Pakiet książek dla dzieci: Topsy i Lupus + Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata + Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży

Dostępność: brak informacji
Cena: 110,00 zł 110.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

Topsy i Lupus - Zofia Kossak

Autor: Zofia Kossak

ISBN: 978-83-88162-81-7

Wydawnictwo: Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej

Rok wydania: 2015

Format: 160 x 220

Liczba stron: 184

Oprawa miękka

 

Topsy i Lupus to znakomita powieść dla dzieci i młodzieży autorstwa Zofii Kossak. Osadzona w historycznych realiach II RP książka jest pasjonującą, przygodowo-sensacyjną opowieścią o przyjaźni, odpowiedzialności i męstwie, która z politycznych względów po wojnie, po wielu perypetiach i ingerencjach cenzury została wydana tylko dwa razy (powodem był krytyczny stosunek autorki do bolszewizmu zarysowany pod koniec utworu). Akcja książki toczy się w dwóch planach: opowiada o losach uprowadzonego do cyrku psa i równolegle przedstawia przygody chłopców ruszających mu na ratunek. Osadzenie powieści w świetnie naszkicowanej rzeczywistości międzywojennej Polski, którą przemierzają młodzi bohaterowie, daje barwny obraz wielokulturowego świata i pozostającej za wschodnią granicą „nieludzkiej ziemi". 
W dobie odchodzenia młodzieży od czytania, Topsy i Lupus jest doskonałą propozycją najwyższej klasy literatury dla młodego czytelnika, nie tylko jako źródło rozrywki, ale także jako lektura pobudzająca do refleksji. Tocząca się wartko, pełna przygód akcja, doskonale naszkicowane postacie, ciepło i z humorem przedstawiony świat zwierząt, sprawia, że książka - jak wszystkie prawdziwie wielkie dzieła klasyki dziecięcej - jest interesująca dla młodego czytelnika. Dodatkowym walorem jest pobudzający wyobraźnię, piękny język powieści, będący wynikiem doskonałego warsztatu pisarskiego i wielkiej erudycji Zofii Kossak.

______________________________________

 

Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata - Zofia Kossak

Autor: Zofia Kossak

ISBN: 978-83-88162-70-1

Wydawnictwo: Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej

Rok wydania: 2015

Format: 175 x 240

Liczba stron: 106

Oprawa twarda

 

Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata to prześlicznie ilustrowana porywająca historia przygód starego skrzata i jego przyjaciół zamieszkujących dom w Górkach Wielkich na Śląsku Cieszyńskim.
Czytając relację o skrzacich kłopotach, bierzemy udział w wyprawie do tajemniczego starego dworu, będącego siedzibą nie tylko słynnej rodziny Kossaków, ale i przyjaznych ludziom baśniowych stworków. Wędrując wraz z Kacperkiem po zakamarkach domu poznajemy niezwykłe obyczaje kanaponów, igi-igi, akwadona, kluczka, pirusków. Odkrywamy wraz z nimi fascynujący świat pięknego domostwa i konieczność ciągłej duchowej walki o dziejące się w nim dobro. Nieustającą gotowość do tej walki symbolizuje postać skrzata Kacperka, mądrego opiekuna domu i wszystkich zamieszkujących w nim stworzeń, zaś za tytułowe kłopoty odpowiada złośliwy Sato i jego kompania.
Czy skrzacie zmartwienia przeminą, a Kacperek odzyska zaszczytny tytuł opiekuna starego dworu? 
Czy uda się uratować skarb domu przed straszliwym zagrożeniem? Jak skończą się wynikające z drobnej lekkomyślności skrzacie przygody?

Kacperkowe awantury opisała Zofia Kossak, wielka polska pisarka, autorka książek dla dzieci, jak: Topsy i Lupus, oraz wielu znakomitych powieści i opowiadań historycznych dla dorosłych, jak: Krzyżowcy, Bez oręża, Błogosławiona wina, Bursztyny, Dziedzictwo.

___________________________________

 

Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży - Feliks Koneczny

 

Autor: Feliks Koneczny

 

ISBN: ISBN 978-83-88162-60-2

 

Wydawnictwo: Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej

 

Rok wydania: 2010

 

Format: 149 x 21

 

Liczba stron: 424

 

Oprawa miękka

 

Feliks Koneczny (1862-1949), wybitny historyk, filozof historii, teoretyk cywilizacji i publicysta był w czasie swojej długiej pracy naukowej autorem wielu syntez historiozoficznych i historycznych. Do tych ostatnich należą m.in.: pierwsza w nauce polskiej synteza Dziejów Śląska, Dzieje Polski, Dzieje Polski za Piastów, Dzieje Polski za Jagiellonów, Dzieje Rosji, Polskie logos a ethos, Dzieje administracji w Polsce oraz wznawiane Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży.

Dzieła historyczne Konecznego mają olbrzymią wartość nie tylko poznawczą, ale i wychowawczą. Kształtują bowiem ducha narodu, zachęcają do intensywnej pracy intelektualnej i organizacyjnej na rzecz ojczyzny. Dają także możliwość zapoznania się z tymi faktami z historii Polski i świata, które są niejednokrotnie przemilczane we współczesnej historiografii, bądź fałszywie interpretowane.

 

 

Feliks Koneczny (1862-1949), wybitny historyk, filozof historii, teoretyk cywilizacji i publicysta był w czasie swojej długiej pracy naukowej autorem wielu syntez historiozoficznych i historycznych. Do tych ostatnich należą m.in.: pierwsza w nauce polskiej synteza Dziejów Śląska, Dzieje Polski, Dzieje Polski za Piastów, Dzieje Polski za Jagiellonów, Dzieje Rosji, Polskie logos a ethos, Dzieje administracji w Polsce oraz wznawiane Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży.

Dzieła historyczne Konecznego mają olbrzymią wartość nie tylko poznawczą, ale i wychowawczą. Kształtują bowiem ducha narodu, zachęcają do intensywnej pracy intelektualnej i organizacyjnej na rzecz ojczyzny. Dają także możliwość zapoznania się z tymi faktami z historii Polski i świata, które są niejednokrotnie przemilczane we współczesnej historiografii, bądź fałszywie interpretowane. Dzieje naszego kraju przedstawiał nasz uczony przeważnie w porządku chronologicznym, chociaż w wielu przypadkach dokonywał różnego rodzaju porównań opisywanych faktów z czasami wcześniejszymi lub późniejszymi. Opisywał także moralne konsekwencje poczynań władców polskich, jak też i innych bohaterów naszych dziejów, wskazując na skutki ich działań w kontekście polityki polskiej. Ta perspektywa moralna czyni dzieła historyczne Konecznego czymś bardzo wartościowym; co więcej, ich lektura nie nudzi, lecz pociąga, dając satysfakcję ze zdobytej wiedzy. Koneczny uważał, że refleksja nad dziejami naszego narodu i państwa może nas słusznie skłaniać do optymistycznego na nią patrzenia, mimo wielu trudnych momentów. Nasz naród walnie przyczyniał się do obrony tych systemów wartości, które dla wszystkich narodów chrześcijańskiej Europy miały duże znaczenie. „W historii polskiej - pisał krakowski historyk - były błędy, lecz nie było nikczemności. Polak nie potrzebował się wstydzić swego narodu i swej historii; także nie przestał miłować Ojczyzny i pracować dla Niej. Dzięki temu rozwój narodu polskiego nie przerwał się ani po utracie państwa, i historia polska nie skończyła się bynajmniej na rozbiorach". Refleksje nad historią Polski dokonywane w syntezach Konecznego są bardzo wszechstronne i wymagają jeszcze równie wszechstronnych opracowań w świetle współczesnych badań historycznych. Niemniej jednak sama lektura opisu dziejów dokonanych przez krakowskiego historyka jest niewątpliwie wielką ucztą intelektualną, do której każdego, zwłaszcza młodego Czytelnika, warto zawsze zachęcać.
Prof. dr hab. Ryszard Polak

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Nowości
Sonda
Przy zakupie książki kieruję się przede wszystkim:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl