Encyklopedia aksjologii pedagogicznej - pod red. prof. dr hab. Krystyny Chałas, ks. dr hab. Adama Maja, prof. KUL

Dostępność: brak towaru
Cena: 160,00 zł 160.00
Cena w innych sklepach: 190,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Polwen
Kod produktu: 78EF-16968

Opis

Format:
165x235
Ilość stron:
1572
ISBN:
978-83-7557-168-4
Rok wydania:
2016
Oprawa:
twarda
 


Podkreślam, że recenzowana Encyklopedia wychodzi naprzeciw zainteresowaniu pedagogów personalistyczną pedagogiką i związaną z nią aksjologią; horyzontem poznawczym tej aksjologii są klasyczna teoria dobra (agatologia), klasyczna teoria cnót (aretologia) i analogiczna teoria szczęścia jako celu ludzkiego życia (felicytologia).

Należy podkreślić, że Encyklopedia stanowi wieloaspektowe i rzetelnie merytorycznie kompendium wiedzy o aksjologicznym uwarunkowaniu pedagogiki i jej kluczowej strategii „wychowania do wartości”.

Stawiam ją obok takich dzieł jak: Encyklopedia Pedagogiczna pod red. W. Pomykało (1997) oraz wielotomowej Encyklopedii Pedagogicznej  pod red. T. Pilcha (2003-2008), ale z jednoczesnym podkreśleniem jej wyjątkowości. Wypada dodać, że recenzowanej Encyklopedii patronuje komitet Naukowy, który tworzą uznane autorytety pedagogiki polskiej.

W konkluzji stwierdzam, że Encyklopedia Aksjologii Pedagogicznej mieści się w rzędzie 25% najlepszych wydanych ostatnio pozycji tego rodzaju, a jej walory merytoryczne i wyjątkowość przemawiają jednoznacznie za jej opublikowaniem.


Dr hab. Henryk Kiereś Prof. KUL
Wydział Filozofii KUL

 ____

 

Wartości organizują pedagogiczne myślenie i praktykę wychowawczą, w których centrum jest wychowanek i jego integralny rozwój osobowy. Mając na uwadze potrzebę zintegrowania wiedzy o człowieku, wartościach i wychowaniu, profesorowie KUL: Krystyna Chałas i ks. Adam Maj, podjęli się redakcji Encyklopedii aksjologii pedagogicznej, składającej się z ponad 340-tu haseł, których autorami jest ponad 140-tu polskich i zagranicznych naukowców, głównie pedagogów, a także psychologów, socjologów, filozofów, teologów. Encyklopedia aksjologii pedagogicznej może służyć teoretykom i praktykom w pogłębianiu refleksji o wychowaniu aksjologicznym i w bardziej skutecznej realizacji procesu wychowania młodego pokolenia.

____

Wyrażając wdzięczność i gratulacje Zespołowi Redakcyjnemu oraz uznanie Autorom poszczególnych haseł, życzę wszystkim czytelnikom Encyklopedii aksjologii pedagogicznej twórczej refleksji nad światem wartości i wychowaniem. Niech zaowocuje ona bogactwem inspiracji służących promocji osoby ludzkiej i wartości godnych jej miary.


Ks. bp dr hab. Artur Miziński
Sekretarz Generalny
Konferencji Episkopatu Polski

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl