
- Kultura kontra Antykultura(107)
- Książki katolickie(3325)
- Książki o Poznaniu i Wielkopolsce(424)
- Książki o Kresach Wschodnich i Galicji(654)
- Reprinty(176)
- Albumy(495)
- Książki historyczne(2029)
- Tradycje, obyczaje, małe ojczyzny(788)
- Biografie, listy, dzienniki, pamiętniki, wspomnienia, GENEALOGIA(1672)
- Książki dla dzieci i młodzieży(443)
- Literatura, beletrystyka(359)
- Literatura faktu, reportaż, wywiad, publicystyka, eseje(567)
- Podróże i podróże retro(210)
- Przewodniki(345)
- Poradniki psychologiczne(386)
- Nauki społeczne(349)
- Filozofia i etyka(139)
- Kultura i sztuka(119)
- Kulinaria, książki kucharskie(88)
- Zdrowie i uroda(96)
- Słowniki, leksykony, encyklopedie(66)
- Podręczniki językowe(1)
- Książki popularnonaukowe(38)
- Kalendarze(1)
Nowości
Promocje
Brzechwa dzieciom (z ilustracjami Jana Marcina Szancera)
Opis
Autor: | Jan Brzechwa | |
Wydawnictwo: | G&P Oficyna Wydawnicza | |
Rok wydania: | 2019 | |
Oprawa: | twarda | |
Liczba stron: | 132 | |
Format: | 20.0 x 29cm | |
Waga: | 600 g | |
Numer ISBN: | 9788372723499 |
Wybór najbardziej znanych małych form poetyckich, utrzymanych w stylu satyryczno-żartobliwym, najznakomitszego polskiego poety dla dzieci. Znakomicie zilustrowana przez mistrza Jana Marcina Szancera.
Produkty powiązane
Dom - J. Patrick Lewis

Niezwykła książka obrazkowa, skierowana zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców. Snuta przez stary dom opowieść o stu latach zmian, dziejowych zawieruchach i przemijaniu. Historia XX wieku widziana przez pryzmat mikrokosmosu jednego domostwa i jego mieszkańców. Poetycki tekst J. Patricka Lewisa został mistrzowsko zilustrowany prze Roberto Innocentiego, uhonorowanego w 2008 roku Nagrodą im. H. Ch. Andersena. Ilustrator dał się poznać polskim czytelnikom swoim opracowaniem graficznym Pinokia.
Sto bajek - Jan Brzechwa (seria limitowana)

Na książkę tę składa się prawie 150 wierszy stanowiących kanon polskiej literatury dziecięcej.
Książka została opatrzona ilustracjami jednego z najwybitniejszych ilustratorów polskich i światowych – Jerzego Srokowskiego.
Książki są wydane w luksusowym stylu retro: twarda oprawa ze starannie dobranym kolorystycznie płóciennym grzbietem i złoceniami oraz papier chamois. Książki wyróżniają się też niezwykle starannym składem i klasycznymi ilustracjami najwybitniejszych polskich i światowych artystów w nowoczesnym, przystępnym dla współczesnego dziecka opracowaniu graficznym.
Z Biblioteki Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Kolekcja. Baśnie braci Grimm / Poczytaj mi mamo. Księga 4 / Jan Brzechwa dzieciom

Zestaw trzech wyjątkowych książek z biblioteki Wydawnictwa 'Nasza Księgarnia' – idealny na prezent. Czas już przypomnieć sobie najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy, baśnie braci Grimm, a także niezapomniane historie z serii 'Poczytaj mi, mamo'. Teksty ilustrują piękne, przemawiające do wyobraźni ilustracje.
Zaczarowane kółko Misia Uszatka - Czesław Janczarski

Pełna wdzięku opowieść o marzeniach, rzeczach możliwych i niemożliwych, i o tym, że radość jest najpełniejsza, kiedy przeżywa się ją z przyjaciółmi.
Miś Uszatek - Czesław Janczarski (z ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego)

Nowy, wzbogacony o kolejne utwory zbiór o znanym i lubianym misiu z klapniętym uszkiem!
Bajki zostały zaczerpnięte z tomów: "Przygody i wędrówki Misia Uszatka", "Nowi przyjaciele Misia Uszatka", "Gromadka Misia Uszatka" oraz "Bajki Misia Uszatka". Przygody Misia Uszatka od lat bawią i wzruszają dzieci na całym świecie. Piękne kolorowe ilustracje są dziełem Zbigniewa Rychlickiego, laureata prestiżowej międzynarodowej nagrody - Złotego Medalu im. H.Ch. Andersena.
Klasycy dzieciom - Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Józef Ignacy Kraszewski, Maria Konopnicka

W zbiorze „Klasycy dzieciom” znajdziemy utwory wybitnych polskich poetów i prozaików. Nie wszystkie były tworzone z myślą o dzieciach, jednak jako element polskiej tradycji powinny się znaleźć wśród lektur młodych czytelników. Trudno sobie bowiem wyobrazić, że kolejne pokolenie nie pozna takich cytatów jak: „Miłe złego początki”, „Już był w ogródku, już witał się z gąską”, „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”, „Wolnoć Tomku w swoim domku”, „Osiołkowi w żłoby dano”, czy… „Hu, hu, ha, nasza zima zła”. Wszystkie pochodzą z utworów tworzących niniejszy zbiór.
Co babcia i dziadek śpiewali, kiedy byli mali + 2CD

Śpiewnik zawiera wybór 51 popularnych piosenek, wraz z zapisem nutowym oraz kolorowymi ilustracjami Kazimierza Wiśniaka. Wśród zaproponowanych piosenek możemy znaleźć m.in. Kółko graniaste, Wlazł kotek na płotek, Jadą jadą misie, Krakowiaczek jeden, Bajka iskierki, Mam chusteczkę haftowaną. Znajdźmy chwilę czasu, zajrzyjmy do śpiewnika i zaśpiewajmy z naszymi dziećmi piosenki, które śpiewali nasi dziadkowie, kiedy byli mali.
Do książki dołączone zostały dwie płyty CD: jedna wersja z 51 piosenkami, a druga wersja instrumentalna-karaoke.
Kubuś Puchatek - Alan Alexander Milne

Wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół w Stumilowym Lesie. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością, z drugiej – filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają, że od wielu lat książki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i młodzieży.
To nowe, eleganckie wydanie z kolorowymi ilustracjami, w dużym formacie, z pewnością spodoba się kolejnemu pokoleniu małych czytelników.
365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada... historyjki na dobry sen - praca zbiorowa

O krasnoludkach i o sierotce Marysi - Maria Konopnicka (z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

Fantastyczna baśń o krasnoludkach, które pomagają ludziom szlachetnym i dobrej woli. Pochwała pracowitości i zgodnego działania, potępienie egoizmu i lenistwa.
Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz (z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

Narodowy epos napisany przez jednego z najwybitniejszych Polaków Adama Mickiewicza podczas jego pobytu w Paryżu. Dodatkowo po mistrzowsku zilustrowany przez Jana Marcina Szancera. Składająca się z dwunastu ksiąg arcydzielo napisane ku pokrzepieniu serc w czasie rozbiorów Polski.
Teatr cudów - Jan Marcin Szancer

Po pierwszym tomie autobiograficznej książki Jana Marcina Szancera "Curriculum vitae", drugi - "Teatr cudów", który obejmuje wspomnienia artysty po roku 1945. Poznajemy Szancera nie tylko jako ilustratora, scenografa, animatora odradzającego się po wojnie życia teatralnego i filmowego, ale także organizatora polskiej telewizji, której Szancer był dyrektorem. Z humorem i ze swadą opowiada o środowisku literackim, o swoich podróżach do Włoch, Francji, Egiptu... Książka bogato ilustrowana kreskami autora. Wiele interesujących anegdot i ciekawostek.
Satyry - Ignacy Krasicki (z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

Ignacy Józef Krasicki – wybitny poeta, komediopisarz. Biskup warmiński, senator i książę, arcybiskup gnieźnieński. Autor wielu poematów, satyr i bajek – najbardziej znane i lubiane, pomysłowe, pełne humoru – są „perełkami literackimi” w swoim gatunku.
Akademia Pana Kleksa - Jan Brzechwa (z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

Powieść baśniowa o naukach chlopca Adasia Niezgódki w dziwnej, trochę śmiesznej i zwariowanej akademii prowadzonej przez sympatycznego dziwaka Pana Kleksa. Ilustracje Jana Marcina Szancera.
Pan Kleks - Jan Brzechwa (z ilustracjami Jana Marcina Szancera) Pełne 3-częściowe wydanie

Pełne wydanie 3-częściowe:
- "Akademia pana Kleksa"
- "Przygody pana Kleksa"
- "Tryumf pana Kleksa"
Wspaniała baśniowa opowieść o niezwykłej akademii (szkole) pana Kleksa, o nim samym - czarodziejskim nauczycielu i o jego wychowankach, a także o niespotykanych przypadkach i przygodach Kleksa i jego towarzyszy podróży oraz o wielu innych niezwykłościach i tajemnicach. A wszystko to przyprawione humorem i żartobliwą fantastyką. Najlepsze fantasy i science-fiction w polskiej literaturze dla dzieci. Wobec tej niezwykłej baśniowej powieści Brzechwy każdy miłośnik "Harry Pottera" musi skłonić głowę z prawdziwym uznaniem.
Miś Uszatek - Czesław Janczarski

Miś Uszatek w 2017 roku obchodzi 60. urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy przygotować specjalne wydanie jego przygód, zawierające trzy najpopularniejsze tomy opowiadań z kompletem ilustracji.
Moja pierwsza mitologia. Księga pierwsza - Katarzyna Marciniak, Marta Kurczewska

Moja pierwsza mitologia odkryje przed tobą starożytną magię greckich i rzymskich mitów, a także związanych z nimi wyrażeń i zwrotów do dziś używanych w języku polskim. Spotkasz tu maleńkiego Zeusa w kozim żłobku, Heraklesa na lekcji matematyki, wielu innych bogów i herosów, a także całe stada mówiących zwierząt. Apollo i telefon komórkowy? Hydra i gry komputerowe? Tak! Wystarczy odrobina wyobraźni, aby przywołać postacie i stworzenia z mitologii, które wciąż żyją pośród nas…
Bullerbyn Trzy opowiadania - Astrid Lindgren

Tom zawiera trzy opowiadania o dzieciach z Bullerbyn: Wiosna w Bullerbyn, Dzień Dziecka w Bullerbyn oraz Boże Narodzenie w Bullerbyn. Książka z płóciennym grzbietem, idealna na prezent.
Wielka księga Detektywa Pozytywki - Grzegorz Kasdepke

„Wielka księga detektywa Pozytywki” składa się z czterech wcześniej wydanych tytułów: „Detektyw Pozytywka”, „Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”, „Pamiątki detektywa Pozytywki” oraz „Wakacje detektywa Pozytywki”. Książka zawiera wszystkie „kryminalne” sprawy, z jakimi dotąd zmierzył się bohater. Podążając tropem detektywa Pozytywki, czytelnicy mogą samodzielnie rozwiązywać zagadki. O tym, czy znaleźli prawidłowe rozwiązanie, przekonają się na końcu książki.
Wanda Chotomska dzieciom

Zbiór najlepszych utworów wybranych z bogatej twórczości ukochanej poetki dzieci i dorosłych. Przeczytajcie „Drzewo z czerwonym żaglem”, opowiadanie, które trafiło na międzynarodową Honorową Listę IBBY, zabawne wiersze o ptakach, instrumentach muzycznych i tańcach, rzeczach i zwierzętach, zastanówcie się wraz z poetką, co by było „Gdyby tygrysy jadły irysy” i „Po co krowie rogi na głowie?”, niech do snu ukołyszą Was „Poduszkowce” i „Kuchenna kołysanka”, zaśpiewajcie z Wandą Chotomską „Hej, hej, hej, dobry dzień!” i „Kochajcie czarownice”.
Grzegorz Kasdepke dzieciom - Grzegorz Kasdepke

Ta wyjątkowa pozycja prezentuje zarówno teksty zupełnie nowe, jak i te już znane. To świetny prezent dla najmłodszych i młodych czytelników.
Agnieszka Osiecka dzieciom

Niezwykłe wydarzenie edytorskie. Wszystkie utwory, które Agnieszka Osiecka stworzyła dla dzieci, w jednym tomie z niepowtarzalnymi ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej.
Czytania dla Tadzia i Zosi - Maria Konopnicka (reprint wydania z 1910 r.)

Książka na podstawie oryginału bajeczki, składająca się z ok. 20 opowiadań zawierających zbeletryzowane wiadomości o przyrodzie, geografii, historii, etnografii Polski. Wydanie na podstawie oryginału wydania z 1910 r, wzbogacone kolorowymi ilustracjami współczesnej autorki p. Elżbiety Biś.
Pinokio - Carlo Collodi (z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

Przedstawiamy klasyczną wersję historii drewnianego pajaca. Bajka została znakomicie zilustrowana przez Jana Marcina Szancera.
Bajki - Ignacy Krasicki (z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

Ignacy Józef Krasicki (1735-1801) - wybitny poeta, komediopisarz. Biskup warmiński, senator i książę, arcybiskup gnieźnieński. Autor wielu poematów, satyr i bajek. Najbardziej znane i lubiane, pomysłowe, pełne humoru są "perełkami literackimi" w swoim gatunku. Bajki Krasickiego w znakomitym opracowaniu Jana Marcina Szancera oddają i podkreślają klimat epoki - ułatwiają również najmłodszym zrozumienie utworów "Księcia Poetów".
Bajki w ilustracjach Jana Marcina Szancera

Zbiorek najpopularniejszych, klasycznych bajek w pięknej mistrzowskiej szacie graficznej Jana Marcina Szancera.
Sentymentalne i wielopokoleniowe tytuły, które tworzą klasykę literatury dziecięcej, która powinna się znaleźć na półce dziecięcej w każdym domu.
Dziadek do orzechów i Król Myszy - E.T.A. Hoffman (z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

Dziadek do orzechów i Król Myszy E.T.A. Hoffmanna to od wielu pokoleń jedna z najpoczytniejszych wciąż klasycznych powieści dla dzieci, choć napisana została prawie 200 lat temu.
Utrzymana w baśniowej, pełnej fantastycznych zdarzeń atmosferze, opowiada o niesamowitych przygodach dziewczynki, o tym, jak jej zabawki ożywają, a księciem ich krainy zostaje Dziadek do Orzechów, o mrożącej krew walce z Królem Myszy, i o niewdzięcznej księżniczce Pirlipatce... A wszystko to dzieje się w niezwykłej scenerii.
Baśnie - Hans Christian Andersen (książka + CD z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

Wybór 23 najpiękniejszych baśni Andersena wspaniale ilustrowanych rysunkami i barwnymi ilustracjami Jana Marcina Szancera. Do książki dołączona jest płyta CD z baśnią Królowa śniegu.
Jan Marcin Szancer ambasador wyobraźni - praca zbiorowa

Wyjątkowy album, przebogaty ikonograficznie, dokumentujący zarówno barwną biografię Jana Marcina Szancera, jak i twórczość tego artysty poprzez bogaty wybór jego najlepszych ilustracji. Będzie więc wspaniałą zachętą do przypomnienia sobie legendarnego, olśniewającego wręcz stylu artysty, okazją do ponownych wzruszeń i oczarowań, możliwością powrotu do wspaniałego świata baśni (i nie tylko) wykreowanego mistrzowską ręką Jana Marcina.
Kolędy (z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

Dwadzieścia pięć najpopularniejszych kolęd w opracowaniu muzycznym Zbigniewa Kozuba, z pełnym tekstem oraz przepięknymi ilustracjami Jana Marcina Szancera. Książka w formacie A4, w twardej oprawie ozdobi każda rodzinną bibliotekę. Wspaniały upominek pod choinkę.
Wio, Leokadio! - Joanna Kulmowa

Znana i lubiana przez dorosłych i dzieci powieść Joanny Kulmowej o przygodach szkapy Leokadii. Uznana przez UNESCO za jeden z najlepszych na świecie utworów dla dzieci, zaliczona do „Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży”.
Wierszyki dla dzieci - Julian Tuwim (z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

Znane i lubiane wierszyki Juliana Tuwima ilustrowane przez Jana Marcina Szancera - to jeden z licznych przykładów współpracy znanej spółki autorskiej. Te mini dzieła poetycko-plastyczne często powstawały bardzo spontanicznie, zdarzało się nawet na kawiarnianym stoliku. Spóźniony słowik, Bambo i O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci to wierszyki bardzo znane, zamieszczane w różnych zbiorach. Książeczka Wierszyki dla dzieci w takiej postaci wydana została w 1962 roku.
Lokomotywa i inne wesołe wierszyki dla dzieci - Julian Tuwim (z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

Książeczka zawiera pełen tekst arcydzieła poezji dla dzieci z dynamicznym opisem stojącej lokomotywy i ruszającego, a następnie pędzącego pociągu. Poeta odtworzył po mistrzowsku elementy ruchu i dźwięku. U Juliana Tuwima często wrażenia brzmieniowe są ważniejsze i to pod nie układany jest tekst. W tym wierszu jest to dobrze widoczne.
Dla lepszego zrozumienia dzieła wykorzystano ilustracje Jana Marcina Szancera.
Lokomotywa i inne wesołe wierszyki dla dzieci - Julian Tuwim (z ilustracjami Jana Marcina Szancera. oprawa twarda)

Przedstawiamy jeden z najwspanialszych utworów wierszowanych dla dzieci – słynna Lokomotywa z klasycznymi, najbardziej znanymi ilustracjami J.M. Szancera, a na okrasę: Rzepka i Ptasie radio.
Konik Garbusek - Piotr Jerszow (z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

Konik Garbusek Piotra Jerszowa to jedna z najbardziej popularnych bajek rosyjskich z przepięknymi ilustracjami Jana Marcina Szancera. To opowieść o naiwnym, ale dzielnym i bardzo szlachetnym Iwanie, któremu niepozorny, magiczny konik Garbusek pomaga pokonać liczne przeciwności losu, ożenić się z piękną księżniczką oraz zostać carem Rosji.
Przygody Emila ze Smalandii - Astrid Lindgren

Nie ma większego rozrabiaki nad Emila ze Smalandii! Choć wygląda jak aniołek, wciąż wpada na najdziwniejsze pomysły. Raz nawet wciągnął na maszt swoją siostrzyczkę! Rodzice rwą włosy z głowy. Co wyrośnie z takiego urwisa?
Tom zawiera wszystkie części przygód rezolutnego Emila autorstwa niezrównanej Astrid Lindgren. Uzupełniają je klasyczne ilustracje Björna Berga – po raz pierwszy w kolorze! Ta elegancka edycja może być doskonałym prezentem dla każdego dziecka.
Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze - Jan Brzechwa

Wyjątkowa edycja wszystkich wierszy dla dzieci Jana Brzechwy. Wspaniałe ilustracje Artura Gulewicza, twarda oprawa, duży format – tego wydania nie może zabraknąć na półce z książkami!
Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze – to drugi tom niepowtarzalnego cyklu, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Znajdą się w nim zarówno dobrze znane i dostępne utwory („Na wyspach Bergamutach”, „Na straganie”, „Pali się!”), jak i te trochę zapomniane, od lat niewznawiane, ale na pewno warte przypomnienia („Tydzień”, „Tańcowała igła z nitką”, „Lecą muchy”).
Ten jedyny w swoim rodzaju hołd dla twórczości Jana Brzechwy obejmuje cztery tomy: „Bajki”, „Wiersze”, cykl o panu Kleksie oraz utwory sceniczne.
Poczytaj mi, mamo. Księga czwarta

Kolekcja „Poczytaj mi, mamo” to najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w tej serii. W naszej antologii publikujemy je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom i wierszom znakomitych pisarzy znów mogły towarzyszyć prace wybitnych ilustratorów.
Tym razem „Poczytaj mi, mamo”, jakiego jeszcze nie znacie – z okładkami nawiązującymi do dawnych wydań i w formacie zbliżonym do charakterystycznego dla serii kwadratu.
Poczytaj mi, mamo. Księga druga

Kolekcja „Poczytaj mi, mamo” to najpiękniejsze książeczki, jakie przez lata ukazywały się w tej serii. W naszej antologii publikujemy je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom i wierszom znakomitych pisarzy znów mogły towarzyszyć prace wybitnych ilustratorów.
Tym razem „Poczytaj mi, mamo”, jakiego jeszcze nie znacie – z okładkami nawiązującymi do dawnych wydań i w formacie zbliżonym do charakterystycznego dla serii kwadratu.
Poczytaj mi, mamo. Księga trzecia

Kolekcja „Poczytaj mi, mamo” to najpiękniejsze książeczki, jakie przez lata ukazywały się w tej serii. W naszej antologii publikujemy je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom i wierszom znakomitych pisarzy znów mogły towarzyszyć prace wybitnych ilustratorów.
Tym razem „Poczytaj mi, mamo”, jakiego jeszcze nie znacie – z okładkami nawiązującymi do dawnych wydań i w formacie zbliżonym do charakterystycznego dla serii kwadratu.
Poczytaj mi, mamo. Księga piąta

Kolekcja „Poczytaj mi, mamo” to najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w tej serii. W naszej antologii publikujemy je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom i wierszom znakomitych pisarzy znów mogły towarzyszyć prace wybitnych ilustratorów.
Tym razem „Poczytaj mi, mamo”, jakiego jeszcze nie znacie – z okładkami nawiązującymi do dawnych wydań i w formacie zbliżonym do charakterystycznego dla serii kwadratu.
Za żywopłotem. Seria limitowana - Maria Kownacka

Kolejna część przygód znanego i kochanego przez wszystkie dzieci ludzika z plasteliny. Tym razem Plastuś i inni bohaterowie Plastusiowego pamiętnika wyjeżdżają na wieś. Wakacje na wsi to przede wszystkim możliwość obserwacji przyrody. Młodzi czytelnicy wraz z Plastusiem i Misiem odwiedzą kreci tunel i pajęczą sieć, dowiedzą się, z czego buduje gniazdo wilga, jaki jest przysmak biedronki, jakie owoce dojrzewają najwcześniej i jak piją wodę żabki. Te urocze wakacyjne opowiastki opatrzono stylowymi, klasycznymi ilustracjami Janiny Krzemińskiej. Dodajmy, że książka została wydana w "serii limitowanej " z okazji 95-lecia Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej opiekującej się spuścizna i prawami Marii Kownackiej. Seria limitowana to seria wyjątkowych książek o charakterze kolekcjonerskim. Nakład każdego tytułu jest limitowany,co oznacza, że po jego wyczerpaniu książki będą dostępne wyłącznie w antykwariatach, na aukcjach internetowych itp. Każdy egzemplarz posiada własny, niepowtarzalny numer, widniejący na wyklejce po otwarciu okładki.Każdy tytuł ukazuje się w związku z rocznicą (lub wydarzeniem) dotyczącą danego tytułu bądź autora.
Ocean to pikuś - Łukasz Wierzbicki

Książka zabiera nas w zuchwały rejs kajakiem przez Atlantyk. To oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.
Książka pełna jest barwnych i pełnych pozytywnej energii ilustracji Marcina Leśniaka. Łukasz Wierzbicki to znany i lubiany autor książek podróżniczo-przygodowych dla dzieci, w tym takich powieści, jak Afryka Kazika czy Dziadek i niedźwiadek, które znalazły się w kanonie lektur szkolnych czy książki Drzewo zainspirowanej mitologią słowiańską. Najbardziej wyczekiwany tytuł literatury dziecięcej roku 2018!
Wesołe przedszkole - Maria Kownacka

Jest to kolejna część przygód uroczego ludzika z plasteliny, którego znamy z kart popularnego Plastusiowego pamiętnika i Przygód Plastusia. Tym razem nasz bohater trafia do przedszkola w Rabce, gdzie wraz ze swoimi przyjaciółmi i dziećmi przeżywa wiele barwnych i zabawnych przygód. Książka prezentuje wiele zabaw przedszkolnych, w tym m.in. zgadywanek i rymowanek, które z pewnością zainteresują młodych czytelników, wychowawców przedszkolnych i przekonają nieprzekonane dzieci do przedszkola. Całości dopełniają stylowe ilustracje.
Pinokio - Carlo Collodi (z ilustracjami Jana Marcina Szancera, duży format, oprawa twarda)

Klasyczna wersja historii drewnianego pajaca. Znakomicie zilustrowana przez Jana Marcina Szancera (ilustracje kolorowe i czarno-białe).
Kajtkowe przygody - Maria Kownacka

Świat ludzi i zwierząt widziany oczyma sympatycznego boćka nazwanego Kajtkiem.
Niezwykle popularna opowieść dla dzieci i jedna z najbardziej lubianych lektur szkolnych. Zabawne przygody, pogodny nastrój, ciekawa fabuła, oryginalny sposób obserwacji życia ludzi i zwierząt na wsi. Poszerzone wydanie z nowymi, barwnymi ilustracjami.
Pełna wersja tekstu, przywracająca po 55 latach fragmenty zniekształcone lub usunięte przez cenzurę.
Przygody dzieci z ulicy Awanturników - Astrid Lindgren, Ilon Wikland

Zbiorowe wydanie dwóch książek o przygodach kapryśnej, upartej i pełnej fantazji Lotty: Dzieci z ulicy Awanturników oraz Lotta z ulicy Awanturników, po raz pierwszy z kolorowymi ilustracjami Ilon Wikland.
Tatuś Lotty mówi, że zanim pojawiły się dzieci, w ich domu było całkiem spokojnie. Dopiero potem zrobił się harmider. Rzeczywiście, Lotta, Jonas i Mia-Maria potrafią narozrabiać jak mało kto! Tę bystrą trójkę i ich przygody pokocha czytelnik w każdym wieku.
Opowieści babci. Historie rodzinne dla wnuków

Historia rodzinna opowiedziana przez babcię lub dziadka wnukom. Albumy, w którym znajdują się pytania: między innymi o ich dziadków, rodziców, dzieciństwo, młodość.
Miejsce na fotografie/ilustracje.
Wiersze dla dzieci - Julian Tuwim (z ilustracjami Olgi Siemaszko)

Wznowienie, po 18 latach, najpopularniejszych wierszy dla dzieci Juliana Tuwima (m.in. „Lokomotywa”, „Bambo”, „Zosia-Samosia”, „Okulary”, „Rzepka”, „Słoń Trąbalski”) z pięknymi ilustracjami wybitnej rysowniczki Olgi Siemaszko. Ilustracje zostały wiernie zreprodukowane, wiersze Tuwima natomiast wydrukowano zgodnie z kanonem przyjętym w 2006 roku przez Fundację im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim (poprzednie wydania zawierały liczne błędy).
Curriculum vitae - Jan Marcin Szancer

Wznowiona po ponad 40 latach autobiograficzna książka przypomina niezwykłego artystę, człowieka wielkiej pasji i wrażliwości
Lekko, bez zbędnego nadęcia, językiem wspaniałego gawędziarza wprowadza nas autor w swoje bogate, aktywne życie, poprzez świat dzieciństwa i młodości przedstawiając swoje fascynacje oraz rozterki życiowe i artystyczne z tego okresu życia
Muzą Jana Marcina Szancera była ukochana żona Zofia z domu Sykulska. To ona zainspirowała go do napisania tej niezwykle ciekawej książki.
O krasnoludkach i o sierotce Marysi - Maria Konopnicka

Perła polskiej literatury dla dzieci w nowym, atrakcyjnym wydaniu! Piękne, znakomicie ilustrowane wydanie najsłynniejszej polskiej baśni autorstwa Marii Konopnickiej.
Opinie o produkcie (0)














