Średniowiecze... wielkie oszustwo! - Jacques Heers

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 63,00 zł

Cena regularna:

63.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Cena w innych sklepach: 60,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Autor Jacques Heers
Wydawnictwo Andegavenum
Rok wydania 2025
Oprawa twarda
Liczba stron 398
Format 150 x 22 mm
Kod paskowy (EAN) 9788397632110

 

Książka Jacquesa Heersa jest adresowana do wszystkich, którzy chcą spojrzeć na historię bez okularów nakładanych przez egocentrycznych iluzjonistów czy ideologicznych oszustów. Jest doskonałą odtrutką na różne odmiany, grasującej także u nas w trzeciej dekadzie XXI wieku, "historii ludowej". Dla jej autorów średniowiecze jest cause celebre wieków "wyzysku i cierpień pańszczyźnianego chłopa", a zarazem okresem pławienia się w luksusach, mniej lub bardziej okrutnych ekstrawagancji panów feudalnych.

Każdy, kto chce w sposób jak najbardziej merytoryczny polemizować z różnymi wersjami "historii ludowej", znajdzie w książce J. Heersa znakomitą pomoc. Jest ona bowiem syntetycznym wykładem historii społecznej i gospodarczej wieków średnich; wykładem uderzającym w rozmaite mity (np. o "miejskim powietrzu, które czyniło wolnym", o powszechnej niewoli na wsi, o przeciwieństwie między dobrym, dążącym do wolności miastem, a stłamszoną przez panów wsią). Co ważne, Autor czyni to - powtórzmy - nie tylko z wielkim znawstwem, ale nie zanudzając czytelnika. A to wielka sztuka w przypadku historii społecznej i gospodarczej.

Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Grzegorza Kucharczyka (IH PAN)

Jacques Heers (1924-2013), francuski profesor i historyk, wieloletni kierownik studiów mediewistycznych na Sorbonie, autor kilkudziesięciu dzieł z zakresu historii średniowiecza i renesansu. W niniejszej, pełnej erudycji książce Autor dokonuje demistyfikacji okresu ponad tysiąca lat dzielących upadek zachodniego Imperium Rzymskiego od odkrycia Ameryki.

Bezpieczeństwo

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Producenci
Nowości
Biblia Tysiąclecia. Nowy Testament z komentarzami kard. Gianfranco Ravasiego (ilustracje, duży format)
Biblia Tysiąclecia. Nowy Testament z komentarzami kard. Gianfranco Ravasiego (ilustracje, duży format)

119,00 zł

Cena regularna: 145,00 zł

Najniższa cena: 145,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl