Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Złota legenda znad polskich jezior i lasów - Jan Skorupski

Książki dla dzieci i młodzieży
31.5
PLN
Złota legenda znad polskich jezior i lasów - Jan Skorupski
Cena: 31,50 zł
Cena netto: 30,00 zł
szt.
Autor: Jan Skorupski
Wydawnictwo: JEDNOSC
Kategorie: Dla dzieci
Typ: książka
Data wydania/premiery: 2014-01-28
Oprawa: twarda
Liczba stron: 272
Format: 16x24
Numer ISBN: 978-83-7660-914-0
Dostępność: dużo

 
Niegdyś mieszkali tu waleczni Jaćwingowie i Prusowie. Dziś pozostały po nich tylko nieliczne opowieści i kurhany cmentarne na wzgórzach. Nawet język ich zaginął. Lud ten u schyłku swego istnienia nie miał szczęścia. Z roku na rok coraz bardziej niszczony wojnami i głodem rozpraszał się w puszczy. Z biegiem lat wtopił się w inne narody. Tubylcy i ci, którzy przybyli na te tereny, stali się jednym ludem lasów i jezior. Wspólne sąsiedztwo, zmagania z życiowymi trudnościami, lęki i radości, miłość i śmierć połączyły ich w wielką rodzinę.

„Złota legenda znad polskich jezior i lasów” to obszerny zbiór baśniowo-legendarnych, a także prawdziwych opowieści o wydarzeniach i ludziach z tysiącletniej historii północno-wschodniej Polski – od Warmii po Litwę.

Ks. Jan Skorupski, urodził się i mieszka na Mazurach. Był misjonarzem w ojczyźnie papieża Franciszka. Obecnie jest proboszczem w Ełku i wykładowcą misjologii w WSD. Autor kilku książek. Odbiorcy: - jest adresowana do szerokiego grona czytelników – dzieci, młodzieży i dorosłych – zainteresowanych legendami oraz prawdziwymi historiami, które wpisały się w dzieje Krainy Wielkich Jezior - prawdziwa gratka dla miłośników literatury regionalnej.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę? - ciekawe, często wzruszające opowieści o niezwykłych wydarzeniach związanych z tym regionem Polski - barwne portrety wyjątkowych mieszkańców Warmii i Mazur, w tym zwłaszcza misjonarzy oraz współczesnych kapłanów - bogactwo szczegółów dotyczących tutejszych sanktuariów czy utrwalonych w regionalnej tradycji miejsc kultu to szczególna lekcja rodzimej historii i kultury - oryginalne ilustracje wprowadzające w klimat i będące ozdobą tego zbioru baśni i legend.

Produkty powiązane

Diabelskie wesele. Bajki z Polesia Diabelskie wesele. Bajki z Polesia

Bajki, podania i legendy są częścią naszej historii i kultury. Niniejszy tom jest zbiorem folklorystycznych opowieści z terenów Polesia, w którym pojawiają się bajki fascynujące, nieskrępowane ludową wyobraźnią oraz takie, w których kryje się mądrość naszych przodków. Oryginalny jest także sposób opisania świata, ludzki, prawdziwy, nasycony. Wywołując niechęć do postaw egoistycznych, kłamliwych i amoralnych, baśnie uczą sympatii do postaci szlachetnych, sprawiedliwych, uczciwych i sumiennych.

Cena: 27,50 zł

Wielkanoc w polskim domu. Pomorze i Wielkopolska - Zbigniew Przybylak Wielkanoc w polskim domu. Pomorze i Wielkopolska - Zbigniew Przybylak

Zylce, ajntopy, jarmuże, zuptówki, kluchy z kaspusta, parzychy, rosoły z nudlami, czerniny, gapie zupy, dukane pyry, poliwki, golce… to tylko nieliczne potrawy, które nieodłącznie można kojarzyć z kuchnią wielkopolską. Co zaś one oznaczają dokładnie, jak je przygotowywano, kiedy je jadano, jakie obrzędy były z nimi związane (zwłaszcza w nawiązaniu do świat wielkanocnych), tego właśnie czytelnicy mogą się dowiedzieć z tej książki.

Cena: 10,00 zł

Kubuś Puchatek, Chatka Puchatka, Powrót do Stumilowego Lasu - box 3 tytułów - Alan Alexander Milne, David Benedictus Kubuś Puchatek, Chatka Puchatka, Powrót do Stumilowego Lasu - box 3 tytułów - Alan Alexander Milne, David Benedictus

Wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Przedstawiamy także pierwszą oficjalną kontynuację historii o Kubusiu Puchatku, napisaną przez Davida Benedictusa. Od wielu lat książki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i młodzieży.

Cena: 84,90 zł

Kolekcja "Poczytaj mi, mamo" Kolekcja "Poczytaj mi, mamo"

Kolekcja "Poczytaj mi, mamo" to upominek dla kilku pokoleń czytelników z okazji dziewięćdziesiątych urodzin "Naszej Księgarni". Postanowiliśmy zebrać w trzech tomach najpiękniejsze książeczki, jakie przez lata ukazywały się w tej serii, i wydać je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom naszych wielkich pisarzy znów towarzyszyły niezapomniane, przemawiające do wyobraźni ilustracje. 

Cena: 98,90 zł

Aż tu nagle... Bajki ze zbiorów Oskara Kolberga + CD - Oskar Kolberg Aż tu nagle... Bajki ze zbiorów Oskara Kolberga + CD - Oskar Kolberg

Książka zawiera wybrane teksty, stanowiące charakterystyczne przykłady tradycyjnej prozy ludowej, przekazywanej ustnie z pokolenia na pokolenie. Teksty pochodzą z wielu regionów dawnej Polski i prezentują różne typy ludowych opowieści: od bajek magicznych, o cudownych bohaterach i zdarzeniach, poprzez legendy o treści religijnej, po pełne komizmu i dowcipnych konceptów anegdoty. 

Zbiorek ma na celu popularyzację bajkowych tekstów z ludowego repertuaru utrwalonego w XIX wieku przez Oskara Kolberga. 

Do książki dołączona jest płyta CD z zabawami i piosenkami dziecięcymi opartymi na zapisach Oskara Kolberga.

Cena: 28,90 zł

Świat według dziadka /opr.tw./ - Zofia Stanecka Świat według dziadka /opr.tw./ - Zofia Stanecka

Bardzo lubię tę książkę. I cieszę się, że to właśnie Zofia Stanecka ją napisała. A jak? A delikatnie i prawdziwie. A o czym? A o tym, że pozory mylą, że wszyscy jesteśmy sobie bardzo potrzebni, że starość i młodość mogą się nie tylko pięknie uzupełniać, ale wręcz wzbogacać, no i oczywiście – że dobrze mieć dziadka. Oraz – dodam z wdzięcznością, jako dziadek – że dobrze być dziadkiem. / Wojciech Widłak, autor serii o Panu Kuleczce/

obejrzyj film promujący książeczkę!

Cena: 22,90 zł

Bajki dla Marysi i Alicji - Tomasz Sakiewicz Bajki dla Marysi i Alicji - Tomasz Sakiewicz

Czy to możliwe, aby Tomasz Sakiewicz – dziennikarz i redaktor naczelny GAZETY POLSKIEJ – wieczorami do poduszki wprowadzał dzieci swoimi bajkami w świat tego co niewidzialne dla oczu i poszerzał horyzonty ich wyobraźni? Niemożliwe? A jednak tak!

Krasnoludek Urwipał , Osiołek szczęścia, Paryżanka z Chin, O puszku, co gonił balonik, Cztery misie i jeden słonik czy Misio z Marszałkowskiej – to tylko niektóre z proponowanych bajek do wspólnego z dziećmi czytania.
A skoro ich lektura została ,,sprawdzona” przez Autora na swoich dzieciach, to tym bardziej zachęcamy do sięgnięcia po nie.

Cena: 33,00 zł

Dzieje Polski w dwudziestu czterech obrazkach - Kazimierz Góralczyk (reprint z 1863 r.) Dzieje Polski w dwudziestu czterech obrazkach - Kazimierz Góralczyk (reprint z 1863 r.)
"W tej książeczce, co ją w ręku macie, jest 24 pięknych obrazków, do każdego zaś dołączona jest historya tłumacząca, co ten obrazek znaczy. Są to historye z dawnych czasów, opowiadanie o tem, jak to za dawnych czasów na naszej ziemii bywało. Miło człowiekowi posłuchać, kiedy ojciec albo dziadek opowiada o tem, co zapamięta: jakżeby mu nie było przyjemnie posłuchać o tem, co się tu na tej ziemi działo przed stu, dwustu i pięciuset laty, na tej ziemi, gdzie się porodzili i pomarli nasi dziadowie i pradziadowie, gdzie my sami żyjemy i którą nas po śmierci przysypią".
 
Wyczytamy tu opowieści o Piaście, zjeździe gnieźnieńskim, Krzyżakach, królowej Jadwidze, Stefanie Batorym, Stefanie Czarneckim, Janie III Sobieskim, Józefie Poniatowskim i wielu innych ważnych postaciach i momentach w naszej historii.
Cena: 65,00 zł

O krasnoludkach i sierotce Marysi - Maria Konopnicka (reprint z 1920 r.) O krasnoludkach i sierotce Marysi - Maria Konopnicka (reprint z 1920 r.)

Dziś przedstawiamy reprint tej pięknej książki, która z charakterystyczną dla autorki subtelnością uczy poprzez zabawę – uczy pomagania bliźniemu w potrzebie, szacunku dla pracy i wiary w drugiego człowieka. Książkę ozdabiają piękne ryciny oraz kolorowe ilustracje, czyniąc z niej na prawdę niezwykłe wydanie. 

Ten reprint z pewnością przyozdobi dziecięcą biblioteczkę i będzie doskonałym wprowadzeniem do czytelnictwa.

Cena: 59,00 zł

Licho i inni - Agnieszka Taborska Licho i inni - Agnieszka Taborska

Książka Agnieszki Taborskiej „Licho i inni” nowocześnie, dowcipnie i poetycko podejmuje tematykę polskich legend. W zaskakujący sposób interpretuje motywy ludowe i elementy rodzimego folkloru. „Licho i inni” to przepisane na nowo polskie, i szerzej – słowiańskie, baśnie uwzględniające wrażliwość dzisiejszego czytelnika.

Cena: 24,90 zł

Legenda o założeniu Poznania - Eliza Piotrowska Legenda o założeniu Poznania - Eliza Piotrowska

Książeczka adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz pierwszych klas szkoły podstawowej. Napisana wierszem opowieść w sposób przystępny i niezwykle interesujący przedstawia legendarne dzieje założenia Poznania, ale nie tylko... To także historia słynnych braci: Lecha, Czecha i Rusa. Młody czytelnik dowie się więc o założeniu Gniezna oraz początkach Polski i godła narodowego. Ważnym atutem publikacji jest jej wartość edukacyjna – na stronach pojawiają się podstawowe pojęcia z zakresu historii i geografii, które wzbogacą wiedzę dziecka i zachęcą do dalszego poznawania dziejów miasta.

Cena: 9,00 zł

Legendy Poznania i Brna. Poznaňské a brněnské pověsti - 	Andrzej Sikorski, Roman Juránek (tekst), Roman Madecki (przekład), Anna Chmielnik (ilustracje) Legendy Poznania i Brna. Poznaňské a brněnské pověsti - Andrzej Sikorski, Roman Juránek (tekst), Roman Madecki (przekład), Anna Chmielnik (ilustracje)

Legendy – utrwalone w pamięci pokoleń barwne opowieści o dziejach baśniowych i historycznych, a mówiące o władcach, książętach, rycerzach i zwykłych ludziach, o sprawach ważnych budujących tożsamość każdej społeczności. Zapraszamy do poznania najbardziej charakterystycznych legend czeskiego Brna i polskiego Poznania – miast, które łączy przyjaźń, partnerstwo i rozwijana od lat współpraca. Wspaniale ilustrowana książka zawiera cztery legendy w języku polskim i czeskim.

Cena: 24,90 zł

Opinie o produkcie (0)

* - Pole wymagane

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Zaloguj się

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl