
- Kultura kontra Antykultura(107)
- Książki katolickie(3314)
- REPRINTY, FAKSYMILE, wznowienia tradycyjnych wydań(43)
- W obronie wiary i Kościoła(141)
- Biblia(220)
- Wokół Biblii(142)
- Księgi liturgiczne(92)
- Brewiarz, Liturgia Godzin(39)
- Modlitewniki, modlitwa, rozważania(374)
- Maryja(137)
- Książki dla dzieci, I Komunia Święta(95)
- Sakramenty(99)
- Duchowość(882)
- Zagrożenia duchowe(118)
- Wiara i psychologia (małżeństwo, rodzina, wychowanie, relacje)(477)
- Duszpasterstwo(170)
- Ks. Aleksander Woźny(54)
- Jan Paweł II - Karol Wojtyła(88)
- Benedykt XVI- Josef Ratzinger(32)
- Franciszek - Jorge Mario Bergoglio(34)
- o. Adam Szustak OP(43)
- Biografie, świadectwa, święci, mistycy, objawienia(977)
- Historia Kościoła(230)
- Dokumenty Kościoła(41)
- Teologia(155)
- Dla Kapłanów(130)
- Literatura, poezja, sztuka(120)
- Muzyka(34)
- Zeszyty Karmelitańskie(0)
- Biblioteka PASTORES(13)
- Audiobooki, płyty CD, DVD(99)
- Inne(386)
- Książki o Poznaniu i Wielkopolsce(424)
- Książki o Kresach Wschodnich i Galicji(653)
- Reprinty(176)
- Albumy(495)
- Książki historyczne(2028)
- Tradycje, obyczaje, małe ojczyzny(788)
- Biografie, listy, dzienniki, pamiętniki, wspomnienia, GENEALOGIA(1667)
- Książki dla dzieci i młodzieży(443)
- Literatura, beletrystyka(359)
- Literatura faktu, reportaż, wywiad, publicystyka, eseje(567)
- Podróże i podróże retro(210)
- Przewodniki(345)
- Poradniki psychologiczne(386)
- Nauki społeczne(349)
- Filozofia i etyka(138)
- Kultura i sztuka(119)
- Kulinaria, książki kucharskie(88)
- Zdrowie i uroda(96)
- Słowniki, leksykony, encyklopedie(66)
- Podręczniki językowe(1)
- Książki popularnonaukowe(38)
- Kalendarze(1)
Nowości
Promocje
Chrześcijaństwo po prostu - Clive Staples Lewis
Opis
Autor: | Lewis C.S. | |
Wydawnictwo: | Media Rodzina | |
Rok wydania: | 2020 | |
Liczba stron: | 344 | |
Numer ISBN: | 978-83-8008-790-3 |
Podczas ostatniej wojny światowej BBC przeprowadziło z C.S. Lewisem cykl rozmów o wierze chrześcijańskiej. W rezultacie powstała z tego książka dla tych, którzy chcą wierzyć, ale przeszkadza im w tym intelekt.
Autor posiada niezwykły talent do logicznego wyjaśniania kontrowersyjnych kwestii, prostego ujmowania skomplikowanych zagadnień. Porusza problemy od dawna sprawiające kłopot wnikliwym i krytycznym wyznawcom religii, jak i tym, którzy przekonać się do wiary nie potrafią ze względu na jej swoiste sprzeczności, jak na przykład kwestię zła i tzw. Boskiego przyzwolenia na nie.
Jest to wspaniała lektura, która może stać się pasjonującą przygodą zarówno intelektualną, jak i duchową - dla wierzących i nie wierzących, dla chrześcijan i niechrześcijan.
`Nie należy przejmować się żartownisiami, którzy usiłują ośmieszyć chrześcijańską nadzieję nieba, twierdząc, że ani im w głowie w nieskończoność grać na harfie. Takim ludziom można odpowiedzieć, że skoro nie rozumieją książek dla dorosłych, nie powinni o nich rozmawiać. Wszelkie biblijne obrazy (harfy, korony, złoto itp.) to przecież nic innego, jak symboliczna próba wyrażenia tego, co niewyrażalne. [...] Ktoś, kto rozumie te symbole dosłownie, równie dobrze mógłby uznać, że Chrystus - nakazując nam być podobnymi do gołębi - chciał, abyśmy składali jaja.`
Produkty powiązane
C.S. Lewis. Od Narnii do Ewangelii

Paolo Gulisano
Paolo Gulisano przejrzyście, czystym językiem nie pozbawionym jednak osobistego zaangażowania, przedstawia historię życia C.S. Lewisa i dokonuje syntezy jego twórczości. Biografia Lewisa otwiera przed czytelnikiem niezwykły świat - poznajemy fascynującego człowieka i uczymy się patrzeć na rzeczywistość jego oczami.
Cztery miłości - Clive Staples Lewis

W kolejnym tomie esejów Clive Staples Lewis (1893-1963), pisarz, filozof, wykładowca uniwersytecki, autor słynnych Opowieści z Narnii, wyróżnia cztery rodzaje miłości: przywiązanie, przyjaźń, miłość erotyczną i Caritas, która jako miłość Boga i bliźniego jest z nich najważniejsza. Lewis pokazuje, jak płynne są granice między poszczególnymi rodzajami miłości - jedna może przechodzić w drugą tak, abyśmy w rezultacie lepiej mogli zrozumieć, kim i po co jesteśmy. Prowokująca, oryginalna opowieść o tym, czym jest prawdziwa Miłość.
Listy starego diabła do młodego - Clive Staples Lewis (oprawa twarda)

W Listach starego diabła do młodego "piekielna ekscelencja", podsekretarz stanu w piekle, wymienia urzędowe listy ze swoim podwładnym, bratankiem, młodszym diabłem, który ma okazać swoje zdolności w służbie kusicielskiej. Za tym humorem, dowcipem, elegancją, za tą dociekliwością i przewrotnością kryją się ważne przesłania i pytania. Najważniejsze z nich to pytanie o rolę i miejsce zła w świecie stworzonym przez Boga.
Zaskoczony radością - C.S. Lewis

"Zaskoczony radością" to barwna opowieść o dzieciństwie i młodości pisarza. Portrety ojca, kolegów szkolnych i nauczycieli pozwalają wejść w świat Imperium Brytyjskiego czasów wiktoriańskich, w którym walczyły ze sobą pruderia z dekadencją, irlandzkość z angielskością, a także wiara z ogarniającym uniwersytety i salony ateizmem.
Smutek - Lewis C.S.

Smutek C. S. Lewisa jest uznawany za najlepszą książkę dla ludzi przeżywających utratę bliskiej osoby, żałobę i cierpienie. Słynny pisarz, autor cyklu Opowieści z Narnii, napisał ją po śmierci ukochanej żony, Joy Gresham, która odeszła po dwóch i pół roku walki z rakiem. Smutek jest książką do bólu szczerą i poruszającą. Pisany w formie dziennika bez dat jest relacją z kolejnych tygodni po odejściu ukochanej kobiety, pożegnaniem z nią, opowieścią o wyobcowaniu w środowisku przyjaciół, przygotowaniem na własną śmierć, rozpaczliwą próbą zaakceptowania Boskich wyroków.
Rozważania o Psalmach - C.S. Lewis

C.S. Lewis zaprasza czytelników do nietypowej lektury jednej z najpiękniejszych ksiąg Pisma Świętego. Rozważania o Psalmach to z jednej strony świadectwo wnikliwych studiów biblistycznych, a z drugiej niekłamanej fascynacji językiem i obrazowaniem Starego Testamentu. Porządkując swoje wrażenia – „trudności” i „olśnienia” – zgodnie z wybranymi przez siebie tematami (natura, śmierć, złorzeczenia, oczarowanie w Psalmach), Lewis dotyka w swojej interpretacji wielu kwestii, z którymi zwykle zmaga się czytelnik Księgi Psalmów.
Problem cierpienia - C.S. Lewis

