Menu
Bestsellery

Jezus Ewangelizator. Ewangeliczny przewodnik po nowej ewangelizacji - Allan F. Wright

Dostępność: duża ilość
Cena: 37,50 zł 37.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Format:
145x210
Ilość stron:
248
ISBN:
978-83-63739-20-1
Autor:
Allan F. Wright
Rok wydania:
2016
Oprawa:
miękka

 ostatnie egzemplarze!

 

Jak ewangelizować? Uczmy się od samego Mistrza! Rewelacyjna książka z serii Nowej Ewangelizacji.

"Mam szczerą nadzieję, że niniejsza książka pomoże czytelnikom rozwinąć w sobie sposób myślenia Chrystusa oraz nastawienie ewangelizacyjne po to, abyśmy mogli przynosić owoc, który będzie trwał. Przyglądając się życiu Chrystusa, możemy zaobserwować, jak docierał do tych, którzy byli religijni, do ludzi wątpiących oraz do żyjących na marginesie społeczeństwa. Modele dla parafii, poszczególnych osób oraz ruchów kościelnych będą się różnić w zależności od konkretnych sytuacji, jakim muszą sprostać, lecz ogólny model pozostaje ten sam: Jezus Chrystus. "

Allan F. Wright - autor 

Opinie:

Jezus Ewangelizator: Ewangeliczny przewodnik po nowej ewangelizacji jest zaproszeniem dla katolików, żeby czytali Ewangelie przez pryzmat nowej ewangelizacji i tym samym na nowo odkryli tradycję katolickiej ewangelizacji. Allan F. Wright dostarcza cennego narzędzia parafialnym zespołom ewangelizacyjnym, grupom posługującym charyzmatem gościnności oraz grupom posługi dla dorosłych, które poszukują aktywnych form zaangażowania w misję Kościoła polegającą na wzywaniu wszystkich ludzi do spotkania z żywym Chrystusem.

Jego Eminencja Kard. Donald Wuerl, 
Arcybiskup Waszyngtonu

Energiczny i zajmujący styl Allana Wrighta sprawia, że przed czytelnikiem ożywają wydarzenia i osoby z Nowego Testamentu. Swoją ogromną przenikliwością wciąga nas w nową ewangelizację, rozumianą nie jako program, lecz jako jedyna właściwa misja Kościoła we współczesnym świecie.

Jego Ekscelencja Arthur Serratelli, 
Biskup Paterson, New Jersey

Słysząc wezwanie do nowej ewangelizacji, katolicy często zastanawiają się, jak się do niej zabrać. Allan F. Wright pokazuje nam jak, posługując się bardzo zrozumiałym i biblijnym językiem oraz czerpiąc od pierwszych i natchnionych ewangelizatorów: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Prosta w swoim praktycznym przekazie, niniejsza książka z pewnością zainspiruje katolickich świeckich oraz katolickie parafie do przejścia – jak określa to Allan – z trybu administracyjnego do misji.

Scott Hahn, 
autor A Father Who Keeps His Promises

Niniejsza książka ukazuje w bardzo przystępny sposób zmianę perspektywy postrzegania rzeczywistości przez ewangeliczny pryzmat wiary, jak i Tradycji Kościoła pełnej ludzi Ducha. Zachęca ona do rozbudzenia na nowo miłości do Słowa, które ma moc burzenia warowni niewiary, zwątpień i bezsensu, w których pozamykani są nasi bracia i siostry. Zaangażowanie w dzieło Nowej Ewangelizacji staje się dla każdego z nas przyczyną nawrócenia i przylgnięcia do Jezusa z nową gorliwością, zapałem i śmiałością. Wierzę, że Duch Święty oczekuje na słowo przyzwolenia, by móc potężnie działać w życiu każdego z nas, by Królestwo Boże mogło kiełkować i wzrastać pośród nas. On będzie nas łamał, przeprowadzał przez ogień i dawał poczucie jak jesteśmy znikomi, słabi, a jednak oglądający wielkie dzieła Boże. Bo nie z nas jest owa przeogromna moc, ale z Boga żywego, który dziś objawia się ludzkości jako szeroko otwarta Brama Miłosierdzia dla każdego człowieka bez względu na narodowość, historię życia czy dotychczasowe przekonania.

Potrzeba jednak naszego „TAK”, zaangażowania, podejmowania i realizowania konkretnych decyzji, o czym pisze pp. Franciszek wEvangelii gaudium. Ci, którzy podejmują to wyzwanie, składają poruszające świadectwa zaskoczenia działaniem Boga w ich życiu, od kiedy zdecydowali się szeroko otworzyć serca i rzucić bez zabezpieczeń w powiew Ducha Świętego, który prowadzi po drogach, po których nikt wcześniej nie szedł. Przygoda wiary nie znosi zabezpieczeń i wyrachowania. To droga dla ludzi prostych i odważnych, którzy nie lękają się ryzykować z Bogiem. Nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć, ale On chce nas prowadzić po drodze zaufania, zdania się na Niego. Dlatego właśnie Maryja jest patronką tego dzieła jako Gwiazda Nowej Ewangelizacji.

Książka Jezus Ewangelizator, należy do tych, których czytanie warto rozpoczynać od ostatniego rozdziału. Traktuje on o niezwykle praktycznych kwestiach życia codziennego, których brak zbyt często powoduje zahamowanie misyjności zarówno w naszych środowiskach, jak i parafiach, zniechęcenie i brak wspólnego porywu serca wśród współpracowników. Wówczas jak refren powtarzamy: „nie uda się”, „wszędzie, ale nie u nas”, „nie damy rady”… Jest dla mnie ogromną radością, że Autor książki, będąc osobą świecką, wykazuje ogromną kompetencję wyrażającą się w umiłowaniu Kościoła, praktyczności podejścia do tematu ewangelizacji i czerpania z obu źródeł tak ważnych dla nas katolików: Biblii i Tradycji Kościoła. (Ze wstępu)

ks. Artur Godnarski 
sekretarz Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji
duszpasterz Wspólnoty św. Tymoteusza

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Promocje
Modlitewnik Świętej Tradycji - Laudetur Iesus Christus
Modlitewnik Świętej Tradycji - Laudetur Iesus Christus

269,00 zł

Cena regularna: 289,00 zł

szt.
Polska. Dwanaście wieków - Adam Bujak, Wojciech Polak
Polska. Dwanaście wieków - Adam Bujak, Wojciech Polak

115,00 zł

Cena regularna: 130,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl