Księga Adresowa Stołecznego Miasta Poznania z 1933 roku

Dostępność: brak towaru
Cena: 119,00 zł 119.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

ISBN/ISSN: 83-87847-64-X
Rok wydania:    2001
Wymiary: 18 x 24,5 cm
Liczba stron: 418
Oprawa: twarda w płótnie

 

W drugiej połowie grudnia 2001 roku trafiła do poznańskich księgarń książka wyjątkowa - Księga Adresowa Stołecznego Miasta Poznania z 1933 roku. Do oryginału trudno dotrzeć, jeszcze niedawno redakcja Kronik Miasta Poznania, przygotowująca Księgę do druku, a i członkowie Fundacji 750-lecia lokacji Poznania, wspierającej publikację finansowo, byli przekonani, że - poza nielicznymi prywatnymi bibliotekami - jedyny tom tego druku znajduje się w poznańskim Ratuszu. Teraz okazało się, że drugi egzemplarz jest w posiadaniu Biblioteki Raczyńskich. Księga przypomina dzisiejsze książki telefoniczne, zawiera spis wszystkich mieszkańców naszego miasta z roku 1933, najpierw w kolejności alfabetycznej, a w dziale drugim według ulic i numerów domów.

Nie jest to jednak reprint. W lipcu i wrześniu 2001 roku redakcja ogłosiła w poznańskich mediach komunikat, aby zgłaszali się do nas wszyscy ci, których rodziny mieszkały w Poznaniu w 1933 roku. Wymyśliliśmy sobie, że zamieścimy w nowej Księdze zdjęcia poznaniaków z lat 30. Przyszło do nas i przyniosło zdjęcia rodziców i dziadków kilkaset osób, wysłuchaliśmy wielu fantastycznych historii, obejrzeliśmy niejeden album rodzinny. I stworzyliśmy wspólny album mieszkańców miasta z lat 1930-1939.

Tak więc obok imiennego spisu znalazły się w nowym wydaniu Księgi międzywojenne pocztówki i fotografie poznaniaków, najzwyklejszych, najczęściej nikomu nie znanych, ale ważnych, bo tworzących historię tego miejsca. Nie zobaczymy ich nigdzie więcej, bo zdjęcia wyjęto z rodzinnych albumów tylko ten jeden raz. Najczęściej dla dzieci i wnuków, aby miały w swej domowej bibliotece oprawioną w płótno, ozdobioną złotym liternictwem książkę, w której na pożółkłym papierze wśród setek ilustracji znajdą zdjęcia swych przodków.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Nowości
Droga Krzyżowa - Alicja Lenczewska
Droga Krzyżowa - Alicja Lenczewska
15,00 zł
szt.
Twoja Msza - Demetrius Manousos OFMCap
Twoja Msza - Demetrius Manousos OFMCap
25,50 zł
szt.
Grób rybaka - Paweł Lisicki
Grób rybaka - Paweł Lisicki
39,90 zł 36,00 zł
szt.
Dom Józefa - o. Augustyn Pelanowski
Dom Józefa - o. Augustyn Pelanowski
30,90 zł
szt.
Sonda
Przy zakupie książki kieruję się przede wszystkim:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl