Menu

Godzina święta. Nabożeństwo wynagradzające zalecone przez Pana Jezusa, objawione św. Małgorzacie Marii Alacoque

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 7 dni
Cena: 50,00 zł 50.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Wydawca: Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 192
Format: 12,5 cm x 18,5 cm
ISBN: 978-83-945648-1-0
Oprawa: miękka

 

Książka posiada w środku liczne, pobożne ilustracje z dawnych modlitewników.

Wybór katolickich modlitw i rozważań zebrany z tradycyjnych modlitewników i książek z XIX i pierwszej połowy XX w.

Godzina Święta - nabożeństwo, nocne czuwanie, jedna z najpiękniejszych praktyk wynagradzających Panu Jezusowi za nasze grzechy. Nabożeństwo to związane jest z kultem Najświętszego Serca Jezusowego, które Pan Jezus objawił św. Małgorzacie Marii Alacoque w 1673 roku, zalecając ustanowienie święta Najświętszego Serca Pana Jezusa, Komunię Świętą wynagradzającą w I-piątki miesiąca oraz praktykowanie nocnego czuwania zwanego Godziną Świętą.

O ile w dzisiejszych czasach, mamy świadomość czym są tzw. pierwsze piątki, tak nabożeństwo Godziny Świętej zostało niemal całkowicie zapomniane. W jednej z starych książek (wydanej w 1936 r.) odnajdujemy taki zapis świadczący o ogromnej popularności wspomnianego nabożeństwa:

"Dziś nabożeństwo Godziny Świętej znane jest w świecie całym. Uczestniczą w nim Papieże, z całą wspaniałością urządzają je wszystkie Kongresy Eucharystyczne, wprowadzono je do wszystkich prawie parafii, domów zakonnych i podobnych instytucji katolickich, wydawane są Przewodniki Godziny Świętej w prawie w każdym języku".

W niniejszej książce zebrano stare, tradycyjne, zapomniane modlitwy i rozważania dotyczące Godziny Świętej oraz modlitwy mające charakter wynagradzający, książkę ozdobiono pięknymi ilustracjami.

Mamy nadzieję, że uda się przybliżyć i ponownie rozpowszechnić, to prawie całkiem zapomniane, a jakże piękne nabożeństwo praktykowane tak licznie przez naszych przodków. Wierzymy, że i nam - katolikom żyjący w XXI w. - również uda się spełnić prośbę Pana Jezusa.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl