Modelowanie rozwiązań konfliktów międzynarodowych w świetle rozważań nad bezpieczeństwem - Klaudia Natalia Wizimirska-Napora

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 52,00 zł 52.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Wydawnictwo: KONTEKST
Rok wydania: 2021
Oprawa: miękka
Liczba stron: 280
Format: 170 x 240 mm
ISBN: 978-83-66476-32-5

MONOGRAFIA NAUKOWA

 

Oddajemy do rąk Czytelników opracowanie opublikowanie w serii: Monografie Naukowe Wydawnictwa Kontekst.


Autorka podjęła problematykę rozwiązywania konfliktów międzynarodowych z wykorzystaniem metod kwantytatywnych, uznając obszar ten za niezwykle aktualny oraz istotny dla współczesnej społeczności międzynarodowej. Opracowanie stanowi rozprawę doktorską noszącą tytuł „Modelowanie rozwiązań konfliktów międzynarodowych z wykorzystaniem prognozowania na wybranych przykładach”, z uwzględnieniem uwag i sugestii szanownych recenzentów oraz badaczy i naukowców, których autorka miała zaszczyt poznać w trakcie studiów i przewodu doktorskiego.
Książka opatrzona została szerszym tytułem aniżeli rozprawa doktorska, gdyż podejmowane w niej zagadnienia obejmują większy wachlarz problemów stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa niż same konflikty międzynarodowe. Zawiera wybór zagadnień, niezwykle ciekawych, ale i trudnych, które – na gruncie­ wyżej określonego przedmiotu – autorka uznała za szczególnie ważkie i interesujące. Ponadto, uznając, że podejmowanie ryzyka jest immanentnym czynnikiem rozwoju podkreśla, że naukowe prognozowanie – bo o tym jest mowa – stanowi nadal wyzwanie badawcze, które podyktowane jest zarówno przez teorię,­ jak i praktykę życia. Tym samym, uznając potrzebę przygotowania ludzkiego działania­ do podejmowania decyzji w ramach zmieniających się realiów życia społeczno-politycznego autorka otworzyła się na innowacyjne rozwiązania proponując wdrażanie metod ilościowych do badań w obszarze nauk społecznych.
Wyobraźnia i kreatywność nie muszą prowadzić do negatywnych zjawisk. Cechy­ te w połączeniu z odpowiedzialnością społeczną są w stanie zmienić postawy doprowadzając w konsekwencji do ukierunkowania działań w pożądany sposób. Zatem niniejsza książka dedykowana jest studentom i badaczom stosunków międzynarodowych, zarówno praktykom jak i teoretykom.

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl