Pakiet. Wielki słownik języka polskiego PWN. Tomy 1-5

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 445,00 zł 445.00
Cena w innych sklepach: 499,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Autor:  praca zbiorowa
Wydawnictwo:  Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wydania: 2018
Oprawa: twarda
Liczba stron: 5814
Format: 16.5 x 23.5 cm
Numer ISBN: 978-83-01-19910-4

 

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowało specjalne publikacje rocznicowe. Wśród nich, poza wyjątkowymi tytułami historycznymi, nie mogło zabraknąć słownika języka polskiego – pierwszego od 15 lat tak aktualnego, obszernego i pełnego w opisie.

Wielki słownik języka polskiego PWN, t. I–V zawiera słownictwo języka ogólnopolskiego (standardowego, kulturalnego, literackiego) w jego różnych odmianach. Poza słownictwem języka codziennego obejmie m.in. słownictwo książkowe, urzędowe, naukowe czy religijne, określenia grzecznościowe, wyrazy podniosłe, terminologię z różnych dziedzin nauki i techniki, niektóre regionalizmy, słownictwo różnych środowisk, a także część słownictwa potocznego. Rejestruje i opisuje również słowa najnowsze, które weszły do polszczyzny ogólnej w ciągu ostatnich 15 lat Jest słownikiem normatywnym, czyli podane w nim słowa odpowiadają kryteriom kultury języka. Podaje pochodzenie słów, ich znaczenia, związki frazeologiczne, przysłowia i terminy specjalistyczne, a także liczne przykłady użycia zaczerpnięte z autentycznych tekstów pisanych i mówionych. W części gramatycznej przytacza formy odmiany wyrazów, tam, gdzie jest to konieczne, zawiera informacje dotyczące pisowni i wymowy, a w większości haseł czasownikowych - informacje składniowe.

Wielki słownik języka polskiego PWN to:
• 5 tomów, 5814 stron,
• ok. 100 000 haseł, 150 000 znaczeń,
• 19 000 terminologii, 1700 przysłów, 24 000 frazeologizmów,
• szczegółowe informacje gramatyczne – fleksyjne i składniowe.

WSJP łączy w sobie wiele słowników: ortograficzny, etymologiczny, ogólny, frazeologiczny, przysłów, wyrazów bliskoznacznych.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Nowości
Sonda
Przy zakupie książki kieruję się przede wszystkim:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl