Menu

C.S. Lewis. Od Narnii do Ewangelii

Dostępność: brak informacji
Cena: 32,90 zł 32.90
Cena w innych sklepach: 37,80 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

tłumacz: Joanna Skoczylas
tytuł oryginalny: C.S.Lewis. Tra Fantasy e Vangelo
rok wydania: 2006 
liczba stron: 332
ISBN: 83-7033-583-7
format: 140x207, opr. twarda

 

Nie mam biografii, mam tylko bibliografię – powiedział o sobie pewien filozof. Podobnie możemy postrzegać C.S. Lewisa (1898-1963) – jedynie jako autora Opowieści z Narnii i Listów starego diabła do młodego. C.S. Lewis był jednak przede wszystkim fascynującą postacią.

Ukształtowały go z jednej strony traumatyczne doświadczenie angielskiego college'u, młodzieńczy ateizm i racjonalizm, z drugiej zaś fascynacja kulturą dawnych mieszkańców Północy, nawrócenie na chrześcijaństwo i pragnienie wprowadzania innych w odkryty przez siebie świat wartości, a także trwające całe życie przyjaźnie (m.in. z J.R. Tolkienem) oraz późno odnaleziona miłość do Joy. Te osobiste doświadczenia potrafił przełożyć na uniwersalny język literatury. To one są treścią Opowieści z Narnii, Listów starego diabła do młodego, Rozwodu ostatecznego i wielu innych cenionych przez czytelników książek.

Paolo Gulisano przejrzyście, czystym językiem nie pozbawionym jednak osobistego zaangażowania, przedstawia historię życia C.S. Lewisa i dokonuje syntezy jego twórczości. Biografia Lewisa otwiera przed czytelnikiem niezwykły świat - poznajemy fascynującego człowieka i uczymy się patrzeć na rzeczywistość jego oczami.

Paolo Gulisano - Urodził się w Mediolanie w 1959 roku. Ukończył studia medyczne. Współpracował z różnymi gazetami i czasopismi, realizując się jako pisarz i eseista: L'Osservatore Romano, Prowincja Como, Helm, The Daily Compass, Europaitalia, Time, The Notebooks of Avalon, The Notebooki Padani.

 

Spis treści:

I Mit stał się Faktem

Ulice Belfastu

Błądzenie pielgrzyma

Tolkien

Alegoria i wiara

Krętacz

My, szczęśliwa drużyna

Rzeczy nie z tego świata

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Sonda
Przy zakupie książki kieruję się przede wszystkim:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl