Dwory i pałace na Litwie - Jerzy Samusik, Katarzyna Samusik

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 49,00 zł 49.00
Cena w innych sklepach: 59,90 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Autor:  Samusik Katarzyna, Samusik Jerzy
Wydawnictwo:  Fundacja Sąsiedzi
Rok wydania: 2017
Oprawa: twarda
Liczba stron: 256
Kod paskowy (EAN): 9788364505355
Waga: 1250 g

 

ostatnie egzemplarze - zapytaj o dostępność!

 

Podczas wyjazdów na Litwę szukamy zawsze polskich śladów, którymi są najczęściej zabytkowe budowle. Znajdujemy je bez trudu w Wilnie i jego najbliższej okolicy. My też szukaliśmy tych śladów, ale poza głównymi szlakami turystycznymi i zaglądaliśmy tam, gdzie trudno jest podczas grupowej wycieczki dotrzeć. Efektem tych podróży są Dwory i pałace na Litwie, będące pierwszą publikacją na polskim rynku wydawniczym, w której tak szeroko przedstawione zostały dzieje dawnych rezydencji ziemiańskich, zachowanych do naszych czasów na obszarze dzisiejszej Litwy.

W albumie, który trzymacie Państwo w ręku opisanych zostało 67 pałaców i dworów, należących do tak znamienitych rodów jak Radziwiłłowie, Tyszkiewiczowie, Broel-Platerowie, Jeleńscy, Sapiehowie, Ogińscy i Czapscy. Niektóre z tych siedzib były rodzinnymi gniazdami wybitnych Polaków – Gabriela Narutowicza, Józefa Piłsudskiego, Stanisława Witkiewicza, Emilii Platerówny, w innych pomieszkiwali słynni polscy twórcy – Adam Mickiewicz, Czesław Miłosz, Kornel Makuszyński, Maciej Kazimierz Sarbiewski, Władysław Syrokomla, Juliusz Słowacki, Jan i Jędrzej Śniadeccy.

Ich malowniczość, charakter i piękno staraliśmy się uchwycić na wielu fotografiach, które znajdą Państwo na kartach tego albumu. Mamy nadzieję, iż Dwory i pałace na Litwie przyczynią się w pewnym stopniu do ocalenia od zapomnienia śladów polskiej kresowej kultury na Litwie.

Katarzyna i Jerzy Samusikowie

O AUTORACH
Katarzyna i Jerzy Samusikowie już ponad 20 lat fotografują szlacheckie dwory i magnackie pałace zachowane na terenie Polski północno-wschodniej, Białorusi i Litwy oraz zbierają materiały dotyczące ich historii. Efektem ich pracy są wydawnictwa albumowe (Pałace i dwory Białostocczyzny, Dwory w Łomżyńskiem, Dwory i pałace Podlasia, Dwory i pałace Polski północno-wschodniej, Dwory i pałace na Kresach Wschodnich. Między Niemnem a Bugiem) oraz dziesiątki artykułów w czasopismach popularnonaukowych i krajoznawczych.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Sonda
Przy zakupie książki kieruję się przede wszystkim:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl