Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

PTPN 1857-2017 KMP 1/2017

Kronika Miasta Poznania
31.5
PLN
PTPN 1857-2017 KMP 1/2017
Cena: 31,50 zł
Cena netto: 30,00 zł
Cena w innych sklepach: 35,00 zł
szt.
Autor praca zbiorowa
ISBN/ISSN 0137-3552
Rok wydania 2017
Wymiary 16,7x24 cm
Liczba stron 384
Oprawa miękka

 

Takiego tomu „Kroniki” jeszcze nie było. Przedstawialiśmy naszym Czytelnikom wielkie historyczne wydarzenia i poznańskie dzielnice, lekarzy i prawników, literaturę i sport, poznanianki i jezuitów, mury miejskie i modę, ba, nawet wybraliśmy się ostatnio do Puszczykowa. Nigdy dotąd nie było jednak tomu poświęconego jednej organizacji społecznej, i to w dodatku towarzystwu naukowemu. Ale też przedmiot naszego zainteresowania jest szczególny, najstarsza, nieprzerwanie działająca korporacja naukowa na ziemiach polskich – Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, obchodzące w tym roku swe 160-lecie.

Pliki do pobrania:

Produkty powiązane

Historie warte Poznania. Od PeWuKi i Baltony do kapitana Wrony - Filip Czekała Historie warte Poznania. Od PeWuKi i Baltony do kapitana Wrony - Filip Czekała

Każde miasto ma swoje tajemnice i nieznane dotąd historie. Nie inaczej jest z Poznaniem, który jest głównym bohaterem tej książki. A opowieści to niebywałe: od kultowych budynków, osiedli, ulic, poprzez symbole miasta, legendy, aż po anegdoty mieszkańców i bohaterów Pyrlandii. Skarbnica sekretnych faktów i mitów o stolicy Wielkopolski w pełnej krasie. Zbiór nieodkrytych przekazów o tym, jak zmieniały się miejsca i ludzie w mieście na przełomie dziesięcioleci i różnych systemów politycznych.

Cena: 39,90 zł

Ilustrowany przewodnik po Poznaniu i Wielkim Księstwie Poznańskim z 1909 roku. Przewodnik retro - Konstanty Kościński Ilustrowany przewodnik po Poznaniu i Wielkim Księstwie Poznańskim z 1909 roku. Przewodnik retro - Konstanty Kościński

Poznań i okolice w roku 1909. Słynny przewodnik po stolicy Wielkopolski i Wielkim Księstwie Poznańskim, napisany przez Konstantego Kościńskiego.Wznowiony po raz pierwszy.

Cena: 35,90 zł

Inteligencja poznańska KMP 2/1998 Inteligencja poznańska KMP 2/1998

Historie to pasjonujące, bo ukazujące karierę zawodową i życie codzienne znanych, poznańskich uczonych z perspektywy ich dzieci i wnuków, ludzi samych należących dziś do elity intelektualnej, którą Libelt nazywał "kwiatem narodu", a Tadeusz Łepkowski pisał, że "bez niej nie ma i być nie może nowoczesnego narodu".

Cena: 28,00 zł

Jeżyce II KMP 4/2016 Jeżyce II KMP 4/2016

Szesnaście lat temu ukazał się pierwszy tom KMP poświęcony Jeżycom. Teraz ponownie zapraszamy w ten rejon Poznania. Dlaczego wracamy na Jeżyce? Otwarcie pierwszego poznańskiego dworca kolejowego w 1843 roku zadecydowało o tym, że jeżycka wieś zaczęła zmieniać swoje oblicze. W szybkim tempie postępowała jej industrializacja, gwałtownie przybywało mieszkańców, od lat 80. XIX wieku przy nowo wytyczonych ulicach zaczęły powstawać kamienice, nierzadko o wielkomiejskim charakterze. Kiedy w 1900 roku Jeżyce zostały włączone w granice miasta, były niemal w pełni zurbanizowaną dzielnicą Poznania. Najnowszy tom "Kroniki" opowiada historię Jeżyc w przededniu tego wydarzenia.

Cena: 44,00 zł

Katalogi biskupów poznańskich - oprac. prof. Jacek Wiesiołowski Katalogi biskupów poznańskich - oprac. prof. Jacek Wiesiołowski

Wydane w serii Kronik Staropolskich Katalogi biskupów poznańskich to zbiór życiorysów kolejnych hierarchów zarządzających diecezją od X do XVIII wieku. 
Noty poświęcone poszczególnym biskupom traktują o - często bardzo burzliwych - okolicznościach ich wyboru, pochodzeniu, dotychczasowej i dalszej karierze w hierarchii kościelnej; dostarczają informacji na temat pełnionych misji poselskich, fundacji i prac podejmowanych w katedrze, okoliczności śmierci i wystawienia pomnika nagrobnego lub epitafium.

Cena: 15,00 zł

Klęska gauleitera. Sensacje z Kraju Warty - Leszek Adamczewski Klęska gauleitera. Sensacje z Kraju Warty - Leszek Adamczewski

Na tropie sensacji z Kraju Warty!

Hitlerowski Kraj Warty miał swój „mord założycielski”. Było nim zabicie z premedytacją 56 aresztantów przez pijanego starostę inowrocławskiego i jego równie pijanego kamrata. Wydarzenia tamtej „krwawej nocy” w więzieniu w Inowrocławiu wstrząsnęły nawet nazistowskimi dygnitarzami z najwyższych władz Trzeciej Rzeszy.

Klęsce gauleitera Leszek Adamczewski przedstawia ten oraz inne mało znane fakty z dziejów Kraju Warty, na czele którego przez całą wojnę w randze namiestnika Rzeszy i gauleitera NSDAP stał Arthur Greiser. Dowiemy się o marszu obornickim i pewnym bankiecie w kolskiej restauracji, poznamy różne oblicza wielkopolskiej konspiracji i trzecie poznańskie przemówienie Heinricha Himmlera. Dwa poprzednie wystąpienia reichsführera SS są powszechnie w świecie znane, trzecie próbuje się zadusić milczeniem. Dlaczego? Autor zdradzi też prawdziwe nazwisko esesmana z głośnego swego czasu filmu dokumentalnego Jerzego Ziarnika, Powszedni dzień gestapowca Schmidta.

Cena: 33,00 zł

Klub "Od nowa" 1958-1970 - praca zbiorowa Klub "Od nowa" 1958-1970 - praca zbiorowa

W latach 60. XX wieku, w głębokim PRL-u istniał w Poznaniu przy ul. Wielkiej Studencki Klub „Od nowa”. Działały w nim: galeria, czytana gazeta, klub filmowy, zespół jazzowy, kabarety i teatry. W ciągu dekady odbyło się tam kilkaset spotkań, dyskusji, wernisaży, przedstawień, koncertów, wieczorów poetyckich, kompozytorskich, recitali, odczytów, prelekcji, wykładów i zabaw. Dla poznańskich studentów klub był drugim, a niekiedy i pierwszym domem. W 1970 roku klub przeniesiono do zamku. Nigdy już nie odzyskał dawnego splendoru. Pozostała legenda. I pamięć uczestników tamtych wydarzeń.

Cena: 27,50 zł

Księga Adresowa Stołecznego Miasta Poznania z 1933 roku Księga Adresowa Stołecznego Miasta Poznania z 1933 roku

Wyjątkowa i unikatowa Księga Adresowa Stołecznego Miasta Poznania z 1933 roku!

Księga przypomina dzisiejsze książki telefoniczne, zawiera spis wszystkich mieszkańców naszego miasta z roku 1933, najpierw w kolejności alfabetycznej, a w dziale drugim według ulic i numerów domów. 

Nie jest to jednak reprint. 

Obok imiennego spisu znalazły się w nowym wydaniu Księgi międzywojenne pocztówki i fotografie poznaniaków, najzwyklejszych, najczęściej nikomu nie znanych, ale ważnych, bo tworzących historię tego miejsca. Nie zobaczymy ich nigdzie więcej, bo zdjęcia wyjęto z rodzinnych albumów tylko ten jeden raz. Najczęściej dla dzieci i wnuków, aby miały w swej domowej bibliotece oprawioną w płótno, ozdobioną złotym liternictwem książkę, w której na pożółkłym papierze wśród setek ilustracji znajdą zdjęcia swych przodków.

 

Cena: 119,00 zł

Ku świętości. Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Aleksandra Woźnego - Ku świętości. Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Aleksandra Woźnego -

Album poświęcony uroczystości rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego księdza Aleksandra

Woźnego, proboszcza parafii pw. św. Jana Kantego w Poznaniu w latach 1945-1983.

