Menu

Katechizm Maryjny - o. Gabriel Roschini OSM (Imprimatur z 1950 r.)

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 4 dni
Cena: 13,90 zł 13.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Te Deum
Kod produktu: D3EF-162F1

Opis

Autor: o. Gabriel Roschini OSM
Oprawa: miękka
Format: B6
Liczba stron: 172
Wydawnictwo: Te Deum
ISBN: 83-87770-19-1

 

Polska jest krajem tradycyjnie maryjnym. Równocześnie trzeba ze smutkiem stwierdzić, że jest też krajem, w którym całe społeczeństwo, choć czci Matkę Boską, to jednak wie o Niej bardzo mało. Aby to zmienić, publikujemy po raz pierwszy w Polsce Katechizm Maryjny, który stanowiąc swego rodzaju małą Sumę Maryjną, ujmuje w sposób zwięzły w formie pytań i odpowiedzi całokształt prawd wiary i zawiera syntezę tego wszystkiego, co Kościół uczy o Najświętszej Pannie.

Jest to przekład pracy jednego z najwybitniejszych mariologów XX w., o. Gabriela Roschini OSM, zatytułowanej Chi e Maria - Catechismo mariano, której dwa wydania ukazały się dotąd we Włoszech w 1944 i 1950 r. i którą dotychczas przetłumaczono już na język angielski i francuski. Wydawało się rzeczą stosowną uzupełnienie Katechizmu maryjnego najważniejszymi danymi z zakresu polskich cech kultu maryjnego.

Ogłoszony dla uczczenia setnej rocznicy dogmatu Niepokalanego poczęcia przez św. Piusa XII Rok Maryjny poświęcony był nie tylko ożywieniu kultu Matki Bożej, ale i pogłębieniu znajomości tajemnic maryjnych. Papież wyraził w encyklice Fulgens Corona z dnia 8 września 1953 r. życzenie by "z dnia na dzień bardziej rosła wiara ludu i rozkwitało nabożeństwo do Najświętszej Dziewicy, i aby stało się ono dla wszystkich bodźcem do chętnego i gorliwego wstępowania w ślady Niebiańskiej Matki ... Maryja, nasza najsłodsza Matka, nie może mieć większego pragnienia ni większej radości nad widok odtworzonych rysów i cnót Jej własnej duszy w myślach, słowach i czynach tych, których pod Krzyżem swego Syna w zamian za Niego uznała za swe dzieci".

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl