
Producent
-
ABC (1)
-
AGAPE (1)
-
Akademickie i Profesjonalne Wydawnictwa Sp.z o.o. (1)
-
ANTYK Marcin Dybowski (2)
-
Arcana (1)
-
Avalon (2)
-
Bellona (22)
-
Biały Kruk (1)
-
Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą (1)
-
BOSZ (2)
-
CB (1)
-
Cytadela (1)
-
Cztery Strony (1)
-
Czytelnik (1)
-
Demart (5)
-
Dom Spotkań z Historią (1)
-
Dom Wydawniczy PWN (2)
-
Dragon (1)
-
Eko-Dom (1)
-
Erica (1)
-
eSPe (1)
-
Exlibris (1)
-
Fabuła Fraza (1)
-
Fenix (1)
-
Fundacja Kierunek Kultura (1)
-
Fundacja Sąsiedzi (1)
-
Gondwana (1)
-
Henryk Grocholski (1)
-
Historyczna.com.pl, Archiwum Akt Nowych (1)
-
Instytut J. Piłsudskiego Warszawa (2)
-
IPN (3)
-
Iskry (2)
-
Jedność (1)
-
KARTA (2)
-
Książka i Wiedza (1)
-
Księży Młyn (5)
-
Libra PL (3)
-
Libron (1)
-
LTW (11)
-
Magnum (2)
-
MIREKI (4)
-
Muza (1)
-
Muzeum Regionalne SCK w Mielcu (1)
-
Muzeum Regionalne w Jarocinie (2)
-
Muzeum Regionalne w Siedlcach (1)
-
Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej (1)
-
Napoleon V (4)
-
Neriton (2)
-
Norbertinum (1)
-
Ostoja (1)
-
Platan (1)
-
Prószyński Media (1)
-
Rebis Dom Wydawniczy Sp.z o.o. (8)
-
Replika (6)
-
Rytm (3)
-
Skarpa Warszawska (1)
-
Stara Szuflada (1)
-
Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Forum Lubońskie (1)
-
Trio (1)
-
UMCS, Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (1)
-
Urząd Miejski Śmigla (1)
-
Volumen Oficyna Wydawnicza (2)
-
W podwórku (1)
-
WAB (1)
-
Wektory (1)
-
Wingert (2)
-
WN Katedra (1)
-
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (1)
-
Wydawnictwo AA (2)
-
Wydawnictwo KONTEKST (1)
-
Wydawnictwo Literackie (6)
-
Wydawnictwo M (3)
-
Wydawnictwo Miejskie Posnania (3)
-
Wydawnictwo Nauka i Innowacje sp. z o. o. (1)
-
Wydawnictwo Naukowe PWN (1)
-
Wydawnictwo Poznańskie (1)
-
Wydawnictwo Św. Wojciech (1)
-
Wydawnictwo Taurus (1)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu (1)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego (1)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego (1)
-
Znak (2)
-
Zysk i S-ka (3)
Cena
-
od
do
Zapomniana wojna 1914–1918. Front wschodni

Album przywraca pamięć o milionach uchodźców i ofiarach gigantycznych zmagań, które naznaczyły tę część Europy. Autor przypomina całą historię ważnej dla Polaków wojny, choć nie była to polska wojna – to fragment wspólnej historii kilkunastu narodów.
Publikacja nie jest jedynie zbiorem suchych faktów historycznych, okraszonych przypadkową ikonografią. Oddaliśmy głos świadkom epoki, a setki niepublikowanych fotografii przybliżają czasy, w których śmierć milionów ludzi mieszała się z nadzieją na lepsze – lub chociaż inne – Jutro.
Dostępność: brak informacji
Epopeja wołyńska 1913-1945 - Jadwiga Skibińska-Podbielska

"Akcja Epopei obejmuje swym zakresem najbardziej dramatyczny nie tylko dla Polaków na Wołyniu, ale także dla wszystkich mieszkańców Europy okres pierwszej połowy XX wieku. [...] W części pierwszej autorkę interesuje zwłaszcza moment wybijania się Polski na niepodległość. Czytelnikowi więc dana tu jest np. okazja współuczestniczenia wraz z bohaterami powieści w tworzeniu się legionów Piłsudskiego i w bitwach prowadzonych z ich udziałem. Główne momenty bojowego szlaku legionistów zapadają w pamięć i wyjaśniają genezę zrodzonej później legendy ich bohaterstwa. [...] W świetle tych zapisów wywalczona na wszystkich frontach tej wojny przez ofiarę krwi i braterstwo polskiego żołnierza. Dużo miejsca w części drugiej wypełnia ukazanie dramatycznych losów mieszkańców Wołynia i Polski podczas II wojny światowej. Wraz z bohaterami powieści przeżywamy całe okrucieństwo tej wojny, a zwłaszcza niezwykle tragiczne losy mieszkańców Wołynia. Czytelnik ma okazję na podstawie rzeczywistych przeżyć bohaterów, poznać od środka prawdę o mordach ukraińskich. Warto zaznaczyć, że ich historia przedstawiona została w powieści obiektywnie i bez cienia rewanżyzmu."
Dostępność: brak towaru
Szkice syberyjskie Feliksa Lachowicza - Piotr Galik, Beata Długajczyk, Jerzy M. Pilecki

Publikacja zawiera bogaty zbiór niepublikowanych dotąd i w znaczniej części nigdy niewystawianych rysunków i akwarel drohobyczanina Feliksa Lachowicza (1884-1941), powstałych podczas pobytu artysty na Syberii w latach 1914-1920, a obecnie znajdujących się w zbiorach Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu.
Solidne opracowanie tekstowe uwzględniające między innymi biogram artysty oraz omówienie jego twórczości doskonale uzupełnia ten cenny zbiór rysunków. Projekt został zainicjowany i jest gorąco popierany przez Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Wojna pod ziemią 1914-1918 - Simon Jones

Podczas I wojny światowej działania operacyjne prowadzone były zarówno na powierzchni ziemi, jak i pod nią. Podkopy stały się sposobem na uniknięcie ognia karabinów maszynowych i ominięcie zasieków, a podziemne schrony zapewniały osłonę przed pociskami artyleryjskimi. W tunelach drążonych pod pozycjami wroga umieszczano ładunki wybuchowe, których eksplozje powodowały znaczne straty i wzbudzały panikę w szeregach. Autor z wojskowego punktu widzenia ocenia skuteczność tych sposobów prowadzenia wojny, które zostały uznane za racjonalne rozwiązanie problemu impasu na froncie. W popularnonaukowy tok relacji zostały wplecione osobiste wspomnienia uczestników walk; świadectwa tego, że – mimo zastosowania technologii jako podstawy podziemnej wojny – równie ważne były ludzkie umiejętności, męstwo i wytrwałość.
Dostępność: brak towaru
Legiony. Droga do legendy. Przed wyruszeniem w pole 1906-1914 - Marek A. Koprowski

Historia Legionów Polskich jest mało znana, przekazy o nich, pokutujące w naszym społeczeństwie, zazwyczaj nie odpowiadają prawdzie. Stały się one klasycznymi mitami, mającymi się nijak do prawdy historycznej.
Niniejsza książka nie ma owych legionowych mitów obalać, gdyż z mitami narodowymi się nie walczy. Każda tego typu próba z góry skazana jest na klęskę. Tym bardziej że Józef Piłsudski ma dla Polski określone zasługi, których nikt pozbawić go nie może.
Ambicją tej publikacji jest ukazanie całej złożoności i wielobarwności ruchu legionowego z jego różnorodnymi korzeniami. Zaczyna się nie od wymarszu Pierwszej Kadrowej, ale od działalności Organizacji Bojowej PPS. Autor omawia działalność Związku Walki Czynnej, a następnie Związku Strzeleckiego. Przybliża proces kształtowania się związanego z nimi obozu politycznego, funkcjonującego w Galicji.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Z ludem wielkopolskim przeciw zaborcom. Wspomnienia - Wojciech Jedlina-Jacobson

Znamienity pamiętnik z czasów Powstania Wielkopolskiego.
I to pamiętnik nie byle kogo, bo jednego z liderów powstania w północnej części kraju – nie tylko Wielkopolski, bo zakusy Jacobsona sięgały znacznie dalej.
Dr Wojciech Jacobson podzielił całość swoich wspomnień na cztery części. W pierwszej ukazał swoje ostatnie tygodnie w szeregach wojsk niemieckich jesienią 1918 roku, panujące wówczas nastroje oraz sytuację Polaków w jej szeregach. Druga część obejmuje udział autora w Powstaniu Wielkopolskim na terenie Gniezna oraz północnej Wielkopolski. Część trzecia traktuje o udziale autora w wojnie polsko-bolszewickiej 1919–1920. Ostatnia, czwarta, stanowi swego rodzaju załącznik i dotyczy różnych zagadnień z okresu Powstania Wielkopolskiego, takich jak: działania kontrwywiadowcze, zdobycie pociągu pancernego pod Rynarzewem, relacje z gnieźnieńską Strażą Ludową czy stosunek kolonistów niemieckich do powstania.
– z opracowania dra Bartosza Kruszyńskiego
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin



