Menu

Biblia a medycyna bez insertu - prof. Bogusław Pawlaczyk (red.)

Dostępność: brak towaru
Cena: 39,50 zł 39.50
Cena w innych sklepach: 45,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Liczba stron: 312
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7516-041-3
Wydawnictwo Święty Wojciech
 

Pierwsze w Polsce opracowanie łączące medycynę i biblistykę

* Choroby i cierpienia występujące w Piśmie Świętym przedstawione w świetle współczesnej wiedzy

* Pomoc dla chorych i ich rodzin w zrozumieniu tajemnicy cierpienia

* Niezwykle cenna książka dla pracowników służby zdrowia

Książka "Biblia a medycyna" to pierwsze w Polsce opracowanie łączące w sposób popularny i szeroki - medycynę i biblistykę. Nie tylko opisuje fachowym językiem choroby, które leczył Pan Jezus w czasie swojej ziemskiej działalności, ale ponadto stawia hipotezy dotyczące charakteru chorób wspominanych w Starym Testamencie. Biblia a medycyna powinna zainteresować bardzo szerokie grono odbiorców. To lektura zarówno dla osób interesujących się biblistyką, jak i dla pracowników służby zdrowia, których zadaniem jest - razem z rodzinami chorych - czujna i troskliwa obecność przy cierpiących, będąca rodzajem prawdziwej współpracy z Bogiem, której uczy nas Pismo Święte. Lektura tego opracowania powinna także pomóc samym chorym w zrozumieniu tego, że uczestniczą w tajemnicy cierpienia, które trwa od początku świata i znajduje swoje ewangelijne rozwiązanie. (ze Słowa Wstępnego)

Bogusław Pawlaczyk jest profesorem medycyny, pediatrą i endokrynologiem, pracuje na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończył także studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Wieloletnie doświadczenie medyczne i jednocześnie zainteresowanie kulturą ludów Bliskiego Wschodu pozwoliło mu podjąć inicjatywę opracowania tematu "Biblia a medycyna".

Małgorzata Zakrzewska jest pielęgniarką, ukończyła również studia na Wydziale Teologicznym im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przygotowanie medyczne, oraz teologiczne, wieloletnie zainteresowanie problematyką uzdrowień w Nowym Testamencie umożliwiły jej włączyć się w opracowanie tematu "Biblia a medycyna".

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl