Książki przy herbacie
Kto czyta, ten wie, że nie wszystko warto czytać
Książki przy herbacie
Kto czyta, ten wie, że nie wszystko warto czytać
Historia miasta Poznania na przykładzie poznańskiej dzielnicy Winiary.
Album pełen wspomnień dotyczących życia społecznego i rodzinnego, muzycznego i sportowego.
Bogato ilustrowana historia miasta opowiedziana przez poznańskie rodziny uzupełniona ciekawymi, nieznanymi do tej pory zdjęciami, udostępnionymi przez dawnych i dzisiejszych Winiarczyków. Ciekawe źródło wiedzy o zwyczajach XX wieku i obraz społeczności Poznania.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Ks. prof. Michał Poradowski ukazał genezę teologii wyzwolenia, która ma swoje źródła w ideologii marksistowskiej oraz przedstawił negatywne skutki, jakie przyniosła w pracy duszpasterskiej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Powieść, która czekała na publikację ponad sto lat!
Upadek Gondolinu jest dla miłośników twórczości Tolkiena najprawdziwszym Świętym Graalem. Przedstawiona w niej historia rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami opisanymi we Władcy Pierścieni i opisuje losy elfickiego królestwa Gondolin, obleganego przez armię Morgotha.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Oddaj swe troski i niepokoje Wenantemu!
O skuteczności jego wstawiennictwa przekonał się św. Maksymilian Maria Kolbe. Po śmierci Wenantego święty franciszkanin często modlił się o pomoc swojego zmarłego przyjaciela. Ojciec Kolbe wielokrotnie prosił go o orędownictwo w kwestii „Rycerza Niepokalanej” i w sprawach finansowych. Zawsze był wysłuchiwany.
Wenanty najczęściej wzywany jest:
– w problemach finansowych,
– w chorobach,
– w kwestiach zawodowych,
– w prośbach o znalezienie dobrego męża lub żony.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Ciąg dalszy losów bohaterów "Nadberezynców".
„Jej lektura [...], owszem, wywołuje uśmiech, ale częściej: nostalgię i poruszenie dramatem tych, którzy tak wiele dali Polsce i którym Polska tak niewiele mogła dać. Jest wciąż w Wiciku ów rzadki w najnowszej literaturze żar miłości do ojczyzny, o którym pisze w przedmowie Wańkowicz. Jest też zachwyt nad pięknem nadberezyńskiej ojczyzny, tak pięknie wyrażony w «modlitwie» Wicika do jego rodzinnej Zielonki. Jest wreszcie polityczne przesłanie powieści – z jej wizją Rzeczypospolitej wolnej i demokratycznej, z profecją Kościka, że «Polska tu wróci w chwale. Wróci nie po majątki tutejszych obszarników, jak agenci sowieccy krzyczą, ale po lud swój, po synów swoich, po naród polski i białoruski.”
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Wspomnienia wojenne zaczynają się z chwilą zajęcia Lwowa przez wojska radzieckie w 1939 roku, a kończą na zwolnieniu z obozu koncentracyjnego w Ravensbrück w kwietniu 1945. Pokazują niezwykłą osobowość autorki, jej wulkaniczny temperament, zaradność, lwią odwagę, przekonanie do swoich racji i umiejętność działania w niejednokrotnie ekstremalnych sytuacjach. To doskonały portret kobiety silnej i imponującej swą bezkompromisową postawą wobec zła.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Od tej książki wszystko może się zacząć.
Abp Sheen prosto, klarownie i logicznie tłumaczy prawidła wiary katolickiej. Z pasją przeprowadza czytelnika po katolickich dogmatach, wątpliwościach i pytaniach, które rodzą się w każdym ludzkim sercu.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Fascynujący reportaż, bogato ilustrowany unikatowymi zdjęciami archiwalnymi. Autorka nie tylko śledzi dramatyczne losy emigrantów polskich, żydowskich, niemieckich czy włoskich, ale dzięki ogromnej reporterskiej pasji i dociekliwości ożywia postaci pracowników stacji na Ellis Island - lekarzy, pielęgniarek, komisarzy, tłumaczy oraz opiekunek społecznych, a nawet przyzwoitek.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Thriller, który napisało życie – to opowieść o wielomiesięcznej inwigilacji przez służby specjalne III RP dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, jego bliskich i przyjaciół. Autor bez ogródek odsłania sieć mafijnych interesów z udziałem najważniejszych osób w państwie, pisze o wielkich korporacjach i fundacjach, których jedynym celem było wyłudzenie z kasy publicznej setek milionów złotych, o rosyjskich i ukraińskich zabójcach, którzy za miejsce swych spotkań obrali polski Sejm, o tajnych interesach ludzi Wojskowych Służb Informacyjnych i o ich wpływie na losy poszczególnych osób i całego kraju. Przy okazji Sumliński ujawnia prawie nikomu nieznane kulisy najgłośniejszej a zarazem najbardziej tajemniczej zbrodni politycznej PRL – zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin