Bołszowce. Wspomnienie z dzieciństwa na Kresach - Andrzej Krzeczunowicz

Dostępność: brak towaru
Cena: 44,00 zł 44.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: DiG
Kod produktu: F46E-183E7

Opis

Wydawnictwo:  DiG
Rok wydania:  2014
Oprawa:  twarda z obwolutą
Liczba stron:  256, il. 58 w tym 4 kolorowe
Format: 
12.5x17.0cm
Numer ISBN:  9788371818332

 

„(…) namówiony przez młodzież, postanowiłem uzupełnić wrażenia z wycieczki rodzinnej opisem dnia codziennego w dworze w Bołszowcach w ostatnich latach przedwojennych. Przekazanie tych wspomnień młodszym pokoleniom jest o tyle ważne, że czasy te nigdy już nie powrócą zważywszy radykalną zmianę układów politycznych i społecznych, wiedza zaś o życiu i dokonaniach własnych przodków jest podstawą tożsamości każdej rodziny. Uzupełniłem to wszystko cofając się w przeszłość by dać choćby krótki obraz historii rodziny oraz wybiegając w przyszłość po to, aby czytelnik zdał sobie sprawę jaki los spotkał opisane tu osoby i majątki”. 

ANDRZEJ KRZECZUNOWICZ — ur. 1930 we Lwowie, dziennikarz, dyplomata, pisarz polityczny. Magister historii uniwersytetu St. Andrews, studia podyplomowe na „Hautes Etudes Europeennes” uniwersytetu w Strasburgu. Przez 34 lata pracownik Radia Wolna Europa w Monachium, kolejno: redaktor, kierownik dziennika radiowego, redaktor programowy, zastępca dyrektora rozgłośni. 1989–1992: dyrektor Biblioteki Polskiej w Paryżu. 1992–1997: pierwszy ambasador RP przy NATO, ambasador przy UZE (Unia Zachodnioeuropejska) w Belgii i Luksemburgu. Członek rządowego zespołu negocjacyjnego w sprawie akcesji Polski do NATO. „Senior Associate Member” St. Antony's College Uniwersytetu w Oksfordzie, wykładowca na Akademii Polonijnej w Częstochowie, Uniwersytecie w Opolu, Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie w Londynie. Prezes Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, członek i były wiceprezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. 

Wydał: Krok po kroku — polska droga do NATO (Znak, Krąków 1999) oraz kilka podręczników akademickich (Wprowadzenie do praktyki dyplomatycznej; Globalizacja — geneza, zasięg, konsekwencje; Zapobieganie kryzysom i rozwiązywanie konfliktów; Geopolityka i Geostrategia). Wieloletni współpracownik amerykańskiego tygodnika „Time”, publikował artykuły w „Kulturze” (Paryż), „Kontakcie” (Paryż), „Dzienniku Polskim” (Londyn), „Nowym Dzienniku” (Nowy Jork) , „Więzi” (Warszawa).

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl