

Producent
-
Agencja Wydawnicza PDN (1)
-
Agora (1)
-
Alegoria (3)
-
ANTYK Marcin Dybowski (1)
-
Arkady (1)
-
ARTI (1)
-
Arystoteles (3)
-
Bellona (6)
-
Bergverlag Rother (1)
-
Bernardinum (5)
-
Bezdroża (12)
-
Biały Kruk (2)
-
Bogucki Wydawnictwo Naukowe S.C. (2)
-
Bona (1)
-
BOSZ (7)
-
Burda (1)
-
Carta Blanca (1)
-
Ciekawe Miejsca (3)
-
Czarne (4)
-
De Facto (1)
-
Debit (1)
-
Debiuty (2)
-
Demart (1)
-
Dębogóra (1)
-
Dialog (1)
-
Dimedia (1)
-
Dom Wydawniczy PWN (3)
-
Dragon (2)
-
Dwie Siostry (1)
-
Edycja Św. Pawła (3)
-
Elipsa Dom Wydawniczy (1)
-
EXPRESSMAP (1)
-
Fenix (1)
-
Flos Carmeli (1)
-
Fronda (1)
-
Fundacja Cultus (1)
-
Fundacja Sąsiedzi (9)
-
Fundacja Tres (1)
-
G&P (1)
-
Galaktyka (1)
-
Gondwana (1)
-
Helion (2)
-
Instytut Wydawniczy Kreator (2)
-
Iskry (1)
-
Jedność (7)
-
Kluszczyński (1)
-
Koinonia (1)
-
Książka i Wiedza (1)
-
Księży Młyn (21)
-
Kwartet (1)
-
Libra PL (23)
-
LTW (12)
-
Lygian (1)
-
Magnum (2)
-
Media Lokalne (3)
-
MG (1)
-
MS Wydawnictwo (1)
-
Muza (2)
-
Niecałe (1)
-
NOVAE RES (1)
-
Nowy Świat (1)
-
Oliwka (1)
-
Oskar (2)
-
Państwowy Instytut Wydawniczy (1)
-
Pascal (10)
-
PCPapier (2)
-
Petrus (1)
-
Polwen (1)
-
Pomost (1)
-
Rafael (1)
-
Read Me (1)
-
Rebis Dom Wydawniczy Sp.z o.o. (1)
-
Region (2)
-
Rewasz (5)
-
Ruthenus (2)
-
Rytm (2)
-
Salwator (2)
-
SBM (3)
-
Skarpa Warszawska (4)
-
Słowo/Obraz Terytoria Wydawnictwo Sp.z o.o. (1)
-
Sorus (1)
-
Św. Stanisław BM (1)
-
Świat Książki (3)
-
Tatrzański Park Narodowy Wydawnictwo (2)
-
Trio (1)
-
TUM Wydawnictwo (1)
-
Universitas Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych (1)
-
Vectra (1)
-
Vocatio (1)
-
Volumina (2)
-
WAB (1)
-
WAM (7)
-
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (2)
-
Wydawnictwo AA (5)
-
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu (2)
-
Wydawnictwo Karmelitów Bosych (1)
-
Wydawnictwo Kresów Wschodnich (21)
-
Wydawnictwo Literackie (1)
-
Wydawnictwo M (1)
-
Wydawnictwo Miejskie Posnania (21)
-
Wydawnictwo Poznańskie (2)
-
Wydawnictwo RM (2)
-
Wydawnictwo Św. Wojciech (1)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu (1)
-
Wydawnictwo W drodze (1)
-
Zeta Ars (1)
-
Zwierciadło (1)
-
Zysk i S-ka (20)
Architektura śląskiej kolei górskiej. Gorlitz/Węgliniec - Jelenia Góra - Wałbrzych - Przemysław Dominas

Książka Architektura Śląskiej Kolei Górskiej Gorlitz/Węgliniec – Jelenia Góra – Wałbrzych ukazuje nieznane dotąd wątki historyczne z okresu budowy szlaku kolejowego, prezentuje głównych budowniczych i twórców tej kolei, przedstawia architekturę stacji kolejowych z uwzględnieniem ich lokalizacji przestrzennej, zastosowanego budulca, wystroju architektonicznego oraz rozplanowania funkcjonalnego wnętrz najważniejszych obiektów dworcowych.
Dostępność: na wyczerpaniu
Bydgoszcz między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939 - Pszczółkowski Michał

Poznaj historię miasta, które w latach międzywojennych miało zupełnie inne oblicze i było jednym z NAJciekawszych miejsc w Polsce. Poczuj klimat przedwojennej Bydgoszczy, odkryj NAJbardziej zadziwiające fakty z życia mieszkańców, przeczytaj NAJdziwniejsze ciekawostki. W poszczególnych rozdziałach zostały omówione NAJważniejsze aspekty życia miasta, m.in. przestrzeń miejska, architektura, handel, komunikacja, służba zdrowia, sztuka i nauka. Książka zawiera dokumenty, dane statystyczne, informacje adresowe oraz kilkaset NAJpiękniejszych fotografii.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Bytom przełomu wieków XIX/XX - Przemysław Nadolski

Muzycy, złodzieje, bogaci i biedni, młode dziewczęta i dystyngowane panie w strojach z niemieckich żurnali, modne kawiarnie i nowe kina, kopalnie, małe kamieniczki ‒ wszystko zatrzymane na pożółkłych fotografiach, skrupulatnie kreślonych planach, w listach do bliskich, artykułach w „Beuthener Zeitung”, „Oberschlesische Grenz-Zeitung” oraz na stronach polskiego „Katolika”. Każda osoba, miejsce, wydarzenie ożywa na stronach książki Bytom przełomu wieków XIX–XX. Opowieść o życiu miasta.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Chorzów między wojnami Opowieść o życiu miasta 1922-1939 - Piotr Rygus

Zapraszamy do przeczytania książki Chorzów między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1922–1939. Składa się ona z kilkudziesięciu rozdziałów dotyczących spraw ważnych dla miasta i jego mieszkańców. Publikację wzbogacają liczne zdjęcia, reklamy oraz dane adresowe ułatwiające poznanie dawnej lokalizacji wielu instytucji. Do książki dołączone są bezpłatne dodatki: - reprint planu miasta z lat 30. XX wieku - płyta DVD z fabularnym filmem Czarne diamenty z 1939 roku
Dostępność: brak informacji
Częstochowa między wojnami Opowieść o życiu miasta 1918-1939 - Zbisław Janikowski

Częstochowa między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918–1939. Przedstawiona w prawie 50 rozdziałach tematycznych opowieść toczy się wokół najważniejszych i najciekawszy sfer życia mieszkańców, m.in. handlu, przemysłu, komunikacji, oświaty, czasu wolnego.
Rozdziały zostały opatrzone unikatowymi fotografiami, licznymi ciekawostkami i danymi adresowymi, które ułatwią poznanie dawnej lokalizacji wielu instytucji.
Za całokształt działalności twórczej w dziedzinie literatury, ze szczególnym uwzględnieniem treści książki "Częstochowa między wojnami", Autor otrzymał Nagrodę Miasta Częstochowa za rok 2012 w kategorii literatura.
Dostępność: brak informacji
Galicja na torach, czyli kolejowa historia Podbeskidzia - Kachel Jacek

Książka prezentuje zarys rozwoju kolei na terenie zachodniej Galicji, ze szczególnym uwzględnieniem tras Bielsko – Żywiec, Sucha – Żywiec, Żywiec – Zwardoń. Dla znawców tematyki kolejnictwa dużą gratką będą plany budowy dwóch tras: Łodygowice – Buczkowice oraz Żywiec – Oświęcim. Obie one, gdyby nie wyścig zbrojeń w c.k. Austrii i wybuch I wojny światowej, zapewne by powstały i w zasadniczy sposób zmieniłyby rozwój cywilizacyjny na tym terenie.
Liczne stare fotografie, zdjęcia, mapki, rysunki, cytaty z prasy sprawiają, że czytelnik będzie mógł nie tylko poznać, jak powstawała kolej w zachodniej Galicji, ale również poczuć klimat tamtych czasów.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Gdańsk między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939 - Aleksandra Tarkowska

Opowieść o życiu miasta 1918-1939 ukazuje nadmotławski gród w bardzo ważnym dla niego momencie historycznym. W 1920 roku, z woli zwycięskich mocarstw i pod protektoratem Ligi Narodów, powstało Wolne Miasto Gdańsk. Jego mieszkańcy byli obywatelami miasta-państwa, mającego swój sejm, senat, herb, flagę, hymn i walutę. Mówili o sobie – Danziger, co oznaczało, że są stąd i nie wyobrażają sobie, by mogło być inaczej. Książka w ciekawy i niebanalny sposób przybliża Czytelnikowi historię miasta, jego kulturę, gospodarkę i życie codzienne.
Dostępność: na wyczerpaniu
Gdynia i Wybrzeże. Przewodnik ilustrowany z mapkami. Reprint z 1933 roku

Kariera Gdyni rozpoczęła się w 1923 roku, gdy w miejscu małej rybackiej wioski zaczęło powstawać nowe portowe miasto, mające stać się dumą II Rzeczypospolitej. Reprint przewodnika, który ukazał się w 1933 roku nakładem Ligi Morskiej i Kolonialnej, prezentuje miasto i jego historię, a także tematy morskie: port, polską flotę wojskową i handlową oraz przemysł rybacki.
Autorzy książki proponują kilka tras zwiedzania Gdyni i innych miejscowości polskiego Wybrzeża. Część praktyczna przedstawia możliwości dotarcia do miasta i przepisy obowiązujące na granicy z Wolnym Miastem Gdańskim. Znajdują się w niej także informacje o poszczególnych miejscowościach Wybrzeża, działających w nich hotelach i pensjonatach.
Książkę uzupełniają dwie schematyczne mapki - Gdyni i Wybrzeża.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Gdynia między wojnami. Opowieść o narodzinach i życiu miasta 1918-1939 + plan miasta + płyta VCD - Aleksandra Tarkowska,

Książka jest opowieścią o historii Gdyni, o jej mieszkańcach i ludziach przybyłych tu z daleka oraz o ich trudnym, pionierskim życiu. Kolejne rozdziały prezentują różne dziedziny życia miasta – jego ustrój, architekturę, gospodarkę i kulturę. Czytelnik ma szansę dowiedzieć się, czym charakteryzował się fenomen gdynianina, dlaczego Gdynia była nazywana „miastem śpiewającym”, kiedy w Gdyni pojawił się pierwszy samochód, czy faktycznie Stefan Żeromski napisał tu „Wiatr od morza” i czy gdyńska autodorożka to współczesna taksówka.
Dostępność: brak towaru
Józefa Jezierskiego Ilustrowany przewodnik po Krakowie i okolicy - reprint wydania z 1913 r.

Pierwszy przewodnik po Krakowie ukazał się w 1603 roku. Od tego czasu właśnie Kraków wiódł prym na Ziemiach Polskich jeśli chodzi o bycie podmiotem tego typu literatury. Napisany przez Józefa Jezierskiego Ilustrowany Przewodnik po Krakowie i okolicy ukazał się po raz pierwszy w 1901 roku a jego kolejne wydania były publikowane aż do 1914 roku.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin



