Menu

Sekrety Biblii. Królestwo Saula, Dawida i Salomona - Alfred J. Palla

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 52,00 zł 52.00
Cena w innych sklepach: 60,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Autor:  Alfred J. Palla
Wydawnictwo:  Bogulandia
Rok wydania: 2017
Oprawa: twarda
Liczba stron: 496
Format: 14.5 x 20.5 cm
Numer ISBN: 9788363097622

 

„Książkę dr Alfreda Palli przeczytałem z wielkim zainteresowaniem i równocześnie satysfakcją. Autor, znakomity teolog chrześcijański i pisarz, wybitny znawca zagadnień biblijnych, zaprezentował w niej całą gamę cennych wiadomości dotyczących dziejów dawnego Izraela (...). Książka, napisana w sposób przejrzysty i fascynujący, wzbogaca naszą wiedzę o Piśmie Świętym, jego powstaniu i dziejach oraz zawartym w nim przesłaniu zbawczym. Książkę oceniam bardzo wysoko i z całego serca polecam”.

Ksiądz prof. dr hab. Zachariasz Łyko, Katedra Filozofii i Socjologii, Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie

„Książka jest napisana językiem bardzo przystępnym, zawiera wiele wiedzy archeologicznej i historycznej niezbędnej do właściwego rozumienia tekstu biblijnego i przekonania się o jego wiarygodności oraz wielowiekowej nadzwyczajnej wierności jego przekazu”.

Ksiądz dr hab. Zdzisław Żywica, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

„Autor łączy rozległą wiedzę w dziedzinie starożytnej literatury Bliskiego Wschodu z archeologią i translatologią. Książka podejmuje szereg ważnych zagadnień, analizowany materiał pozwala dostrzec kontekst literacki i historyczno-kulturowy opisanych w Biblii wydarzeń. Umożliwia to uchwycić fenomen, jakim są dla Żydów księgi Tanach, a dla chrześcijan Stary Testament. Z całego serca polecam lekturę tej książki”.

Dr hab. Wojciech Gajewski, Zakład Historii Starożytnej, Uniwersytet Gdański

 

„Książkę czyta się z ciekawością i zainteresowaniem, szczególnie zawarte w niej wyniki badań archeologicznych, odnoszące się do wielu aspektów historycznych i literackich Biblii”.

Ksiądz dr hab. Zdzisław Pawłowski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

 

Alfred Palla, pisarz, historyk, biblista i podróżnik. W USA ukończył studia na wydziale teologii biblijnej Andrews University i doktorskie w Fuller Theological Seminary w Kalifornii. Obecnie doktoryzuje się z historii na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii Pomorskiej. Opublikował m.in. Skarby świątyni, Poznaj swoją osobowość i dary duchowe, Radość mimo trudności, Całun Turyński: wielka historia czy wielka mistyfikacja?, Mądrość starożytnych, Niewidzialna wojna o Twoje życie, Niezwykłe historie zwykłych ludzi oraz Królestwo Saula, Dawida i Salomona.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl