Menu

Tajemnica szczęścia - ks. Walerian Moroz CSMA (w oparciu o Piętnaście modlitw św. Brygidy)

Dostępność: brak towaru
Cena: 10,00 zł 10.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Autor ks. Walerian Moroz CSMA
Wydawnictwo Michalineum
Rok wydania 2005
Oprawa broszurowa
Liczba stron 96
Format 14 x 10 cm
Kod paskowy (EAN) 9788370191009

 

Książeczka jest poszerzonym zbiorem rozważań i modlitw w oparciu o „Piętnaście modlitw św. Brygidy do naszego Boskiego Zbawiciela i wspaniałe obietnice”.

Zawiera ona dodatkowy modlitewnik.

Modlitwy objawione przez Chrystusa św. Brygidzie Szwedzkiej z czasem zyskały nazwę Tajemnicy szczęścia. Nadano im taką nazwę ze względu na błogosławieństwa duchowe, którymi obdarzane są osoby podejmujące praktykę ich odmawiania.

Żyjąca w XIV wieku św. Brygida otrzymała dar nadprzyrodzonych wizji. Od najmłodszych lat doświadczała łaski spotkań mistycznych z Jezusem oraz Najświętszą Maryją panną. Trwając całe życie w niezwykle bliskiej więzi z Chrystusem, odczuwała głębokie wewnętrzne przynaglenie do rozważania Jego Męki.

Ponieważ pragnęła w sposób bardziej doskonały przeżywać cierpienie Jezusa, prosiła Zbawiciela, by objawił jej ile ciosów zadano Mu w trakcie pasji krzyżowej. Kiedy nawiedziwszy rzymską bazylikę św. Pawła za Murami, modliła się przy krucyfiksie o wymiarach krzyża z Golgoty, Jezus objawił jej: " Moje ciało otrzymało 5480 ciosów. Jeżeli chcesz uczcić je pobożną praktyką, każdego dnia w ciągu roku odmawiaj piętnaście Ojcze nasz i piętnaście Zdrowaś Maryjo wraz z modlitwami, których cię nauczę. Modląc się tak przez rok, uczcisz każdą z moich ran.

Jezus przekazał jej również obietnicę, że osoba która będzie odmawiała Tajemnicę szczęścia codziennie w ciągu całego roku otrzyma m.in. następujące łaski:

  • 15 dusz z jej rodziny zostanie uwolnionych z czyśćca;
  • 15 sprawiedliwych spośród jej krewnych zostanie utwierdzonych i zachowanych w łasce;
  • 15 grzeszników spośród jej krewnych zostanie nawróconych
  • osoba która odmówi całą Tajemnicę Szczęścia osiągnie pewien stopień doskonałości
  • osoba która zmówi te modlitwy uzyska za każdym razem odpust cząstkowy
  • każdy kto by innych nauczył odmawiać modlitwy szczęścia nie będzie nigdy pozbawiony radości i zasługi, ale otrzyma je na wieki
  • tam, gdzie odmawia się te modlitwy, Bóg jest obecny w swojej łasce;

Jak wskazuje tytuł nadany modlitwie, osoby odmawiające Tajemnicę szczęścia zyskują także szczególną łaskę rozpoznania, czym jest prawdziwe szczęście. Chrystus uzdalnia je do postrzegania szczęścia w perspektywie Bożej mądrości.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl