Menu

Ikony. Fakty i legendy - Konrad Onasch, Annemarie Schnierper

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 119,00 zł 119.00
Cena w innych sklepach: 139,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Arkady
Kod produktu: F5A4-105C5

Opis

Autor: Konrad Onasch, Annemarie Schnierper
Wydawnictwo: ARKADY
Kategorie: Sztuka
Typ: książka
Data wydania/premiery: 2013-03-06
Oprawa: twarda
Liczba stron: 302
Format: 24,5x33
Numer ISBN: 978-83-213-4256-6
Dostępność: zapytaj o dostępność!

 
Książka ukazuje urzekający i tajemniczy świat ikon. Daje podstawy wiedzy, która przybliży i pozwoli zrozumieć kulturę chrześcijańskiego Wschodu. Niemal 500 barwnych ilustracji, z których wiele wykonano specjalnie do tej publika­cji, stanowi pełny przegląd malarstwa iko­nowego, począwszy od jego źródeł w kul­turze hellenistycznej, przez zabytki pierw­szych wieków chrześcijaństwa, arcydzieła sztuki bizantyńskiej, bałkańskiej i ruskiej, aż po ikony powstające w imperium rosyj­skim jeszcze na początku XX wieku.

W niezwykle interesujący sposób omówio­ne zostały niemal wszystkie tematy ikono­graficzne występujące w sztuce chrześci­jańskiego Wschodu. Cennym uzupełnie­niem wykładu są nie tylko znakomite re­produkcje, ale także fragmenty hymnów cerkiewnych. Zaprezentowano różne rodzaje ikon, uka­zując Czytelnikowi bogactwo tej sztuki. Szczegółowo przedstawiono zasady i tech­nikę malowania ikon.

Konrad Onasch jest międzynarodowej sławy znawcą ikon. Doskonale poznał świat, w którym powstawały ikony - dzię­ki czemu potrafi udowodnić, iż ikony nie są zjawiskiem ahistorycznym. Choć praca ta jest podsumowaniem wielo­letnich badań akademickich, to jednak bły­skotliwy sposób przekazu daleki jest od ty­powych opracowań naukowych czy mono­tonnych studiów specjalistycznych; zdaje się być zainspirowana emocjonującą, często dramatyczną historią chrześcijańskiego Wschodu, świata tajemniczego i fascynują­cego. Zwięzła informacja łączy się tu z ży­wymi relacjami. Objaśnienie szczegółów po­zwala zrozumieć historię ikony i rolę, jaką odgrywała w życiu wiernych. Estetyka ikony jako dzieła sztuki ściśle wią­że się z głębią przeżycia religijnego, wyrażo­nego w tych „duchowych wizerunkach".

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl