
Producent
-
3S Media (1)
-
Agora (1)
-
ANTYK Marcin Dybowski (3)
-
Arcana (2)
-
Archiwum Ukraińskie (1)
-
Atut (1)
-
Bellona (18)
-
Bernardinum (1)
-
Biały Kruk (2)
-
Bogucki Wydawnictwo Naukowe S.C. (1)
-
BOSZ (1)
-
CINDERELLA (1)
-
Czarne (4)
-
Demart (5)
-
DiG (3)
-
Dom Wydawniczy PWN (3)
-
Editio (1)
-
Editions Spotkania (6)
-
Edycja Św. Pawła (1)
-
Emka Studio (2)
-
Fronda (6)
-
Fundacja Augusta Hr. Cieszkowskiego (1)
-
Graf-ika (3)
-
Harmonia (1)
-
IPN (2)
-
KOS (1)
-
Księgarnia Akademicka (1)
-
Księży Młyn (1)
-
Kubajak (1)
-
Libra PL (3)
-
LTW (16)
-
Magnum (2)
-
MG (1)
-
Most (1)
-
Muzeum II Wojny Światowej (1)
-
Napoleon V (1)
-
Neriton (2)
-
Norbertinum (2)
-
Nortom (2)
-
Polskie Towarzystwo Ludoznawcze (4)
-
PROPATRIA (1)
-
Prószyński (1)
-
REA (1)
-
Rebis Dom Wydawniczy Sp.z o.o. (20)
-
Replika (4)
-
Rytm (4)
-
Sic! (2)
-
Sine Qua Non (1)
-
Studio Emka (2)
-
Świat Książki (2)
-
Teologia Polityczna (1)
-
Towarzystwo Naukowe KUL (1)
-
Trio (1)
-
Universitas Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych (1)
-
WAM (1)
-
Wektory (4)
-
Werset (5)
-
Wingert (3)
-
Wydawnictwo AA (3)
-
Wydawnictwo Adam Marszałek (4)
-
Wydawnictwo Grado (1)
-
Wydawnictwo KUL (1)
-
Wydawnictwo Literackie (11)
-
Wydawnictwo M (2)
-
Wydawnictwo Marek Derewiecki (2)
-
Wydawnictwo Naukowe PWN (1)
-
Wydawnictwo Poznańskie (3)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (1)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu Jana Kochanowskiego (1)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu (1)
-
Znak (6)
-
Zysk i S-ka (6)
"Nas, Polaków, nie ma kto bronić..." Represje wobec Polaków w Zwiazku Sowiecim w latach 1935-1938 w materiałach MSZ i wywiadu wojskowego Drugiej Rzeczypospolitej -

Druga połowa lat trzydziestych XX w. w Związku Sowieckim to okres, kiedy reżim sowiecki przeprowadził szereg antypolskich akcji.
W latach 1935–1936 miały miejsce deportacje ludności polskiej, zamieszkałej na Ukrainie i Białorusi, z graniczących z Polską obwodów, na wschód Ukrainy lub w głąb ZSRS – do Kazachstanu albo Syberię. Kulminacją antypolskiej polityki była operacja polska (antypolska) NKWD z lat 1937–1938, w wyniku której represjonowano ponad 144 tys. osób, z czego 111 tys. zostało rozstrzelanych.
Zebrane dokumenty dają odpowiedź na pytanie jaką wiedzę polska służba dyplomatyczno-konsularna i wywiad wojskowy miały w sprawie sytuacji mniejszości polskiej w okresie bezprecedensowych represji reżimu z lat 1935–1938; jaki był stosunek rządu RP do Polaków w ZSRS; jak zachowywali się przedstawiciele Drugiej Rzeczypospolitej na terenie sowieckim w obliczu prześladowania Polaków; jak Polacy w ZSRS postrzegali stosunek do nich ze strony Warszawy.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
25 czerwca. Głupota czy agresja - Mark Sołonin

W ZSRS o drugiej wojnie z Finlandią, toczonej w latach 1941–1944, słyszeli tylko nieliczni. A przecież kosztowała życie stu tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej, znacznie wydłużyła blokadę Leningradu i uniemożliwiła sowieckiej flocie działania na Bałtyku. Stalinowi była kulą u nogi, lecz to on właśnie do niej doprowadził. Głupota czy agresja? – zastanawia się Mark Sołonin.
Dostępność: brak informacji
281 dni w szponach NKWD - Danuta Szyksznian-Ossowska

Wspomnienia Danuty Janiczakówny-Szyksznian - to wstrząsająca historia męczeństwa dziewiętnastoletniej Polki z Wilna, skazanej przez stalinowskie władze za udział w Armii Krajowej na niewyobrażalne represje. Przeżyła całą gehennę katorgi w sowieckich więzieniach i syberyjskim łagrze. Autorka pisze nie tylko o swojej tragedii, ale także opowiada o losach współtowarzyszek niedoli. Pisze o okrucieństwie oprawców, ale nie zapomina też o odruchach człowieczeństwa ze strony niektórych strażników. Pomimo dużego dystansu czasu, zadziwia doskonałą pamięcią szczegółów i faktów. Stworzyła jeszcze jeden cenny dokument historyczny, wzbogacający naszą wiedzę o represjach stalinowskich, jakie stosowano przeciwko ludności polskiej Wilna, Wileńszczyzny, jak i pozostałych ziem wschodnich, należących przed Drugą Wojną Światową do Polski.
Dostępność: brak towaru
Akwarium - Wiktor Suworow

Wiktor Suworow odtwarza swoje losy w bezwzględnym, paranoicznym świecie sowieckich służb wywiadowczych. Jako wyróżniający się dowódca kompanii czołgów został zwerbowany do wywiadu wojskowego przez podpułkownika Krawcowa, związanego z wpływową grupą nacisku w ZSRR. Po zrobieniu błyskotliwej kariery w Specnazie trafił do elitarnego GRU. Odbył mordercze szkolenie szpiegowskie i stał się agentem operacyjnym w Europie Zachodniej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Aleksander I. Wielki gracz. Car Rosji - Król Polski - Andrzej Andrusiewicz

Książka Andrzeja Andrusiewicza to pierwsza popularnonaukowa biografia cara Aleksandra I napisana przez polskiego autora. To ważne, bo bodaj żaden car nie był tak uwikłany w nasze sprawy. Polką była wybranka jego życia, wieloletnia metresa Maria Naryszkina. Przyjacielem od wczesnych lat – Adam Jerzy Czartoryski, którego uczynił ministrem. Obiektem młodzieńczych sympatii – insurekcja kościuszkowska. Owacyjnie witany w Warszawie po kongresie wiedeńskim, Aleksander wzorem Napoleona nadał Królestwu Polskiemu konstytucję. Z czasem jednak musiał wybrać między rosyjską hegemonią a polskim duchem wolności.
Pełna barwnych postaci, przemocy, przepychu, pałacowych spisków, namiętności – opowieść o Aleksandrze to bardzo rosyjska historia z bardzo dramatycznej epoki w europejskiej, rosyjskiej i polskiej historii.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Alfabet Suworowa - Wiktor Suworow

Pierwsza książka Wiktora Suworowa napisana specjalnie dla polskich czytelników!!!
Słynny były oficer GRU ze swadą urodzonego gawędziarza i znawcy tematu przedstawia kilkadziesiąt postaci, które wywarły wielki wpływ na dzieje Rosji, Europy i świata. Znaleźli się w tym zbiorze Stalin, Hitler, Katarzyna II, Rasputin, Napoleon, Reagan, Beria oraz Iwan Groźny, ale także Piłsudski, Jaruzelski, Dzierżyński i Ryszard Kukliński. A do tego wywiad rzeka z Wiktorem Suworowem, przeprowadzony przez Piotra Zychowicza, enfant terrible polskiej publicystyki historycznej.
Dostępność: brak towaru



