

Producent
-
2 Kolory (4)
-
3S Media (1)
-
Archiwum Ukraińskie (1)
-
Atut (1)
-
Bellona (4)
-
Bollinari Publishing House (1)
-
BOSZ (6)
-
Buchmann (1)
-
Capital (3)
-
CapitalBook (1)
-
CB (1)
-
CINDERELLA (1)
-
Contact (1)
-
Czarne (3)
-
Demart (2)
-
Dębogóra (1)
-
Dom Spotkań z Historią (2)
-
Dom Wydawniczy PWN (2)
-
Editions Spotkania (5)
-
Erica (1)
-
eSPe (1)
-
FNCE (1)
-
Fronda (17)
-
Fundacja Historia i Kultura (1)
-
IPN (8)
-
KARTA (1)
-
Kluszczyński (1)
-
Księży Młyn (5)
-
Libra PL (1)
-
LTW (5)
-
Magna Polonia (1)
-
Media Rodzina (1)
-
MG (1)
-
MIREKI (2)
-
NOVAE RES (1)
-
Nowik (1)
-
Ossolineum (1)
-
Ośrodek Mysli Politycznej (1)
-
Pallottinum (1)
-
Penelopa (1)
-
Petrus (1)
-
Prohibita (1)
-
PROPATRIA (1)
-
Rebis Dom Wydawniczy Sp.z o.o. (3)
-
Replika (2)
-
Rosikon (1)
-
Rytm (4)
-
Skrzat (1)
-
Świat Książki (2)
-
Trio (4)
-
WAM (5)
-
Wektory (2)
-
Wielka Litera (1)
-
WIS (1)
-
Wojciec Sumliński Reporter (8)
-
Wydawnictwo AA (2)
-
Wydawnictwo Adam Marszałek (1)
-
Wydawnictwo Literackie (2)
-
Wydawnictwo M (1)
-
Wydawnictwo Marek Derewiecki (3)
-
Wydawnictwo Miejskie Posnania (4)
-
Wydawnictwo Nauka i Innowacje sp. z o. o. (2)
-
Wydawnictwo Naukowe PWN (1)
-
Wydawnictwo Poznańskie (2)
-
Wydawnictwo Św. Wojciech (1)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu (1)
-
Znak (1)
-
Zysk i S-ka (24)
Bieszczady w PRL-u - Krzysztof Potaczała

Zbiór reportaży o Bieszczadach w czasach PRL-u. Prawdziwe, w większości mało znane historie i anegdoty oparte na dokumentach i wywiadach ze świadkami tamtych czasów. Dygnitarze partyjni i łowcy węży, zmiany nazw wsi i zima stulecia, wiece przyjaźni i strajki, tajemnicze mogiły i ośrodki rządowe, pomnik Stalina w Ustrzykach i wysiedlenia mieszkańców Soliny. Polowania, górale i bieszczadzki „pan na włościach” w randze pułkownika. 21 barwnych opowieści splecionych losami nietuzinkowych postaci.
Dostępność: brak towaru
Bieszczady w PRL-u 2 - Krzysztof Potaczała

Druga część zbioru reportaży Krzysztofa Potaczały o Bieszczadach w czasach PRL-u. Prawdziwe, w większości mało znane historie i anegdoty oparte na dokumentach i wywiadach ze świadkami tamtych czasów. Pierwsze bieszczadzkie bazy studenckie i obozowisko "hipisów" w Caryńskiem, historia pomnika gen. Świerczewskiego i historia "Chaty Socjologa", kościół zbudowany w jedną noc i kościół remontowany dzięki uporowi jednego człowieka, kombinat drzewny i wojskowe gospodarstwa rolne, a nawet bombowa wizja towarzysza Gierka - to tematy tej bogato ilustrowanej archiwalnymi zdjęciami książki.
Dostępność: brak towaru
Bieszczady w PRL-u. Część 3 - Krzysztof Potaczała

Historie, których próżno szukać w powszechnie znanej literaturze, pokazujące ludzi i wydarzenia, bez których Bieszczady byłyby uboższe. Przywołane z zakamarków ludzkiej pamięci i pożółkłych już nieco kart historii opowieści o kwaterze Klanu Kowbojów i Trampów spod Baligrodu, o „kolczastej” granicy strzeżonej sierpem i młotem, o skazanych z więziennych Oddziałów Zewnętrznych, o żołnierskim trudzie budowania wąskotorowej kolejki, o samotnych wędrówkach żubra Pulpita czy o przystanku Rainbow Family w Tworylnem pozwolą zobaczyć Bieszczady, jakich już nie ma – pachnące dzikością i wolnością.
Dostępność: brak towaru
Warszawa lata 40. - praca zbiorowa

Warszawa lata 40 – album otwierający nową serię Wydawnictwa Bosz FOTO RETRO powstał we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym. To książka jedyna w swoim rodzaju, przełamująca stereotypy, opowiadająca dzieje stolicy – obrazami. Jej narrację tworzą nieznane fotografie pozyskane ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego, wpisane w porządek pięciu odsłon – tematów przewodnich. Przechodząc przez rozdziały: Powroty, Odbudowa, Ruch, Od nowa,Życie, uczestniczymy w wyjątkowej lekcji historii. Warszawa lata 40 to kilkaset niepublikowanych zdjęć opatrzonych komentarzami. To swego rodzaju podróż w czasie: pozwalająca poznać powojenną stolicę, poczuć jej siłę, żywiołowość i atmosferę, a wreszcie – niemalże dotknąć codzienności zwykłych-niezwykłych bohaterów piątej dekady XX wieku.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Warszawa lata 50. - praca zbiorowa

"Warszawa lata 50.” to kolejna z serii Foto Retro fotograficzna opowieść o niezwykłych dziejach stolicy tamtego czasu. Ponad dwieście zdjęć ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego, w większości niepublikowanych, w szczególnie sugestywny sposób przybliża obraz Warszawy lat 50. – imponujące tempo odbudowy zniszczonego w czasie drugiej wojny światowej miasta, wszechobecny socrealizm i komunistyczną propagandę, codzienne życie mieszkańców, ale także powiew wielkiego świata, jaki przyniósł Warszawie V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w 1955 roku.
Dostępność: brak towaru
Warszawa lata 60. - praca zbiorowa

Warszawa lata 60. to trzeci już – po latach 40. i 50. – album z serii FOTO RETRO, przypominający dzieje stolicy w czasach PRL-u. Tym razem pokazujemy miasto w okresie tak zwanej małej stabilizacji. W ruchliwej, milionowej już wówczas Warszawie znika większość śladów wojny i powstania. W architekturze przestaje obowiązywać socrealizm i powstają liczne nowoczesne w duchu budowle, wśród nich słynny Supersam, czy zespół wieżowców Ściany Wschodniej – dzisiejsze Domy Towarowe Centrum. Latem na ulicach pojawiają się nieliczni jeszcze zagraniczni turyści… Osobisty komentarz, wstęp do tego niezwykłego zbioru zdjęć z Narodowego Archiwum Cyfrowego, napisała specjalnie dla nas Beata Tyszkiewicz.
Dostępność: brak towaru