W albumie – oprócz kilkudziesięciu kolorowych zdjęć – znalazły się m.in.: Instrukcja

Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych o prowadzeniu dochodzenia diecezjalnego, słowo

wstępne ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego o rozpoczęciu procesu na etapie

diecezjalnym, życiorys ks. Aleksandra Woźnego, omówienie procesu beatyfikacyjnego przez

ks. dra Wojciecha Muellera – postulatora procesu, prezentacja składu Trybunału procesu

beatyfikacyjnego z dokładnym omówieniem roli jakie pelnią: delegat biskupi, promotor

sprawiedliwości, notariusz i kursor oraz homilia ks. dra Wojciecha Muellera.

Cena: 39,90 zł

Marianna i róże. Życie codzienne w Wielkopolsce w latach 1890 - 1914 z tradycji  rodzinnej - Joanna Fedorowicz, Joanna Konopińska (oprawa twarda) Marianna i róże. Życie codzienne w Wielkopolsce w latach 1890 - 1914 z tradycji rodzinnej - Joanna Fedorowicz, Joanna Konopińska (oprawa twarda)

Marianna i róże to rodzaj pamiętnika napisanego przez autorki na podstawie zachowanego archiwum rodziny Malinowskich i Jasieckich, osiadłych w Wielkim Księstwie Poznańskim na przełomie XIX i XX wieku, oraz różnych źródeł historycznych dotyczących tego okresu. Są to przede wszystkim dzieje ziemiańskiej rodziny, jej zwyczajów, tradycji, "spisane" przez Mariannę z Malinowskich Jasiecką dla jej dzieci. Opisy codziennego bytowania rodziny wiążą się jednak z wypadkami o szerszym zasięgu. M. Jasiecka wspomina wydarzenia, którymi żyła Wielkopolska w dobie panowania pruskiego. 

Cena: 40,90 zł

Miasto z wizją. Poznań w dwudziestoleciu międzywojennym - Danuta Książkiewicz-Bartkowiak , Jakub Skutecki Miasto z wizją. Poznań w dwudziestoleciu międzywojennym - Danuta Książkiewicz-Bartkowiak , Jakub Skutecki

Poznań miał wizjonera, może fantastę, człowieka zakochanego w swoim mieście, prezydenta, którego koncepcja miasta nie mieściła się w ówczesnych standardach. Oskarżano go o prześciganie doskonałych wzorów pruskiej dyscypliny, o trwonienie pieniędzy, budowanie na wyrost i realizowanie ambicji daleko wykraczających poza zwykłe zarządzanie miastem,. ale to za jego kadencji Poznań stał się nowoczesny. Ratajski był apodyktyczny i uparty, ale konsekwentny i z wizją. I dzięki temu uczynił Poznań wielkim.

Do publikacji dołączono także plany międzywojennego Poznania oraz obszaru Powszechnej Wystawy Krajowej.

Cena: 89,00 zł

Między Poznaniem a Kresami. Opowieść niekonwencjonalna - Jan Karol Motty Między Poznaniem a Kresami. Opowieść niekonwencjonalna - Jan Karol Motty

Książka napisana jest w dość nietypowej konwencji pamiętnika z dużą ilością materiału faktograficznego zbliżającą ją do pozycji z gatunku literatury faktu. Przedmiotem książki są barwne losy rodziny, której przodkowie dobrze zasłużyli się w XIX wieku dla Poznania, a ich następcy kontynuowali pożyteczną działalność dla kraju w XX wieku.

Cena: 37,50 zł

Bazar KMP 2/2008 Bazar KMP 2/2008

Bazar. Jedna z ikon Poznania, hotel-instytucja. Budynek związany z wielkimi nazwiskami i najważniejszymi wydarzeniami w dziejach miasta. Najstarsza spółka akcyjna w Polsce.
W gronie jej założycieli i pierwszych akcjonariuszy był Karol Marcinkowski, do historii przeszedł pamiętny pobyt w hotelu Ignacego Paderewskiego w dniach wybuchu powstania wielkopolskiego i jego słynne przemówienie wygłoszone z bazarowego balkonu. 

Ma szansę stać się kolejną wizytówką współczesnego Poznania, obok ratusza i Starego Browaru. Drugi numer Kroniki Miasta Poznania z 2008 roku w całości poświęcony jest historii bazaru. Tej najstarszej, ale przede wszystkim tej nowszej, powojennej, historii zmagań właścicieli najpierw o odzyskanie hotelu, a potem przywrócenia go Poznaniowi.

Cena: 18,00 zł

Bitwa o handel KMP 3/1995 Bitwa o handel KMP 3/1995

Wspólne cechy kupców poznańskich okresu międzywojennego to bardzo dobre przygotowanie zawodowe, solidność finansowa, ogromna pracowitość, skromność osobista i znakomita znajomość sprzedawanych towarów. Ten numer "Kroniki" przedstawia następne pokolenie kupieckie miasta. Ludzi, którzy brali udział w "walce o handel", rozpoczętej przez ministra Hilarego Minca. Dla kupiectwa poznańskiego walka rozpoczęła się wcześniej po przegranej we wrześniu 1939 roku. Ich sklepy i hurtownie - tak jak fabryki, restauracje czy kawiarnie - przeszły od razu w ręce niemieckie. Kupcy z rodzinami od razu zostali przesiedleni do Generalnej Guberni. Po wojnie do Poznania wracali już bez pieniędzy, dobre nazwiska mając za główny kapitał. Handel Poznania odrodził się błyskawicznie lecz nie osiągnął swej przedwojennej potęgi. Tradycyjnym kupcom brakowało poparcia władz miejskich i państwowych, by rozwinąć działalność na szeroką skalę. Od 1948 roku widoczna była dążność państwa do likwidacji prywatnego handlu.

Cena: 17,00 zł

Budownictwo przemysłowe Kronika Miasta Poznania 3/2012 Budownictwo przemysłowe Kronika Miasta Poznania 3/2012

Budownictwo przemysłowe w Poznaniu trzyma się nieźle głównie dzięki prywatnym inwestorom (Stary Browar – dawniej browar Huggerów, Concordia – dawna drukarnia, SPOT – stara elektrownia wildecka). Na decyzje co do dalszych losów czekają rzeźnia, gazownia i spalarnia śmieci, które mają niespotykany potencjał wynikający z kubatury, położenia w centrum miasta i niewątpliwie ciekawej architektury. Najnowszy tom „Kroniki Miasta Poznania” to katalog fabryk, fabryczek, firm i zakładów powstałych do II wojny światowej. Podążanie ich śladami to spora wycieczka. Mamy jedną farę, ale kilkadziesiąt czerwonych, ceglanych budowli fabrycznych, często z ciekawą zawartością – może warto taki szlak wyznaczyć?

Cena: 27,80 zł

Cmentarz i Krypta Zasłużonych w Poznaniu. Przewodnik - Renata Linette, Jarosław Matysiak Cmentarz i Krypta Zasłużonych w Poznaniu. Przewodnik - Renata Linette, Jarosław Matysiak

Najstarsza zachowana poznańska nekropolia położona jest w miejscu malowniczym i ustronnym, mimo że od ruchliwego centrum dzieli je zaledwie kilkaset metrów. Można ją zwiedzać oglądając zabytkowe nagrobki, wśród nich dzieła znanych rzeźbiarzy. Nazwiska na nagrobkach układają się w wątki z historii naszego miasta – niektóre nieco dziś zapomniane.
Od 1998 roku dostępna jest krypta pod kościołem św. Wojciecha, która kryje m.in. trumny autorów hymnu polskiego i Roty: Józefa Wybickiego i Feliksa Nowowiejskiego. 
Wszystko to sprawia, że miejsce mogłoby też nosić nazwę Wzgórza Zasłużonych. Warto je odwiedzić z przewodnikiem, który otwiera zapisane tu karty historii – nie tylko naszego miasta. 

Cena: 24,00 zł

Czy chce pan być powieszony w sympatycznym towarzystwie? - Izolda Kiec Czy chce pan być powieszony w sympatycznym towarzystwie? - Izolda Kiec

Książka Izoldy Kiec jest pierwszą obszerną prezentacją poznańskich kabaretów artystycznych działających w Poznaniu w latach 1929-1935 (Ździebko, Różowa Kukułka, Klub Szyderców Pod Kaktusem, Stratosfera) oraz ich animatorów, autorów i gwiazd, jak choćby: Artur Maria Swinarski, Ludwik Puget, Jerzy Gerżabek, Tola Korian, Tadeusz Hernes. Dzieje ówczesnej bohemy stolicy Wielkopolski osadzone są w historii europejskiego i polskiego kabaretu, w miejscowych tradycjach oraz kontekstach artystycznych, w szczególnej sytuacji społecznej oraz politycznej przełomu lat 20. i 30. Sporo jest tutaj oryginalnych tekstów, anegdot i ilustracji – przypominających atmosferę dawnego Poznania oraz środowisko świadomie nawiązujące do tradycji krakowskiego Zielonego Balonika.

Cena: 42,00 zł

Dawny Poznań. Fotografie Romana Stefana Ulatowskiego Dawny Poznań. Fotografie Romana Stefana Ulatowskiego

Poznań lat 20. i 30. XX wieku na zdjęciach Romana S. Ulatowskiego – swoista podróż w czasie. Teka zawiera 10 unikatowych reprodukcji w odcieniu sepii, oprawionych w passe-partout oraz biografię twórcy i opisy poszczególnych prac (jęz.: pol., ang., niem.). Ekskluzywne wydawnictwo nawiązuje do tradycji wydawania w wytwornej formie zbiorów dzieł plastycznych jednego artysty lub ilustrujących określony temat. Teka to doskonały i efektowny prezent lub pamiątka mającą zarówno walor poznawczy jak i estetyczny. Każda fotografia stanowi samodzielną wartość, umożliwiając jej oprawienie i eksponowanie.

Cena: 149,00 zł

Do stołu podano KMP 4/2003 Do stołu podano KMP 4/2003

W czwartym numerze Kroniki Miasta Poznania z 2003 r. opisujemy czym, co i jak jedzono w Grodzie Przemysła w całej jego historii. Gdy dokładnie przyjrzymy się kolejnym tekstom, coraz bardziej zbliżającym nas do współczesności, z łatwością dostrzeżemy, że rodzaj spożywanych potraw nie zmienił się znowu tak bardzo, prawdziwa rewolucja nastąpiła natomiast w dziedzinie naczyń i narzędzi, przy pomocy których potrawy te przyrządzano, a następnie zjadano. Bezsprzecznie najważniejszą zmianą w tym względzie było pojawienie się widelca, przedmiotu zdawałoby się istniejącego od zawsze. A to nieprawda, "widełkami" posługujemy się stosunkowo krótko, bo dopiero od XVI wieku. Pewnie trudniej było go wystrugać z drewna, jak łyżkę, talerz lub kubek. Jest jednak jeden taki moment w historii polskiego jadłospisu, który miał szczególne znaczenie dla poznaniaków i na kolejne stulecia zjednoczył ich i wyodrębnił z reszty społeczeństwa. Było to wówczas, gdy na ziemiach polskich pojawił się ziemniak, początkowo jako roślina ozdobna, co pragmatycznych mieszkańców Poznania mniej interesowało, a później jako produkt żywnościowy, który pokochali bezgranicznie i tak już pozostało. Poznaniak zrobi z pyr wszystko, nawet budyń i tort.

Cena: 17,00 zł

Doświadczenia modernizmu. Architektura i urbanistyka Poznania czasów PRL - Piotr Marciniak Doświadczenia modernizmu. Architektura i urbanistyka Poznania czasów PRL - Piotr Marciniak

Peerelowskiemu modernizmowi przyjrzał się Piotr Marciniak – architekt i wykładowca Politechniki Poznańskiej: „Dokonania architektury i urbanistyki czasów PRL budzą ambiwalentne uczucia (...) kojarzone ze zdegradowanymi terenami wielkich blokowisk wznoszonych z tandetnych materiałów (...) które nie wystawiają dobrego świadectwa pracy architektów. Z drugiej strony okres ten pozostawił po sobie ciekawe i ważne obiekty oraz zespoły urbanistyczne inspirowane najnowszymi ówczesnymi trendami i dorównujące realizacjom światowym. Niestety część z nich jest dzisiaj zapomniana i niedoceniana (...)”. Dostrzec walory tych obiektów pomogą znakomite fotografie prof. Piotra Chojnackiego.

Cena: 41,50 zł

Wyżsi urzędnicy pruskiej administracji prowincjonalnej w Poznańskiem 1871-1918 - Christian Myschor Wyżsi urzędnicy pruskiej administracji prowincjonalnej w Poznańskiem 1871-1918 - Christian Myschor

Na tle organizacji administracji pruskiej w Poznańskiem i następujących w niej zmian opisuje Autor kolejno: portret demograficzno-społeczny wyższych urzędników [...] oraz ich drogi kształcenia i socjalizacji, przebieg karier zawodowych i szlaki przepływu przez prowincję poznańską, znajomość języka polskiego, działalność zawodową po odejściu ze służby, normy zachowania, czyli teorię i praktykę swoistego etosu urzędniczego, pozycję materialną i warunki pracy, wierność i lojalność wobec rządu, powiązania polityczne, działalność parlamentarną, wreszcie aktywność społeczną, kontakty towarzyskie i wyobcowanie względem miejscowych elit.

Cena: 42,00 zł

Wzgórze św. Wojciecha Kronika Miasta Poznania 4/2012 Wzgórze św. Wojciecha Kronika Miasta Poznania 4/2012

Nie wiadomo, gdzie powstałby Poznań, gdyby biskup nie wszedł w układ z księciem. O zamianie terenów i o tym, co przez wieki działo się na Wzgórzu św. Wojciecha, opowiada Kronika Miasta Poznania 4/2012. W 1244 roku biskup Boguchwał zawarł  z księciem Przemysłem układ, na mocy którego za będącą własnością kościelną osadę św. Gotarga (leżała w okolicach obecnego kościoła Jezuitów przy ul. Szewskiej) dostał od księcia osadę Święty Wojciech i przeniósł tu parafię lewobrzeżną. Parafia była ogromna – sięgała terenów Piątkowa, Naramowic, Sołacza i Kiekrza. Prawdopodobnie wtedy powstał pierwszy kościół św. Wojciecha, a w XVI wieku na wzgórzu pojawili się różnowiercy. Katolikom pojawienie się luteran i barci czeskich przeszkadzało i zbory zburzyli. Na ruinach powstały kościół i klasztor Karmelitów Bosych.

Cena: 27,80 zł

Zamek Królewski w Poznaniu , historia i restytucja - praca zbiorowa Zamek Królewski w Poznaniu , historia i restytucja - praca zbiorowa

Obszerne albumowe opracowanie historii Zamku Królewskiego w Poznaniu od jego powstania do czasów restytucji w XXI wieku.

Dzieło to ma charakter albumowy w formacie A-4, (przeszło 200 stron i ponad 150 barwnych zdjęć). Autorami są wybitni historycy z Poznania oraz członkowie Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Poznaniu.

Cena: 49,00 zł

Wspomnienia architekta tom I – 1895–1930 - Władysław Czarnecki Wspomnienia architekta tom I – 1895–1930 - Władysław Czarnecki

Pierwszy tom wspomnień jednej z najbardziej cenionych postaci poznańskiego środowiska architektonicznego XX wieku. Władysław Czarnecki (1895-1983) był architektem, praktykiem i teoretykiem urbanistyki, długoletnim wykładowcą na Politechnice Poznańskiej, a wcześniej w Polskiej Szkole Architektury w Liverpoolu oraz na Wydziale Architektury we Wrocławiu, autorem podstawowego przez wiele lat podręcznika dotyczącego budowy miast i osiedli.

Cena: 26,90 zł

Wspomnienia - Antoni Doerffer Wspomnienia - Antoni Doerffer

Książka wspomnieniowa, poświęcona jednej z wielu w Wielkopolsce rodzin, których praojcowie wywodzili się z Niemiec. Przykład asymilacji z Polską i paradoksalnie śmierć z rąk niemieckich w czasie II wojny światowej ojca autora. Chęć utrwalenia historii życia swego i licznych krewnych przyświecała nie tylko Antoniemu Doerfferowi, ale i też jego poprzednikom: stryj Leon i brat Stefan, mają w tej książce też swój udział. Jednak tylko Antoni dysponował wprost niespotykaną precyzją w przywoływaniu z pamięci niezliczonych dat, faktów, nazwisk, danych statystycznych.

Cena: 29,90 zł

Wspomnienia architekta z płytą CD - Władysław Czarnecki Wspomnienia architekta z płytą CD - Władysław Czarnecki

Bestseller! Teraz wspomnienia Władysława Czarneckiego w jedny tomie!

Władysław Czarnecki (1895–1983), architekt i urbanista, urodzony we Lwowie, przez znaczną część swojego życia związany z Poznaniem, gdzie m.in. pełnił funkcję architekta miejskiego. Twórca koncepcji pierścieniowo-klinowego systemu zieleni w Poznaniu. Jego Wspomnienia architekta obejmują wydarzenia od lat dzieciństwa do powrotu do Poznania po drugiej wojnie światowej.

Autor, wnikliwy obserwator czasów, w których przyszło mu żyć, opisuje w nich swoje doświadczenia zawodowe, podróże i projekty, nie szczędzi dramatycznych przeżyć z obu światowych wojen i lat spędzonych na obczyźnie.

Cena: 75,00 zł

Opinie o produkcie (0)

* - Pole wymagane

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Zaloguj się

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl