

Producent
-
Agencja Wydawnicza PDN (1)
-
Agora (1)
-
Alegoria (3)
-
ANTYK Marcin Dybowski (1)
-
Arkady (1)
-
ARTI (1)
-
Arystoteles (3)
-
Bellona (6)
-
Bergverlag Rother (1)
-
Bernardinum (5)
-
Bezdroża (12)
-
Biały Kruk (2)
-
Bogucki Wydawnictwo Naukowe S.C. (2)
-
Bona (1)
-
BOSZ (7)
-
Burda (1)
-
Carta Blanca (1)
-
Ciekawe Miejsca (3)
-
Czarne (4)
-
De Facto (1)
-
Debit (1)
-
Debiuty (2)
-
Demart (1)
-
Dębogóra (1)
-
Dialog (1)
-
Dimedia (1)
-
Dom Wydawniczy PWN (3)
-
Dragon (2)
-
Dwie Siostry (1)
-
Edycja Św. Pawła (3)
-
Elipsa Dom Wydawniczy (1)
-
EXPRESSMAP (1)
-
Fenix (1)
-
Flos Carmeli (1)
-
Fronda (1)
-
Fundacja Cultus (1)
-
Fundacja Sąsiedzi (9)
-
Fundacja Tres (1)
-
G&P (1)
-
Galaktyka (1)
-
Gondwana (1)
-
Helion (2)
-
Instytut Wydawniczy Kreator (2)
-
Iskry (1)
-
Jedność (7)
-
Kluszczyński (1)
-
Koinonia (1)
-
Książka i Wiedza (1)
-
Księży Młyn (21)
-
Kwartet (1)
-
Libra PL (23)
-
LTW (12)
-
Lygian (1)
-
Magnum (2)
-
Media Lokalne (3)
-
MG (1)
-
MS Wydawnictwo (1)
-
Muza (2)
-
Niecałe (1)
-
NOVAE RES (1)
-
Nowy Świat (1)
-
Oliwka (1)
-
Oskar (2)
-
Państwowy Instytut Wydawniczy (1)
-
Pascal (10)
-
PCPapier (2)
-
Petrus (1)
-
Polwen (1)
-
Pomost (1)
-
Rafael (1)
-
Read Me (1)
-
Rebis Dom Wydawniczy Sp.z o.o. (1)
-
Region (2)
-
Rewasz (5)
-
Ruthenus (2)
-
Rytm (2)
-
Salwator (2)
-
SBM (3)
-
Skarpa Warszawska (4)
-
Słowo/Obraz Terytoria Wydawnictwo Sp.z o.o. (1)
-
Sorus (1)
-
Św. Stanisław BM (1)
-
Świat Książki (3)
-
Tatrzański Park Narodowy Wydawnictwo (2)
-
Trio (1)
-
TUM Wydawnictwo (1)
-
Universitas Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych (1)
-
Vectra (1)
-
Vocatio (1)
-
Volumina (2)
-
WAB (1)
-
WAM (7)
-
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (2)
-
Wydawnictwo AA (5)
-
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu (2)
-
Wydawnictwo Karmelitów Bosych (1)
-
Wydawnictwo Kresów Wschodnich (21)
-
Wydawnictwo Literackie (1)
-
Wydawnictwo M (1)
-
Wydawnictwo Miejskie Posnania (21)
-
Wydawnictwo Poznańskie (2)
-
Wydawnictwo RM (2)
-
Wydawnictwo Św. Wojciech (1)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu (1)
-
Wydawnictwo W drodze (1)
-
Zeta Ars (1)
-
Zwierciadło (1)
-
Zysk i S-ka (20)
Cmentarz i Krypta Zasłużonych w Poznaniu. Przewodnik - Renata Linette, Jarosław Matysiak

Najstarsza zachowana poznańska nekropolia położona jest w miejscu malowniczym i ustronnym, mimo że od ruchliwego centrum dzieli je zaledwie kilkaset metrów. Można ją zwiedzać oglądając zabytkowe nagrobki, wśród nich dzieła znanych rzeźbiarzy. Nazwiska na nagrobkach układają się w wątki z historii naszego miasta – niektóre nieco dziś zapomniane.
Od 1998 roku dostępna jest krypta pod kościołem św. Wojciecha, która kryje m.in. trumny autorów hymnu polskiego i Roty: Józefa Wybickiego i Feliksa Nowowiejskiego.
Wszystko to sprawia, że miejsce mogłoby też nosić nazwę Wzgórza Zasłużonych. Warto je odwiedzić z przewodnikiem, który otwiera zapisane tu karty historii – nie tylko naszego miasta.
Dostępność: na wyczerpaniu
Cytadela - KMP 4/2011

Cytadela to wyjątkowe miejsce. Najpierw powstała tu wieś, potem Prusacy zbudowali na jej miejscu największy w Europie fort, a dzisiaj jest największym w Poznaniu parkiem. W czasie wojny Niemcy planowali uczynienie ze Wzgórza „korony miasta” z gigantyczną budowlą na jego szczycie, a po wojnie władza ludowa chciała, by to eksponowane miejsce było poświęcone dozgonnej przyjaźni ze Związkiem Radzieckim. Wszystko, co robiono na Wzgórzu, było wielkie i monumentalne. I Cytadela taka jest – góruje nad miastem i o takie akcenty się prosi. Poświęciliśmy jej pokaźny tom.
Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 7 dni
Dawny Poznań. Fotografie Romana Stefana Ulatowskiego

Poznań lat 20. i 30. XX wieku na zdjęciach Romana S. Ulatowskiego – swoista podróż w czasie. Teka zawiera 10 unikatowych reprodukcji w odcieniu sepii, oprawionych w passe-partout oraz biografię twórcy i opisy poszczególnych prac (jęz.: pol., ang., niem.). Ekskluzywne wydawnictwo nawiązuje do tradycji wydawania w wytwornej formie zbiorów dzieł plastycznych jednego artysty lub ilustrujących określony temat. Teka to doskonały i efektowny prezent lub pamiątka mającą zarówno walor poznawczy jak i estetyczny. Każda fotografia stanowi samodzielną wartość, umożliwiając jej oprawienie i eksponowanie.
Dostępność: brak towaru
Kościół Bożego Ciała w Poznaniu - Tomasz Ratajczak

Kolejna monografia z serii „Zabytki Poznania”, tym razem poświęcona kościołowi Bożego Ciała, którego historia zaczęła się od cudu eucharystycznego z końca XIV w. Książka przedstawia dzieje poznańskiego sanktuarium od czasów świetności w XV i XVI w. po lata współczesne. Autor –Tomasz Ratajczak – szczegółowo omawia legendę o trzech hostiach, która wiąże się z powstaniem kościoła i klasztoru Karmelitów Trzewiczkowych. Dużo miejsca poświęca na analizę architektury świątyni i opis zabytkowych elementów jej wyposażenia. Całość bogato ilustrują współczesne fotografie Piotra Skórnickiego i ikonografia historyczna.
Dostępność: brak towaru
Kościół Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu - Bolesława Krzyślak, Zofia Kurzawa

Wydawnictwo Miejskie Posnania wydało książkę o kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu. To świątynia niezwykła. Wzniesiona na początku ubiegłego stulecia na poznańskim Łazarzu była ostoją polskości w okresie zaborów i podczas II wojny światowej.
Kościół został zbudowany w stylu neoromańskim. Charakterystyczny ażurowy hełm wieży nawiązuje jednak do gotyku. Zaraz po wojnie kościół pełnił funkcję kościoła prymasowskiego. W 1945 roku kardynał Hlond dokonał w nim nominacji administratorów apostolskich diecezji na terenie Ziem Odzyskanych.
Dostępność: brak towaru
Kościół Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu - Bolesława Krzyślak, Zofia Kurzawa

Książka jest kolejną publikacją z serii „Zabytki Poznania”. To pierwsze pełna monografia o kościele św. Floriana. Autorki, Zofia Kurzawa oraz Bolesława Krzyślak, opisują historię parafii i kościoła, który powstał w dużej mierze dzięki zaangażowaniu i pomocy parafian – był pierwszą polską świątynią zbudowaną w zaborze pruskim. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami Piotra Skórnickiego oraz niepublikowanymi dotąd fotografiami z czasów budowy świątyni.
Dostępność: na wyczerpaniu
Kościół św. Jana Jerozolimskiego za Murami na poznańskiej Komandorii - Bolesława Krzyślak, Zofia Kurzawa

Książka o kościele św. Jana Jerozolimskiego jest pierwszą monografią o tej jednej z najstarszych ceglanych świątyń w Polsce. Wznieśli ją na przełomie XII i XIII wieku joannici, czyli Zakon Rycerzy Jerezolimskiego Szpitala św. Jana Chrzciciela. Utworzona wówczas komandoria istniała bez przerwy przez ponad 600 lat. Kościół jest zabytkiem niezwykłym nie tylko ze względu na historię, w której ukryte jest pochodzenie takich nazw geograficznych Poznania, jak Komandoria i Malta, ale także na interesującą architekturę i wyposażenie wnętrza.
Dostępność: brak towaru
Kościół św. Wojciecha w Poznaniu - Zofia Kurzawa; Andrzej Kusztelski

Monografia jednej z najstarszych świątyń w mieście - kościoła św. Wojciecha; pierwotnie wzniesiony jako mały kościółek poza murami miasta, na przedmieściu o tej samej nazwie, przez wieki był rozbudowywany, ozdabiany, coraz bogaciej wyposażany. Dziś zgromadzone tu zbiory wysokiej klasy złotnictwa oraz unikalnych szat liturgicznych stanowią ozdobę niejednej wystawy.
W książce omówiono także historię mauzoleum zasłużonych Wielkopolan na Skałce oraz starych cmentarzy parafialnych. Odrębny rozdział poświęcono dziejom parafii w czasie okupacji hitlerowskiej, kiedy kościół św. Wojciecha był jedną z dwóch dostępnych dla Polaków świątyń w mieście.
Dostępność: brak towaru
Piastowskie strony. Przewodnik po nowym Szlaku Piastowskim - Anna Plenzler

Wycieczka po nowym Szlaku Piastowskim z przewodnikiem Anny Plenzler z pewnością wzbogaci i uporządkuje wiedzę turystów na temat pierwszej panującej w Polsce dynastii. Autorka zgodnie z koncepcją zrewitalizowanej trasy skupia się na tych pamiątkach minionych czasów, które powstały do śmierci ostatniego piastowskiego króla, oraz na instytucjach współczesnych traktujących o początkach polskiej państwowości. Oprócz informacji o obiektach ze szlaku, ciekawostek, artystycznych zdjęć i praktycznych map czytelnicy znajdą w przewodniku ciekawe wywiady z wybitnymi archeologami, których odkrycia i badania z ostatnich kilku dekad zmieniły obraz Polski sprzed tysiąca lat.
Dostępność: brak informacji
Poznań - plan minimum - Jacek Y. Łuczak

Poznań – plan minimum Jacka Y. Łuczaka to nowoczesny przewodnik turystyczny wydany w poręcznym formacie.
Czytelne mapy pomogą zwiedzającym zaplanować przechadzkę po okolicy zaprezentowanej w jednym z dziewięciu rozdziałów, a wycieczkę po mieście ułatwią zdjęcia Piotra Skórnickiego.
Dostępność: brak informacji



