Godzina święta. Nabożeństwo wynagradzające zalecone przez Pana Jezusa, objawione św. Małgorzacie Marii Alacoque
Wybór katolickich modlitw i rozważań dotyczących Godziny Świętej, zebrany z tradycyjnych modlitewników i książek z XIX i pierwszej połowy XX w. Książka bogato ilustrowana pobożnymi ilustracjami z dawnych modlitewników.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Chrystus Król - ks. bp Tihamer Toth
Biskup Tóth był długoletnim rektorem seminarium duchownego w Budapeszcie i profesorem kaznodziejstwa na uniwersytecie. Przez cały rok akademicki przemawiał co niedzielę w czasie Mszy świętej dla studentów. Słuchały go zawsze tłumy, wypełniające szczelnie kościół uniwersytecki. Wpływ jego kazań był wielki, nic więc dziwnego, że przetłumaczono je na wiele języków. Prezentujemy zbiór kazań tego wspaniałego kaznodziei na temat Królestwa Chrystusowego.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Gdynia i Wybrzeże. Przewodnik ilustrowany z mapkami. Reprint z 1933 roku
Kariera Gdyni rozpoczęła się w 1923 roku, gdy w miejscu małej rybackiej wioski zaczęło powstawać nowe portowe miasto, mające stać się dumą II Rzeczypospolitej. Reprint przewodnika, który ukazał się w 1933 roku nakładem Ligi Morskiej i Kolonialnej, prezentuje miasto i jego historię, a także tematy morskie: port, polską flotę wojskową i handlową oraz przemysł rybacki.
Autorzy książki proponują kilka tras zwiedzania Gdyni i innych miejscowości polskiego Wybrzeża. Część praktyczna przedstawia możliwości dotarcia do miasta i przepisy obowiązujące na granicy z Wolnym Miastem Gdańskim. Znajdują się w niej także informacje o poszczególnych miejscowościach Wybrzeża, działających w nich hotelach i pensjonatach.
Książkę uzupełniają dwie schematyczne mapki - Gdyni i Wybrzeża.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Giganci - Walenty Majdański
Walenty Majdański jest twórcą bezkompromisowym i genialnym - w Dwudziestoleciu międzywojennym już wskazywał do czego doprowadzi konsumpcjonizm, antykoncepcja i budowanie narodu na bazie małodzietnych rodzin kierowanych przez zniewieściałych mężczyzn, maskulinizujące się kobiety, prowadzonych przez nieodpowiedzialnych, zdziecinniałych pasterzy. Jego odważne nazywanie rzeczy po imieniu było rzadkością nawet w tamtych czasach.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 7 dni
Ilustrowany przewodnik po Poznaniu i Wielkim Księstwie Poznańskim z 1909 roku. Przewodnik retro - Konstanty Kościński
Poznań i okolice w roku 1909. Słynny przewodnik po stolicy Wielkopolski i Wielkim Księstwie Poznańskim, napisany przez Konstantego Kościńskiego.Wznowiony po raz pierwszy.
Dostępność: brak towaru
35,90 zł
Józefa Jezierskiego Ilustrowany przewodnik po Krakowie i okolicy - reprint wydania z 1913 r.
Pierwszy przewodnik po Krakowie ukazał się w 1603 roku. Od tego czasu właśnie Kraków wiódł prym na Ziemiach Polskich jeśli chodzi o bycie podmiotem tego typu literatury. Napisany przez Józefa Jezierskiego Ilustrowany Przewodnik po Krakowie i okolicy ukazał się po raz pierwszy w 1901 roku a jego kolejne wydania były publikowane aż do 1914 roku.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Ku czci poległych lotników (Reprint) oprawa miękka
Reprint z 1933 roku
Prezentowana publikacja to księga pamięci zawierająca historię polskiego lotnictwa oraz biogramy poległych lotników.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Przewodnik po Polsce t. II Polska południowo-wschodnia - Stanisław Lenartowicz (reprint wydania 1937 r.)
Reprint b. ciekawej wyjątkowo rzadkiej przedwojennej publikacji, Przewodnik po Polsce, t. II, Polska Południowo - Wschodnia /Kresy i Polska Południowa/, red. Stanisław Lenartowicz, nakład ZPTT, Warszawa 1937 rok, 540 stron, wewnątrz piękne rozkładane plany miast i mapy, oprawa twarda.
Krainy omówione w tomie II - Lwów i okolice, Lubelszczyzna, Wołyń, Podole, Pokucie, Zagłębie naftowe, Beskidy Wschodnie.
Dostępność: brak towaru
200,00 zł
Przewodnik polskiej komunikacji lotniczej. Lato 1933. Reprint
Przewodnik polskiej komunikacji lotniczej na rok 1933 jest to dwujęzyczne (polsko-francuskie) wydawnictwo, które było przeznaczone dla ówczesnych pasażerów Polskich Linii Lotniczych LOT.
Poszczególne rozdziały zawierają praktyczne informacje. Przedstawiono w nich ogólne wiadomości o komunikacji lotniczej i o tym, jak przebiegał lot, omówiono także rodzaje samolotów znajdujących się w tamtym czasie we flocie firmy. Dla miłośników tematu z pewnością cenne będą zamieszczone rozkłady lotów i ich schematyczne przebiegi, a także informacje taryfowe oraz regulaminy.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Rok Boży w kulturze, zwyczaju, tradycji katolickiej Polski - ks. Franciszek Marlewski (reprint wydania z 1932 r.)
Reprint drugiego wydania "Roku Bożego w liturgii i tradycji Kościoła świętego z uwzględnieniem obrzędów i zwyczajów ludowych oraz literatury polskiej. Księgi ku pouczeniu i zbudowaniu wiernych katolików", która ukazała się w 1932 w Katowicach nakładem Wydawnictwa św. Stanisława.
Treść wiąże religijne i narodowe wartości. Co do religijnych, objęty jest cały rok kościelny z jego nieprzerwanym następstwem głównych świąt i uroczystości, które przystępnie, ale z naukowym odniesieniem, wyłożono i uzasadniono pod względem dogmatycznym, historycznym i liturgicznym.
Do tego włączone zostały nasze narodowe zwyczaje religijne i obchody, rocznice narodowe, które ujęte są obrazowymi opisami ale też i opisane w kontekście historycznym.
Dostępność: brak towaru
120,00 zł
Rok Boży w kulturze, zwyczaju, tradycji katolickiej Polski - ks. Franciszek Marlewski (reprint wydania z 1932 r.) oprawa miękka
Treść wiąże religijne i narodowe wartości. Co do religijnych, objęty jest cały rok kościelny z jego nieprzerwanym następstwem głównych świąt i uroczystości, które przystępnie, ale z naukowym odniesieniem, wyłożono i uzasadniono pod względem dogmatycznym, historycznym i liturgicznym.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Uzdrowiska polskie (Reprint z 1936 roku)
Książka jest swoistym przewodnikiem po zapomnianym obecnie świecie polskich kurortów. W publikacji zostały opisane współcześnie popularne miejscowości – Ciechocinek, Krynica czy Wisła, jak i te o egzotycznie dziś brzmiących nazwach – Morszyn, Niemirów, Zaleszczyki. Najwięcej miejsc słynących z leczniczych właściwości znajdowało się na terenach ówczesnych województw – krakowskiego i lwowskiego. Niestety, nie zyskały one takiej sławy jak Baden-Baden, Garden Partenkirchen, Karlsbad i Vichy, mimo podobnych warunków i prawie 250 tysięcy kuracjuszy corocznie cieszących się ich walorami.
Dostępność: brak informacji