Menu

Eucharystia. Sakrament i Ofiara - Ks. Jan Domaszewicz

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 7 dni
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Autor: Ks. Jan Domaszewicz

Wydawca: Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski

Rok wydania: 2023

Format: A5

Liczba stron: 192

ISBN: 978-83-963505-6-5

Oprawa: okładka miękka

 

Autor w swojej książce przedstawia tradycyjną naukę Kościoła katolickiego o Eucharystii – Eucharystii jako Sakramencie (ut Sacramentum) i Eucharystii jako Ofierze (ut Sacrifcium), wykład swój opierając o naukę św. Tomasza z Akwinu (Summa Teologiczna), dodatkowo bogato cytując dogmatyczne nauczanie i wyroki Świętego Soboru Trydenckiego.

Jako wstęp do niniejszego dzieła, z okazji rocznicy 700-lecia kanonizacji św. Tomasza i 460-lecia zakończenia obrad Soboru Trydenckiego – które to dwie, okrągłe rocznice przypadają na rok wydania niniejszej książki (2023), przedstawiamy Państwu dwa dodatkowe opracowania napisane na podstawie informacji zawartych w książkach z XVIII, XIX i pierwszej połowy XX wieku:

• przybliżenie osoby Świętego Tomasza z Akwinu,

• najważniejsze informacje o Świętym Soborze Trydenckim.

Mamy nadzieję, że główna część niniejszej publikacji, autorstwa ks. J. Domaszewicza, przysłuży się do głębszego zrozumienia tradycyjnego, dogmatycznego nauczania Kościoła Świętego o Eucharystii, który to Kościół Święty przez XX wieków w swoim oficjalnym nauczaniu wyraźnie rozróżniał i nauczał o Eucharystii jako Sakramencie, i Eucharystii jako Ofierze. A ponieważ jedną ze zwodniczych metod nieprzyjaciół Kościoła jest podmiana i zmiana znaczenia określonych słów i pojęć mamy nadzieję, że niniejszą publikacją niejako przywrócimy prawidłowe, katolickie znaczenie pojęciu Eucharystia. Eucharystii rozumianej jako określenie Mszy Świętej – celebracji tajemnicy Śmierci Pańskiej – Najświętszej Ofiary składanej Bogu Ojcu, oraz Eucharystii – w rozumieniu jako określenie Przenajświętszego Sakramentu – Syna Bożego ukrytego w Najświętszym Sakramencie, jak i Komunii Świętej.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl