Menu

Listy - ś.w. Katarzyna ze Sieny

Dostępność: brak towaru
Cena: 40,50 zł 40.50
Cena w innych sklepach: 49,90 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Rok wydania: 2016
Liczba stron: 612
Oprawa: twarda/zintegrowana
ISBN: 978-83-7906-053-5
Format: 145x205

 

Listach  św. Katarzyny ze Sieny czytelnik znajdzie nie tylko ślad jej dynamicznej działalności, ale również wszystkie najważniejsze tematy doktryny mistycznej. Liczne fragmenty są bezpośrednim opowiadaniem o tym wszystkim, co ujrzała i przeżyła w mistycznym zjednoczeniu z Bogiem. Są to próby opisu rzeczywistości, której nigdy dokładnie i do końca człowiek nie potrafi przekazać. Mistyk poznaje prawdy znane każdemu chrześcijaninowi z Objawienia – jak to pięknie wyraził Bergson – zostawia na nich ognisty ślad. Życie duchowe Katarzyny jest ustawiczną ekstazą, ciągłym wznoszeniem, któremu towarzyszą niezwykłe łaski mistyczne, bolesne udręki oraz momenty wielkiego ukojenia i radości.

Jest wielka różnica między tym, kto miłuje prawdę, a tym, kto jej nienawidzi. Człowiek pogrążony w ciemnościach grzechu śmiertelnego nienawidzi prawdy; nienawidzi on także wszystkiego, co Bóg kocha, a miłuje to co Bóg nienawidzi. Tak więc podczas gdy Bóg nienawidzi grzechu, nieuporządkowanej rozkoszy i przyjemności światowych, człowiek je kocha, karmiąc się nędzą tego świata, a na każdym urzędzie zachowuje się niemoralnie. Jeżeli zatem taki człowiek zajmuje urząd, z racji którego ma rozdzielać coś i pomagać bliźnim, to służy im tylko wtedy, gdy widzi, że będzie miał z tego jakąś korzyść, a cały czas myśli o sobie i miłuje tylko siebie.

(z listu do Lorenzo del Pino, doktora praw w Bolonii)

św. Katarzyna ze Sienywł. Caterina Benincasa (1347-1380). Włoska tercjarka dominikańska, mistyczka, katolicka święta, doktor Kościoła i patronka Europy. Jest autorką Dialogu o Bożej Opatrzności ( W drodze 2012) oraz licznych Listów wysyłanych do papieża, biskupów, monarchów i innych wpływowych ludzi i instytucji. Będąc prawie analfabetką, dyktowała w mistycznym natchnieniu swe dzieła współpracującym z nią skrybom.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl