszystkim matek. Nie jest to tekst autoryzowany. Ukazuje jednak całą głębię i mądrość życiową Autora.
Od Maryi do Józefa - o. Augustyn Pelanowski

Książka to przewodnik dla wychowawców, nie tylko rodziców czy nauczycieli, ale dla wszystkich wychowujących dusze, choćby tylko jedną - swoją własną. Ojciec Augustyn prowadzi nas, jak zwykle drogą wymagających pytań i odpowiedzi, które służą weryfikacji swojej własnej sytuacji duchowej. Ukazuje wzór Świętej Rodziny jako wzór Ojcostwa, Macierzyństwa dla dzisiejszych Rodzin. Z niepowtarzalną precyzyjnością, analizuje wersety biblijne. Czy Biblia zawiera pouczenia mówiące o tym jak Matka Boża i Józef wychowywali Syna Bożego... Czy to ma znaczenie? Gdzie szukać wskazówek i jak odkryć "to co najważniejsze" w życiu duchowym w dzisiejszym pędzącym świecie, stojącym na skraju upadku cywilizacji chrześcijańskiej? Jak ocalić dusze następnego i kolejnych pokoleń?
Rozważania Drogi Krzyżowej w intencji rodzin i poczętych dzieci - Wojciech Jaroń

Przygotowane rozważania drogi krzyżowej pozwolą w pełni przeżywać czas Wielkiego Postu. Podążając stacjami męki Pańskiej, będziemy przepraszać za nasze niedoskonałości, a także wypraszać łaski dla nas oraz naszych najbliższych. Chrystus nigdy nie odrzuci próśb tych, którzy nie wstydzą się do Niego przyznać.
Pisma i rozmowy o praktyce obecności Bożej - Brat Wawrzyniec od Zmartwychwstania

Niespokojnych ludzi, jakimi jesteśmy, zafascynowanych bardziej powierzchownością niż głębią, ten całkowicie Boży, gorliwy brat zaprasza, abyśmy nie przechodzili ślepo obok Obecności par excellence. Wpierw nim pokochamy, jesteśmy kochani! Istnieje "tak wielki skarb do przyjęcia, ostrzega nas, ale wiążemy ręce Bogu! Ta potężna Żywa Rzeczywistość chciałaby być dla nas Źródłem życia i sensu, ale często powstrzymujemy ten potok, mało go sobie ceniąc". Otwórzmy oczy, wtedy całe dobro przyjdzie do nas!
Drogi krzyżowe. Przygotowanie do sakramentu pokuty. Za kapłanów - ks. Aleksander Woźny

Oto człowiek. Droga krzyżowa z Jerozolimy - Adam Szustak OP

Ten album to niezwykła podróż jednego z najpopularniejszych rekolekcjonistów, ojca Adama Szustaka OP.
Wyruszył on z ekipą portalu Stacja7.pl do Jerozolimy, by odbyć tam drogę, którą przemierzył Jezus. Celem tej wspólnej podróży jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: KIM JEST CZŁOWIEK?
Publikacja zawiera przepiękne zdjęcia z wyprawy do Ziemi Świętej.
Opinie o produkcie (0)