Cierpienie dotyka każdego z nas: towarzyszy nam od dziecka, doznają go ludzie starzy. Wydaje się, że obok miłości jest najważniejszym tematem literatury. Z problemem bólu fizycznego, psychicznego i duchowego próbowały zmierzyć się najbardziej fundamentalne dzieła światowej kultury, nic więc dziwnego, że odważył się na to również C.S. Lewis.
W obronie wiary. C.S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa - Richard R. Purtill

Książka Richarda L. Purtilla ukazuje nam bogactwo myśli i głębię duchowości C.S. Lewisa niejako z lotu ptaka. Autor odwołuje się zarówno do beletrystycznej, jak i niebeletrystycznej twórczości Lewisa, a także obszernie cytuje fragmenty jego niepublikowanych wcześniej prywatnych listów. Przedstawia chrześcijańską mądrość pisarza w sposób kompleksowy, ukazując cały kunszt tak charakterystycznej dla niego praktyki „wprzęgania wyobraźni w służbę argumentacji".
O modlitwie. Listy do Malkolma - Clive Staples Lewis

O modlitwie. Listy do Malkolma to ostatnia ukończona przez Lewisa książka, wydana drukiem już po jego śmierci. Pomyślana jako zbiór osobistej korespondencji z przyjacielem, napisana została z myślą o ludziach pokroju samego autora – nawróconych na chrześcijaństwo w dorosłym życiu i potrzebujących wsparcia w codziennym praktykowaniu wiary.
Przebudzony umysł - Lewis C.S.

C.S. Lewis, jeden z największych chrześcijańskich myślicieli swoich czasów, przekonywał, że jego wiara oparta jest na logice, i połowę życia poświęcił na jej zgłębianie. Pisał najróżniejsze książki, listy i eseje demonstrujące niezmienną rolę religii w swoim życiu. Przebudzony umysł to zbiór myśli chrześcijańskich pochodzących z najróżniejszych dzieł tego wybitnego pisarza. Znajdziemy w nich odzwierciedlenie jego filozofii. Przebudzony umysł jest antologią fragmentów najsłynniejszych dzieł Lewisa uszeregowanych według zagadnień, którym odpowiadają. Stanowią niezwykły zbiór mądrości autora Opowieści z Narnii, który oprócz porywających dzieł fantastycznych, pozostaje także autorem wybitnej, myślicielskiej prozy o podłożu filozoficznym, takim jak Koniec człowieczeństwa, Problem cierpienia czy O modlitwie.
Błądzenie pielgrzyma - C.S. Lewis

C. S. Lewis
Książka "Błądzenie pielgrzyma", napisana w roku nawrócenia pisarza, jest jego autobiografią. C. S. Lewis przemawia w niej ze zwięzłością, dzięki której przekazuje swoją oryginalną myśl, bez potrzeby przeprowadzania pełnego wykładu z dziedziny filozofii religii. Jest to mądra i dogłębna książką; być może najbardziej wojowniczy utwór tego autora poświęcony problematyce chrześcijańskiej.
Bóg na ławie oskarżonych - C.S.Lewis

Idea osiągnięcia ,,uczciwego życia" bez Chrystusa opiera się na podwójnym błędzie. Po pierwsze, jest niewykonalna, a po drugie, wyznaczając sobie ,,uczciwe życie" jako ostateczny cel, gubi się samą istotę egzystencji.
Moralność jest górą, któej nie da się zdobyć tylko za pomocą samodzilenych wysiłków, a gdyby nawet udało się tego dokonać to tylko po to, by stracić życie wśród lodów szczytu i w nienadającym się do oddychania powietrzu z powodu braku skrzydeł, których wymaga dalszy ciąg podróży. Dopiero stamtąd bowiem rozpoczyna się prawdziwa wspinaczka. Na nic tu już liny i czekany, reszta jest sprawą skrzydeł.
W obronie wiary C.S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa

Richard R. Purtill
Książka Richarda L. Purtilla ukazuje nam bogactwo myśli i głębię duchowości C.S. Lewisa niejako z lotu ptaka. Autor odwołuje się zarówno do beletrystycznej, jak i niebeletrystycznej twórczości Lewisa, a także obszernie cytuje fragmenty jego niepublikowanych wcześniej prywatnych listów. Przedstawia chrześcijańską mądrość pisarza w sposób kompleksowy, ukazując cały kunszt tak charakterystycznej dla niego praktyki „wprzęgania wyobraźni w służbę argumentacji.
C.S. Lewis zapewnia nas, że skoro rozum otrzymaliśmy od Boga, to wystarczy podążać za jego „złotą nicią”, a ona w końcu doprowadzi nas do Źródła. Wyruszmy zatem w podróż po argumentach na rzecz chrześcijaństwa, za przewodnika biorąc sobie jednego z najwybitniejszych myślicieli chrześcijańskich XX wieku: człowieka, który stworzył Narnię, ale także genialnego adwokata wiary rozumnej, który uczy nas, jak być chrześcijaninem w każdym calu.
Znaleźć Boga w Hobbicie - Jim Ware

Jak opisać fenomen świata, który od wielu lat zajmuje miejsce w sercach i umysłach czytelników niezależnie od ich wieku? Jak ująć w niewielkiej książce istotę tego, co stworzone zostało przez wyobraźnię wielkiego pisarza? Czy poznawanie nierzeczywistych światów ma sens, skoro w tym prawdziwym często się gubimy? A może właśnie to ten baśniowy, wydumany świat jest w stanie nauczyć nas ładu? Być może to w nim możemy odnaleźć ślady Tego, który wszystkiemu nadaje sens?
Ta książka jest przewodnikiem po świecie hobbitów. Wyjaśnia, prowadzi, zaprasza do poszukiwania... Boga. Stwórcy człowieka i jego nieograniczonej, wspaniałej wyobraźni!
Czas burzy - Antonio Socci

Słynny dziennikarz Antonio Socci zasłynął z niezwykłych tekstów: – zglebił sekrety mistycznego życia Jana Pawła II, – zdemaskował spisek wokół trzeciej tajemnicy fatimskiej, – przewidział abdykacje Benedykta XVI. Teraz prowadzi tropami watykańskich tajemnic, stawiając nas w obliczu zmagań osłabionego Kościoła z siłami ciemności. W wigilie konklawe Watykanem wstrząsa straszne odkrycie: wbrew temu, w co wierzono od stuleci, pod Bazylika Świętego Piotra nie ma ani grobu, ani ciała Apostoła. Zabójstwo duchownego, pracownika Kurii Rzymskiej i kryminalna zagadka rozpętują burze, która uderza w samo serce Kościoła – prześladowanego jak dwa tysiące lat temu.
Aktualne sprawy - C. S. Lewis

C.S.Lewis
Musimy wrócić do wcześniejszego poglądu. Musimy po prostu zaakceptować fakt, że jesteśmy istotami duchowymi, wolnymi i racjonalnymi bytami, obecnie zamieszkującymi irracjonalny wszechświat, a także dojść do wniosku, że z niego nie pochodzimy. Jesteśmy w nim przechodniami. Pochodzimy skądinąd. Natura nie jest jedyną istniejącą rzeczywistością. Jest jeszcze „inny świat", i z niego bierzemy początek.
Brzemię chwały - C.S. Lewis

C. S. Lewis
Gdyby dzisiaj zapytać dwudziestu dobrych ludzi, co uważają za najwyższą z cnót, to dziewiętnastu z nich zapewne odpowie, że bezinteresowność. Jeśli jednak zapytalibyście o to samo dowolnego chrześcijanina w dawnych czasach, odparłby: miłość. Widzicie, co się stało? Miejsce pozytywnego określenia zastąpiło negatywne i ma to znaczenie nie tylko językowe. Przecząca forma słowa bez-interesowność nie sugeruje, abyśmy w pierwszej kolejności czynili rzeczy dobre dla innych, lecz abyśmy odmawiali ich sobie – jakby ważne było nie szczęście innych, lecz nasza wstrzemięźliwość. Nie sądzę, aby to wynikało z chrześcijańskiej cnoty miłości...
Diabelski toast - C.S. Lewis

C. S. Lewis
Na krótko przed śmiercią C.S.Lewis zebrał kilka esejów wchodzących w skład wcześniej publikowanych prac, tworząc z nich nową książkę. W pierwszym z nich opisuje powrót dobrze nam znanego diabła, który zabiera głos, zwracając się do młodych diabłów na uroczystym obiedzie w Ośrodku Szkolenia Kusicieli.
Mroczna Wieża - Clive Staples Lewis

Mroczna Wieża, którą autor Opowieści z Narnii planował prawdopodobnie jako kontynuację słynnej trylogii międzyplanetarnej, a także inne składające się na ten zbiór opowieści, będą fascynującą lekturą dla czytelników Lewisa. Znajdziemy tu wielkie tematy przewijające się przez całą niemal twórczość pisarza: Czas, Przestrzeń, Pozór i Rzeczywistość… Wszystko to jednak w formie, o której autor wstępu pisze z humorem jako o „dobrej opowieści na wakacje”.
Podział ostateczny - C.S. Lewis

C.S. Lewis, znany przede wszystkim z siedmiotomowego cyklu Opowieści z Narnii, tym razem daje poznać się z innej strony.
Podział ostateczny to literacka, alegoryczna opowieść, która pozwala zrozumieć, czym jest zło. Ta autobusowa podróż z Piekła do Nieba, przypominająca nieco "Boską Komedię", skłania do zastanowienia się nad życiem doczesnym, którego jakość decyduje, w którym kierunku złapiemy pośmiertny autobus. Lewis zastanawia się, czy nie jesteśmy zbyt przyzwyczajeni do naszego cielesnej egzystencji, by odjechać kiedyś we właściwą stronę.
Ostatnia noc świata - Clive Staples Lewis

Ostatnia noc świata to zbiór siedmiu błyskotliwych, pełnych humoru esejów. Lewis porusza w nich niezwykle trudną problematykę zbliżającego się końca świata i związanego z nim szerzenia się zła. Autor dostrzega nowe, niespodziewane drogi, którymi podąża nieprawość; rozprawia także o zmianach w religijności i znaczeniu wiary. Każe nam się zastanowić, jak przeżylibyśmy noc, gdyby była ostatnią w dziejach Ziemi. Pyta też retorycznie, co stało się z pojęciem Boga w chwili wysłania w kosmos pierwszych rakiet.
Każdy, kto docenia inteligencję, dowcip i lekkość intelektualnych gier-paradoksów, po zapoznaniu się z rozważaniami Lewisa z Ostatniej nocy światanie będzie miał wątpliwości, że zetknął się z jednym z największych pisarzy i myślicieli religijnych naszych czasów.
Od niewiary do pełni Prawdy - ks. Mieczysław Piotrowski

Książka zawiera kilkanaście porywających świadectw znanych osobistości ze środowisk ateistów, masonów, żydów, muzułmanów, a także przedstawicieli Kościołów protestanckich, którzy odkryli pełnię Prawdy w Kościele katolickim.
Między piekłem a niebem dialog w zaświatach - Kreeft Peter

Tego samego dnia – 22 listopada 1963 r. – zmarli trzej wybitni ludzie: prezydent USA John F. Kennedy oraz C.S. Lewis – autor Narnii i Aldous Huxley – autor Nowego wspaniałego świata. Każdy z nich, na swój własny sposób, wierzył w to, że śmierć nie jest ostatecznym kresem ludzkiego życia. Mieli rację. Spotkali się po śmierci – gdzieś w zaświatach. O czym rozmawiali? O czym mogli rozmawiać? Ich błyskotliwy dialog jest częścią Wielkiej Konwersacji, którą filozofowie wiodą od stuleci.
Opowieści z Narni tom 1-2 - C.S. Lewis

Piękna nowa edycja ”Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa znana już czytelnikom z wydania siedmiotomowego, tym razem w dwóch eleganckich woluminach w twardej oprawie i pudełku. Zachwyci estetyką oraz opracowaniem graficznym i z łatwością zachęci dzieci do zajrzenia do tajemniczego świata Narnii kryjącego się za drzwiami starej szafy w domu pewnego profesora... Obowiązkowa lektura młodych czytelników, która stała się źródłem inspiracji dla wielu współczesnych autorów i na stałe weszła do kanonu literatury dziecięcej.
Opowieści z Narnii - C.S. Lewis

Autorem Opowieści z Narnii – siedmioczęściowego zbioru opowieści o krainie Narnii, jest C.S. Lewis, angielski wykładowca literatury na uniwersytecie w Oksfordzie, bliski przyjaciel J.R.R Tolkiena, kolegi po fachu. Książka powstała w latach pięćdziesiątych i odniosła wielki sukces na całym świecie. Przetłumaczono je na 29 języków, sprzedano ponad 85 milionów egzemplarzy. Są od lat doskonale znane w Polsce, także dzięki znakomitemu tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego.
Pakameria. Zanim powstała Narnia - C.S. Lewis, W.H. Lewis

Niezwykła książka dla wielbicieli „Opowieści z Narnii”. Pół wieku przed wydaniem „Kronik narnijskich” C.S. Lewis stworzył inny wymyślony świat. Opowieści o Krainie Zwierząt, które ośmioletni Jack (bo tak nazywali go najbliżsi) pisał do spółki z Warniem, swoim starszym bratem, wkrótce przybrały postać dziejów królestwa nazwanego Pakamerią. W ciągu kolejnych kilku lat powstała seria opowiadań, w których młody Lewis szczegółowo przedstawił historię, geografię i barwne przygody obywateli tego państwa, aby ostatecznie zakończyć cały cykl w kwietniu 1928 r. dziełem zatytułowanym „Encyclopedia Pacameriana”.
Dopóki mamy twarze - Clive Staples Lewis

- obejrzyj trailer
- Książkę można czytać jako wciągającą opowieść o mieszkańcach barbarzyńskiej krainy leżącej w cieniu Szarej Góry, ale także jako opowiedziany na nowo starożytny mit, wieloznaczną historię, która opowiada o człowieku - istocie zależnej od swojej ciele...
Geniusz chrześcijaństwa - F.R. Chateaubriand

Chateaubriand napisał tę książką, aby obronić chrześcijaństwo przed zarzutami i uprzedzeniami XVIII wieku. Aby przywrócić chrześcijaństwu należne miejsce w świadomości współczesnych Chateaubriand uzasadnia jego wyższość w stosunku do innych religii i mitologii oraz ukazuje, że religia ta odpowiada ludzkiej naturze i prowadząc do szczęścia pozaziemskiego, daje szczęście już tu na ziemi.
10 ateistów zmienia autobus - José Ramón Ayllón

Ateiści uważają, że Bóg nie istnieje.
Agnostycy twierdzą, że owszem, istnieje, ale nie mówi do ludzi.
Wierzący są przekonani, że Bóg nigdy nie milknie.
Czasem jednak zdarza się, że ci, którzy przeczyli jego istnieniu, lub poddawali je w wątpliwość, zaczynają dostrzegać Go w nieskończonym języku galaktyk, w eleganckim kodzie genetyki, w przyprawiających o zawrót głowy cyfrach fizyki atomowej, w niewysłowionej mowie miłości, a nawet w zbijającym z tropu języku cierpienia.
Sądzę, że czytelnicy niniejszych stron ucieszą się wziętymi wprost z życia historiami dziesięciu słynnych podróżników, którzy wysiedli z autobusu ateizmu (autor).
Chrześcijanin 24/7. Powołanie osób świeckich - Christine M. Fletcher

Jak być chrześcijaninem 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu? Christine Fletcher pokazuje, że życie wiarą to powołanie i misja każdego chrześcijanina, a integralność życia stanowi fundament chrześcijańskiego świadectwa. Powołanie jest czymś więcej niż wyborem życiowego zajęcia, najczęściej utożsamianego z pracą. Jest wykorzystywaniem naszych talentów w każdej dziedzinie. Dlatego tak ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy czasem poświęconym pracy, a czasem dla rodziny, znajomych, wspólnoty. Autorka zwraca uwagę na znaczenie wiary i modlitwy w podejmowaniu codziennych wyzwań, przed którymi stoją dziś katolicy, takich jak konsumpcyjny styl życia, brak czasu, rozpad rodziny, poprawność polityczna.
Alegoria miłości - C.S. Lewis

"Alegoria miłości" to jedna z najważniejszych książek C.S. Lewisa na temat historii kultury, obok jego słynnego "Odrzuconego obrazu", poświęconego średniowiecznemu widzeniu świata. Tym razem znakomity pisarz i eseista przedstawia czytelnikowi pasjonujący obraz średniowiecznej literatury, jej wielkiego tematu ─ miłości, i charakterystycznej formy ─ alegorii. Książka Lewisa to podróż do źródeł naszej cywilizacji, pokazująca, że wiele poglądów i wartości, które uważamy za naturalne i zawsze obecne w kulturze, miały w istocie swoje określone początki; wiele innych mogłoby wyglądać inaczej, część zaś utraciliśmy już bezpowrotnie.
Obrona religii katolickiej - św. bp Józef Sebastian Pelczar

Nowe wydanie książki świętego biskupa z 1920 roku. Mimo upływu niemal 100 lat od jej ukazania się, nic nie straciła na aktualności.
Religia zwykłego człowieka - ks. Robert Hugh Benson

Książki ks. Roberta Hugh Bensona mają niebagatelne znaczenie dla współczesnej kultury katolickiej, gdyż poruszana tematyka i przytaczane zagadnienia nie utraciły swej aktualności i są trwałym dziedzictwem myśli katolickiej. Tożsamość wiary i relacje Kościoła do świata, podejmowane z rozmachem i precyzją, wyrażają solidną wiedzę i gorący zapał autora, a u ich podstaw leży umiłowanie Boga i Kościoła oraz czerpanie z doświadczeń trudnego okresu poszukiwania prawdy i nawrócenia do Kościoła katolickiego.
Religia zwykłego człowieka to dowodzenie, że tylko katolicyzm jest jedyną prawdziwą religią poznawalną dla każdego, kto szczerze i uczciwie poszukuje prawdy.
Listy starego diabła do młodego - Clive Staples Lewis

W `Listach starego diabła do młodego` piekielna ekscelencja, podsekretarz stanu w piekle, wymienia urzędowe listy ze swoim podwładnym, bratankiem, młodszym diabłem, który ma okazać swoje zdolności w służbie kusicielskiej. Za tym humorem, dowcipem, elegancją, za tą dociekliwością i przewrotnością kryją się ważne przesłania i pytania. Najważniejsze z nich to pytanie o rolę i miejsce zła w świecie stworzonym przez Boga.
Ta błyskotliwa, przewrotna książka przynosi głęboką analizę kondycji duchowej współczesnego człowieka. Rozstrzyga wiele wątpliwości i odpowiada na wiele pytań, zwłaszcza na pytanie o rolę i miejsce zła w świecie stworzonym przez Boga.
Dlaczego Kościół katolicki ma rację - Michael Coren

Rewelacyjna książka stająca w obronie wiary i nauczania Kościoła katolickiego, która w jasny sposób pokazuje, że Kościół ma rację, i wyjaśnia dlaczego.
„Michael Coren, Brytyjczyk żydowskiego pochodzenia, świadomie i z wolnego wyboru został katolikiem. Później jednak zafascynowany ideami protestanckimi przez 10 lat funkcjonował poza Kościołem katolickim, aż w końcu powrócił do źródła Prawdy.
Bóg jest portem. W poszukiwaniu pokoju serca - ks. Krzysztof Kralka, Dorota Sokołowska

Tylko Bóg potrafi z ateisty uczynić wierzącego, a z ateisty-antyklerykała − charyzmatycznego księdza. Wie o tym doskonale ks. Krzysztof Kralka, który doświadczył nawrócenia, pozwalając Bożemu Miłosierdziu na całkowitą przemianę swojego życia. Znakomity rekolekcjonista i
duchowny, którego msze święte z modlitwami o uzdrowienie gromadzą rzesze ludzi, mówi w tej książce o sprawach najważniejszych dla każdego katolika: o wierze, modlitwie, nadziei i miłości. Udziela odpowiedzi na najtrudniejsze pytania o rolę, jaką Bóg odgrywa w naszym życiu.
Opinie o produkcie (0)




