Producent
- 2 Kolory (4)
- 3S Media (1)
- Archiwum Ukraińskie (1)
- Atut (1)
- Bellona (4)
- Biały Kruk (1)
- Bollinari Publishing House (1)
- BOSZ (6)
- Buchmann (1)
- Capital (3)
- CapitalBook (1)
- CB (1)
- CINDERELLA (1)
- Contact (1)
- Czarne (3)
- Demart (3)
- Dębogóra (2)
- Dom Spotkań z Historią (2)
- Dom Wydawniczy PWN (2)
- Editions Spotkania (5)
- eSPe (1)
- FNCE (1)
- Fronda (16)
- Fundacja Historia i Kultura (1)
- Horyzont (1)
- IPN (8)
- KARTA (1)
- Kluszczyński (1)
- Księży Młyn (5)
- Libra PL (1)
- LTW (6)
- Magna Polonia (1)
- Media Rodzina (1)
- MG (1)
- MIREKI (2)
- NOVAE RES (1)
- Ossolineum (1)
- Ośrodek Mysli Politycznej (1)
- Pallottinum (1)
- Penelopa (1)
- Prohibita (1)
- PROPATRIA (1)
- Rebis Dom Wydawniczy Sp.z o.o. (3)
- Replika (2)
- Rosikon (1)
- Rytm (4)
- Skrzat (1)
- Świat Książki (2)
- Trio (4)
- WAM (3)
- Wektory (2)
- Wielka Litera (1)
- WIS (1)
- Wojciec Sumliński Reporter (8)
- Wydawnictwo Adam Marszałek (1)
- Wydawnictwo Literackie (3)
- Wydawnictwo M (1)
- Wydawnictwo Marek Derewiecki (3)
- Wydawnictwo Nauka i Innowacje sp. z o. o. (1)
- Wydawnictwo Naukowe PWN (2)
- Wydawnictwo Poznańskie (1)
- Wydawnictwo Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu (1)
- Znak (2)
- Zysk i S-ka (19)
"Solidarność" na celowniku Wybrane operacje SB przeciwko związkowi i jego działaczom - Grzegorz Majchrzak
Grzegorz Majchrzak opisuje wybrane działania SB podejmowane w związku ze strajkami z lipca i sierpnia 1980 roku, I Krajowym Zjazdem Delegatów NSZZ "Solidarność", posiedzeniem Prezydium Komisji Krajowej i przewodniczących zarządów regionalnych NSZZ "Solidarność" w Radomiu, a także wobec poszczególnych działaczy związku (zwłaszcza Lecha Wałęsy, ale też Zbigniewa Bujaka, Eugeniusza Szumiejki, Mieczysława Wachowskiego, Marka Brunné czy Eligiusza Naszkowskiego). Te fragmenty naszej nieodległej historii zasługują na przypomnienie i opisanie. Stanowią one również odpowiedź na zadawane przez niektórych pytanie, czy warto grzebać w esbeckich dokumentach.
Dostępność: brak informacji
10 dzielnych ludzi - Piotr Gontarczyk
Poeci, pisarze, bard opozycji i filozof. Ludzie z różnych pokoleń i różnych środowisk. Łączy ich jednak wspólny mianownik: w mrocznych czasach Polski Ludowej wszyscy zostali uznani za wrogów komunistycznego reżimu i znaleźli się w intensywnym zainteresowaniu Służby Bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, jak na różne sposoby uprzykrzano im życie, utrudniano możliwości tworzenia, a niekiedy wręcz egzystencji. Niektórzy trafi li do więzienia, inni znaleźli się na emigracji. Ale żaden z nich się nie ugiął przed opisanymi w książce działaniami bezpieki. Pozostali arystokratami ducha.
Dostępność: brak informacji
Atomowy szpieg. Ryszard Kukliński i wojna wywiadów - Sławomir Cenckiewicz
W oparciu o nieznane i niepublikowane dokumenty z archiwów tajnych służb PRL oraz bogatej literatury z Rosji i Stanów Zjednoczonych, Sławomir Cenckiewicz i Sebastian Rybarczyk opisują szpiegowską działalność Kuklińskiego w szerszej, nigdy nie opisanej perspektywie wojny wywiadów pomiędzy KGB i GRU a CIA.
Czy „Jack Strong” był rzeczywiście wyjątkowym i cennych agentem CIA? Co wiedział? Dlaczego cieszył się tak wielkim zaufaniem Jaruzelskiego, Kiszczaka i „towarzyszy radzieckich”? W jaki sposób ograł stąpającą mu po piętach WSW? I jak zdołał uciec z Polski? O tej niesamowitej historii przeczytacie w tej książce.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cmentarzysko zapomnianych słów - Franciszek Czekierda
Lektura słownika to niesamowita podróż w przeszłość słusznie minioną. Hasła nie są suche i lakoniczne. Autor rozbudował je, ubarwił wspomnieniami i anegdotami.
Słownik to zwierciadło codziennego życia PRL, które zostało utrwalone w języku.
Dostępność: na wyczerpaniu
Cze.kiszczak. Biografia gen. broni Czesława Kiszczaka - Lech Kowalski
Biografia Kiszczaka to historia PRL w pigułce, ze zbrodniami, skrytobójczymi mordami, torturami, walkami bratobójczymi, pałowaniem, aresztami, więzieniami i innymi bezeceństwami, w tle, z udziałem bohatera niniejszej książki.
Porozumienie okrągłostołowe – po obaleniu socjalizmu – gwarantowało mu przez dziesiątki lat bezkarność. Ścigany przez sądy, permanentnie wymykał im się z rąk, symulując chorobę, starczą niepoczytalność, unikając w ten sposób kary i odpowiedzialności W końcu Sąd Apelacyjny w Warszawie skazał go na dwa lata więzienia w zawieszeniu, w związku z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce przez związek przestępczy o charakterze zbrojnym. To wyrok historyczny, a werdykt symboliczny.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Czy Gomułka był antysemitą? Kulisy "Marca 1968" - Peter Raina
Praca niniejsza stawia sobie za cel przedstawienie dokumentów, przywołanie faktów, aby zapoznać czytelnika z nieuzasadnionymi i wręcz fałszywymi zarzutami Żydów obywatelstwa polskiego wobec ówczesnych władz. Zacząć należy od bezpośredniej przyczyny oburzenia Żydów, które wywołane zostało przemówieniem Pierwszego Sekretarza KC PZPR, Władysława Gomułki w marcu 1968 roku, kiedy wezwał do przestrzegania zasady lojalności wszystkich polskich obywateli wobec swojej ojczyzny.
Peter Raina
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Diament odnaleziony w popiele - Krzysztof Kąkolewski
W książce Diament odnaleziony w popiele Krzysztof Kąkolewski ujawnia perfidną, jadowitą propagandę antypolską oraz losy pokoleń, które padły jej ofiarą. Bezlitośnie obnaża kulisy powstania Popiołu i diamentu, książki Jerzego Andrzejewskiego, który został poddany manipulacji UB, a także filmu Andrzeja Wajdy będącego ekranizacją powieści.
Dostępność: brak informacji
Długie ramię Moskwy. Wywiad wojskowy Polski Ludowej 1943-1991 - Sławomir Cenckiewicz
Jest upalny 22 lipca 2006 r. Kolejna rocznica ogłoszenia manifestu PKWN w Moskwie, który dał formalny początek państwowości Polski Ludowej. Decyzją władz RP zostaję przewodniczącym Komisji ds. Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Gdy kilka dni później z pierwszej ręki zapoznaję się z mentalnością wysokich oficerów tej służby, postanawiam ustalić i zrozumieć, jak to się stało… Jak to się stało, że w Warszawie, w gmachu przy al. Niepodległości, przez tyle lat funkcjonował jeden z najważniejszych instrumentów podległości naszego kraju.
Jak to się stało, że dopiero w siedemnastym roku budowania demokratycznej Polski rozmontowano tę postsowiecką redutę zlokalizowaną w najdalej na wschód położonym kraju zachodniej części Europy. I jak to się stało, że do realizacji tego zadania polskie państwo wyznaczyło doktora nauk historycznych.
Dostępność: brak towaru
42,00 zł
Fikołki na trzepaku. Wspomnienia z podwórka i nie tylko - Małgorzata Kalicińska
Fikołki na trzepaku to zbiór literackich pocztówek z dzieciństwa. Zapamiętane i "zatrzymane w kadrze pamięci" podwórko, szkoła, wakacje i życie rodzinne.
Ta pamięć jest utkana ze szczegółów - kolorów, kształtów, zapachów smaków, zdarzeń. W miarę możliwości widziana oczami, umysłem dziecka - spisywana bez komentarza mnie (autorki) dzisiejszej.
Jest tu klimat domu, zwykłej podstawówki na Kępie, przyjęcia u dziadków, zapach wsi białostockiej podczas żniw i zacisze bezpiecznego podwórka, kolorowe rajstopy...
Znaleźć tu można też muzykę z dawnych lat - nazwiska wykonawców, zespoły, aktorów i aktorek - czyli gwiazd ówczesnych.
Patchwork ze wspomnień, z naszych najmłodszych lat, jakże innych niż dzisiejsze dzieciństwo naszych dzieci i wnuków.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Historia polityczna Polski 1935-1945 - Paweł Piotr Wieczorkiewicz
Profesor Paweł Wieczorkiewicz, idąc śladem historyków końca XIX wieku, dokonuje w swej książce analizy upadku II Rzeczypospolitej. Prawda o dziesięcioleciu 1935-1945 jest gorzka, zawiera rejestr kolejnych błędów, niepowodzeń i porażek, które doprowadziły do tragicznego finału.
Jak pisze: „Patriotyzmu i zdrady narodowej nie można położyć na dwu szalach i udawać, że waga nie drgnęła”. Talent autora i bogactwo wydarzeń opisywanego dziesięciolecia gwarantują historię świeżą i pasjonującą, opartą na wielu materiałach źródłowych.
Dostępność: brak towaru
48,50 zł