Śladami ks. Piotra Wawrzyniaka. Seria Bohaterowie najdłuższej wojny nowoczesnej Europy - Grażyna Wrońska

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 22,00 zł 22.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Kwartet
Kod produktu: 1088-43634

Opis

Autor: Grażyna Wrońska 
Wydanie: w cyklu: "Śladami bohaterów najdłuższej wojny nowoczesnej Europy" 
ISBN: 978-83-60069-55-4 
Wydawca: Wydawnictwo Kwartet 
Liczba stron: 107 s. 
Data publikacji: Poznań 2008 

papier kredowy, liczne kolorowe i czarno-białe ilustracje

 

Poznań i Wielkopolska trochę inaczej.

Cykl przewodników proponowanych przez nasze wydawnictwo przedstawia miejsca związane z postaciami z filmu Jerzego Szwiertni pt. "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy". Żyli oni w bardzo trudnym momencie naszej historii. Z jednej strony był to okres bardzo ciekawy, bo przejściowa epoka rozpadu struktur feudalnych i tworzenia się kapitalizmu, z drugiej - były to czasy funkcjonowania społeczeństwa polskiego w ramach zaboru pruskiego. Wszystkie postaci działały w dwóch sferach: jawnej i nielegalnej. Pierwsza obejmowała prace w obrębie kultury i działań społeczno-ekonomicznych, druga wiązała się z zachowaniem odrębności narodowej i przygotowaniami do odzyskania niepodległości. Życie bohaterów najdłuższej wojny związane było nie tylko z Poznaniem. Wojna o zachowanie ziemi, języka ojczystego oraz sukces ekonomiczny toczyła się we wszystkich miastach Wielkopolski. Przewodniki ukazując życie poszczególnych postaci przedstawiają również historię i piękno naszego regionu. Prezentując poszczególne osoby zwracamy szczególną uwagę na ich działalność kulturalno-ekonomiczną. Przedstawiamy tworzone przez nich fabryki, szkoły, biblioteki, odwiedzamy ich domy i pałace.

Książki te są atrakcyjną lekturą uzupełniającą dla młodzieży szkolnej, jak również inspiracją do zorganizowania ciekawej, sobotnio-niedzielnej wycieczki.

"Tytan pracy, żelazny patron, król czynu. Tak określali ks. Wawrzyniaka już za życia. Opinie współczesnych potwierdzali późniejsi badacze życia i dzieła niezwykłego kapłana. Był jednym z najwybitniejszych wielkopolskich księży-społeczników. Łączył posługę kapłańską z pełną oddania służbą społeczną" - ze wstępu do publikacji.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Sonda
Przy zakupie książki kieruję się przede wszystkim:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl