

Producent
-
3S Media (1)
-
ADAM (1)
-
Aetos (6)
-
ANTYK Marcin Dybowski (2)
-
Arkady (2)
-
Arte (1)
-
ARTI (3)
-
Arystoteles (1)
-
Aspra (1)
-
Astra (1)
-
Bellona (1)
-
Bernardinum (11)
-
Biały Kruk (16)
-
Biblioteka Więzi (1)
-
Bratni Zew (15)
-
Burda (1)
-
Centrum Myśli Jana Pawła II (1)
-
DEHON (2)
-
DeReggio (1)
-
Dębogóra (4)
-
Dragon (2)
-
Duc In Altum (2)
-
EDIPRESSE (2)
-
Editions Spotkania (5)
-
Edycja Św. Pawła (14)
-
eSPe (30)
-
Esprit (107)
-
Fabryka Słów (1)
-
Flos Carmeli (48)
-
Fronda (27)
-
Fundacja Żywe Słowo (1)
-
Henryk Pietruszczak (2)
-
Homo Dei (3)
-
Instytut Globalizacji (1)
-
IPN (10)
-
Jedność (11)
-
Księgarnia Akademicka (1)
-
Kubajak (1)
-
Kuria Metropolitalna JDG (10)
-
Logos (2)
-
LTW (1)
-
Mando (1)
-
MARPRESS (1)
-
Michalineum (1)
-
Mikael (1)
-
Miles (1)
-
MMF (1)
-
Monumen (3)
-
Narodowe Centrum Kultury (1)
-
Neriton (1)
-
Niecałe (6)
-
Noir Sur Blanc (1)
-
Norbertinum (1)
-
Ole (1)
-
Pallottinum (3)
-
Państwowy Instytut Wydawniczy (1)
-
Paulinianum (2)
-
PAX (10)
-
Petrus (9)
-
Poligraf (1)
-
Polwen (8)
-
Prohibita (4)
-
Prószyński Media (2)
-
Przystanek Jezus (1)
-
Publicat (1)
-
Pustelnia (1)
-
Rafael (59)
-
Rebis Dom Wydawniczy Sp.z o.o. (1)
-
ROSA MYSTICA (3)
-
Rosemaria (20)
-
Rosikon (7)
-
RTCK (6)
-
Salwator (14)
-
Serafin (14)
-
SPES (3)
-
Św. Stanisław BM (5)
-
Świat Książki (1)
-
Te Deum (6)
-
Teologia Polityczna (3)
-
Towarzystwo Naukowe KUL (1)
-
TUM Wydawnictwo (2)
-
Tyniec (5)
-
UMCS, Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (1)
-
Universitas Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych (1)
-
Videograf (1)
-
Vocatio (1)
-
WAM (45)
-
Warszawska Firma Wydawnicza (1)
-
Werset (3)
-
Więź (1)
-
Wydawnictwo "W drodze" (3)
-
Wydawnictwo AA (61)
-
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu (13)
-
Wydawnictwo Karmelitów Bosych (45)
-
Wydawnictwo Karmelitów Bosych (6)
-
Wydawnictwo KONTEKST (19)
-
Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC (19)
-
Wydawnictwo Księży Sercanów DEHON (9)
-
Wydawnictwo KUL (2)
-
Wydawnictwo Literackie (4)
-
Wydawnictwo M (51)
-
Wydawnictwo Marek Derewiecki (1)
-
Wydawnictwo Nauka i Innowacje sp. z o. o. (1)
-
Wydawnictwo Naukowe PWN (2)
-
Wydawnictwo Poznańskie (3)
-
Wydawnictwo Sióstr Loretanek (3)
-
Wydawnictwo Św. Józefa Sebastiana Pelczara (1)
-
Wydawnictwo św. Tomasza (1)
-
Wydawnictwo Św. Wojciech (24)
-
Wydawnictwo Świętego Jerzego (1)
-
Wydawnictwo W drodze (59)
-
Wydawnictwo W drodze, Instytut Tomistyczny (1)
-
Wydawnitwo Poznańskie (2)
-
Znak (14)
-
Zysk i S-ka (9)
Arcybiskup Antoni Baraniak 1904-1977 - Białecki Konrad, Łatka Rafał, Reczek Rafał, Wojcieszyk Elżbieta

Jedna z najbardziej niezwykłych postaci polskiego Kościoła w XX w. Niniejszy album, przez obszerny wstęp i kilkaset fotografii, przybliża postać tego wielkiego człowieka.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
August Hlond 1881-1948 - Łukasz Kobiela

Biografia Augusta Hlonda może uchodzić za symbol losu Polaków żyjących na przełomie XIX i XX w. Wzrastanie w tęsknocie za ojczyzną – wymarzoną i, zdawać by się mogło, nieosiągalną. Patriotyzm dnia codziennego, przejawiający się w działalności społecznej i kulturalnej, a także przeżywany niejednokrotnie z daleka, tak jak w wypadku młodego Augusta Hlonda, który musiał wyjeżdżać w związku z nauką i pracą duszpasterską. I w końcu – gdy ziścił się sen pokoleń – radość z odzyskanej ojczyzny, a zaraz potem praca nad jej odbudową – przerwana przez wojnę i dramat emigracji. Powrót do zniszczonego kraju i kolejna walka, tym razem z bezbożnym komunizmem. Te wszystkie elementy biografii prymasa Hlonda mogłyby opisywać dzieje setek tysięcy Polaków. Dlatego wygłoszone po przyjeździe do kraju słowa, że „Polska żyje nadal pod znakiem krzyża, chce iść w przyszłość z Chrystusem”, brzmią tak autentycznie i oddają pełnię jego doświadczeń.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Kardynał Stefan Wyszyński 1901-1981 - Rafał Łatka, Beata Mackiewicz, ks. Dominik Zamiatała

Album prezentuje w sposób możliwie pełny życie i działalność prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zawiera unikalne, nigdy wcześniej niepublikowane fotografie pochodzące z Archiwum Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Dostępność: brak towaru
Księża diecezjalni ekspatrianci archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego. Słownik biograficzny -

Archidiecezja lwowska obrządku łacińskiego w 1939 r. liczyła 754 kapłanów diecezjalnych. W czasie II wojny światowej zginęło 92 kapłanów tej archidiecezji. Przez cały okres wojny i okupacji trwała eksterminacja i ekspatriacja Polaków, a wśród nich księży katolickich. Apogeum tych tragicznych procesów przypadło na lata 1945?1946 po decyzjach w kwestii granic państwowych podjętych przez wielkie mocarstwa w Jałcie w 1945 r. Duchowieństwo i wierni byli wywożeni głównie na Ziemie Zachodnie i Północne (Ziemie Odzyskane).
Publikacja zawiera 636 biogramów księży wyświęconych do 1945 r., którzy zostali zmuszeni do opuszczenia terytorium archidiecezji lwowskiej. Autor w swojej pracy oparł się głównie na materiałach przechowywanych w archiwach diecezjalnych i zakonnych oraz na źródłach drukowanych i opracowaniach.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Non omnis moriar. Abp Ignacy Tokarczuk we wspomnieniach - Mariusz Krzysztofiński

Nie mam wątpliwości, że praca powinna się ukazać - najlepiej w tym szczególnym roku 2016, kiedy będziemy obchodzić 1050. rocznicę chrztu Polski i 50. uroczystości milenijnych, a właśnie w tej atmosferze przeżywania 1000-lecia chrześcijańskiej Polski i jednocześnie szczytowego napięcia w relacjach państwo - Kościół rozpoczyna się - w grudniu 1965 r. - posługa biskupia ordynariusza przemyskiego.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Pro memoria. Tom 3. 1953-1956 - Stefan Wyszyński

Kolejny, trzeci już tom prymasowskich pro memoria obejmuje trzy lata (25 września 1953 – 28 października 1956). Wydawać się może, że w życiu 80-letniego człowieka to niezbyt długi okres. Ale lata uwięzienia kardynała, o których mowa w tym tomie, były istotne dla dalszego życia i posługi Prymasa Tysiąclecia i, jak wynika z lektury tekstu, ważne dla narodu i Kościoła katolickiego w Polsce po II wojnie światowej.
Zarówno więzienne pro memoria kard. Stefana Wyszyńskiego, jak i teksty napisane przez niego w czasie odosobnienia ukazują go jako człowieka, który mimo zła, jakie go spotkało i jakiego doznał Kościół, ani przez chwilę nie przestaje wierzyć, że Bóg go prowadzi.
Notatki księdza prymasa z okresu aresztowania, które prezentujemy w tomie trzecim, w zasadniczym kształcie ukazały się w książce Zapiski więzienne. Kardynał Wyszyński osobiście współpracował z redakcją w przygotowaniu tej pozycji do druku. Nie było to jednak wydanie krytyczne, nie zostało opatrzone przypisami. Autor wyraził zgodę na połączenie tekstu pro memoria z fragmentami zapisków duchowych z tzw. Kalendarzyka łaski. Zapiski więzienne wyszły dopiero po śmierci księdza prymasa. W tamtym czasie mogły ukazać się tylko poza Polską. Zostały opublikowane w Paryżu w 1982 r. przez wydawnictwo księży pallotynów Éditions du Dialoque, Societé d'Éditions Internationales, w serii „Znaki Czasu”nr 42.
Dostępność: brak towaru
Pro memoria. Tom 5. 1958 - Stefan Wyszyński

Rok 1958, z którego codzienne zapiski prymasa Stefana Wyszyńskiego trafiają właśnie do rąk czytelników, stanowił w Polsce przełom między krótkotrwałą odwilżą popaździernikową a powrotem do sprawdzonych metod ofensywy ideologii i władzy komunistycznej.
Rok ten przynosił kolejne, definitywne już rozczarowania niespełnionymi obietnicami partii, która koniunkturalnie „normalizowała” stosunki z Kościołem, gdy potrzebowała poparcia społecznego, by szybko się potem wycofywać. Prymas Wyszyński, biorący odpowiedzialność za negocjacje i ustalenia podejmowane z władzami w imieniu Kościoła, a w gruncie rzeczy w imieniu narodu, od początku zdawał sobie sprawę z tego, że ustępstwa aparatu rządzącego wobec Kościoła mają charakter tymczasowy. O przyszłej antykościelnej ofensywie władz wiedział już wcześniej, o czym świadczą m.in. jego zapiski z 1957 r. czy wystąpienia na forum Komisji Głównej Episkopatu. W 1958 r. widział już wyraźnie, że porozumienie z grudnia 1956 r., zawarte po dojściu Gomułki do władzy, jest coraz bardziej lekceważone przez komunistów, a partia przechodzi do kontrataku.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Pro Memoria. Tom 7. 1960 - Stefan Wyszyński

Pierwsze całościowe wydanie zapisków prymasa Stefana Wyszyńskiego z lat 1948-1981, unikatowe świadectwo niestrudzonej działalności prymasa oraz niekwestionowanego autorytetu społecznego i rzecznika praw narodu.
Rok 1960 w życiu Kościoła katolickiego w Polsce stał przede wszystkim pod znakiem dalszego realizowania programu Wielkiej Nowenny, ułożonego przez prymasa Stefana Wyszyńskiego, oraz wzrastającej antykościelnej ofensywy władz Polski ludowej. Właśnie w czasie tych dwunastu miesięcy doszło do brzemiennych w skutki wydarzeń w Nowej Hucie, związanych z obroną krzyża przez wiernych (27 kwietnia), tzw. wydarzeń zielonogórskich, czyli obrony domu katolickiego w Zielonej Górze przed likwidacją (30 maja), oraz rozwinięcia przez władze komunistyczne akcji zmierzającej do skompromitowania (i odwołania ze stanowiska) ordynariusza kieleckiego bp. Czesława Kaczmarka. W dalszym ciągu trwały represje wymierzone w Instytut Prymasowski na Jasnej Górze.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Pro memoria. Tom 8. 1961 - Stefan Wyszyński

Tom ósmy Pro memoria obrazuje – z perspektywy prymasa Wyszyńskiego – sytuację Kościoła w PRL w okresie narastającego napięcia w obrębie stosunków wyznaniowych.
Zapiski prymasa, rejestrujące prawny i faktyczny status Kościoła, uwarunkowania jego działalności, codzienność życia duchowieństwa, inteligencji polskiej i przeciętnych ludzi, stanowią cenne świadectwo epoki oraz nieobojętny dla dyskursu historiograficznego głos w sprawie okresu gomułkowskiego, który nierzadko bywa idealizowany i „rozgrzeszany”. Władysław Gomułka walczył z Kościołem, ponieważ postrzegał go jako wroga ideologicznego i politycznego. Stosował przede wszystkim metody administracyjne, choć nie tylko. Zmierzał do faktycznej eliminacji przejawów religijności z przestrzeni publiczno-prawnej. W realizacji tego zadania znaczącą rolę odegrała centralna i terenowa administracja wyznaniowa państwa, stanowiąca narzędzie władz partyjno-rządowych w ograniczaniu działalności Kościoła. Podsumowując rok 1961, prymas Wyszyński stwierdził, że dla Kościoła był to czas pełen udręk.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Stefan Wyszyński wobec opozycji i oporu społecznego 1945-1981 - Ewa Czaczkowska

Tom Stefan Wyszyński wobec opozycji i oporu społecznego 1945-1981 podejmuje ważne, do tej pory nieprzebadane zagadnienie stosunku księdza, biskupa, a następnie prymasa Stefana Wyszyńskiego do opozycji i wszelkich przejawów oporu społecznego. W tomie znalazły się artykuły kilkunastu historyków, politologów, dziennikarzy i teologów podejmujących tytułowe zagadnienie przy pomocy różnych aparatów badawczych. Autorzy tomu przebadali zagadnienie stosunku Stefana Wyszyńskiego do oporu społecznego w kompleksowy sposób, gdyż znajdują się w nim rozważania nie tylko na temat jego nauczania, ale również praktycznego działania, szczególnie w okresie pełnienia funkcji Prymasa Polski.
Dostępność: brak towaru



