Album rodzinny Rogera Sławskiego. Historie Ziołeckich, Sławskich i Czaplów - Krystyna Sławska-Pawłowska
Ilustrowana archiwalnymi fotografiami i dokumentami opowieść o tytułowym Rogerze i o wybranych członkach rodziny Ziołeckich, Sławskich i Czaplów. Unikatowa wędrówka w czasie obejmująca 150 lat, podczas których poznajemy ich w domowych wnętrzach, gabinetach, europejskich kurortach i atelier fotografów. Książka zainteresować może miłośników „dawnych dobrych czasów”, szukających informacji o przedstawicielach poznańskich i wielkopolskich rodzin, tych zasłużonych i tych mniej znanych.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dawny Poznań. Fotografie Romana Stefana Ulatowskiego
Poznań lat 20. i 30. XX wieku na zdjęciach Romana S. Ulatowskiego – swoista podróż w czasie. Teka zawiera 10 unikatowych reprodukcji w odcieniu sepii, oprawionych w passe-partout oraz biografię twórcy i opisy poszczególnych prac (jęz.: pol., ang., niem.). Ekskluzywne wydawnictwo nawiązuje do tradycji wydawania w wytwornej formie zbiorów dzieł plastycznych jednego artysty lub ilustrujących określony temat. Teka to doskonały i efektowny prezent lub pamiątka mającą zarówno walor poznawczy jak i estetyczny. Każda fotografia stanowi samodzielną wartość, umożliwiając jej oprawienie i eksponowanie.
Dostępność: brak towaru
149,00 zł
Franciszkanie na Górze Przemysła / Franciscan on Przemysł Hill - Anna Plenzler
Album (polsko-angielski) poświęcony historii kościoła Franciszkanów na Górze Przemysła w Poznaniu. Świątynia wzniesiona w drugiej połowie XVII wieku z zewnątrz prezentuje się niepozornie, ale wnętrze zaskakuje bogactwem dekoracji poświęconej przede wszystkim jej patronowi Antoniemu Padewskiemu, założycielowi zakonu św. Franciszkowi oraz Matce Boskiej. Kościół jest dziś także sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania, a pielgrzymów przyciąga do niego niewielki obraz Matki Bożej słynący z licznych uzdrowień.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
JEst ŻYCiE - Karolina Domańska, Ewelina Koterska, Maria Kwiatkowska, Paweł Kwiatkowski
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Karykatury ludzi Poznania - Byczkowski Tytus
W albumie wydanym przez Agencję Reklamową i Wydawnictwo Amos oraz Wydawnictwo Miejskie znalazło się ponad dwieście karykatur. Bohaterami tego niezwykłego wydawnictwa są ludzie kochający Poznań i naszemu miastu potrzebni. Postacie elity społecznej, kulturalnej, naukowej i moralnej Poznania początku XXI wieku - ujęte kreską znakomitego poznańskiego grafika Tytusa Byczkowskiego.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Klatki schodowe w Poznaniu. Centrum, Jeżyce, Łazarz/The Staircases of Poznań - Zbigniew Zachariasik
Na kartach albumu pokazano niezwykłe klatki schodowe ukryte we wnętrzach budynków usytuowanych w trzech poznańskich dzielnicach – w Centrum, na Jeżycach i na Łazarzu. Takich miejsc jest w Poznaniu bardzo dużo, dlatego poprzez ten subiektywny przewodnik autor chciałby zachęcić miłośników miasta do własnych poszukiwań unikatowych wnętrz.
Publikacja polsko-angielska może być zarówno doskonałą pamiątką dla osób, które odwiedziły Poznań, jak i znakomitym prezentem zachęcającym do odwiedzenia stolicy Wielkopolski.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Kościół Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu - Bolesława Krzyślak, Zofia Kurzawa
Książka jest kolejną publikacją z serii „Zabytki Poznania”. To pierwsze pełna monografia o kościele św. Floriana. Autorki, Zofia Kurzawa oraz Bolesława Krzyślak, opisują historię parafii i kościoła, który powstał w dużej mierze dzięki zaangażowaniu i pomocy parafian – był pierwszą polską świątynią zbudowaną w zaborze pruskim. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami Piotra Skórnickiego oraz niepublikowanymi dotąd fotografiami z czasów budowy świątyni.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Na starym Grunwaldzie. Domy i ich mieszkańcy - Piotr Korduba, Aleksandra Paradowska
Stary Grunwald to od lat 30. XX wieku niezmiennie jeden z najlepszych adresów w Poznaniu. Świat okazałych willi, umiejętnie powiązanych z otaczającą przestrzenią oraz fascynujących mieszkańców. Autorzy publikacji przekraczają progi grunwaldzkich siedzib, by wydobyć z rodzinnej pamięci i archiwów obraz ich dawnego życia. Rekonstruują losy przedstawicieli międzywojennych elit Poznania. Te indywidualne historie układają się w spójny portret dzielnicy i miasta: przedwojennego, okupacyjnego i powojennego. Książkę ilustrują fotografie współczesne oraz archiwalne zdjęcia z rodzinnych zbiorów.
Dostępność: brak towaru
65,00 zł
Okna, drzwi, stropy. Zabytkowa stolarka architektoniczna Poznania - Jerzy Borwiński
Unikatowy zbiór ponad 100 rysunków oraz fotografii dokumentujących najcenniejsze obiekty drewniane (także już nieistniejące), a jednocześnie niezwykle atrakcyjny katalog i wzornik detali zdobniczych oraz rozwiązań architektonicznych. Autor, uwzględniając najnowsze wyniki badań konserwatorskich, prezentuje historię zdobienia i konstrukcji drzwi, okien, stropów. Rysunki przekrojów odkrywają sekrety dawnych mistrzów rzemiosła – cieśli i stolarzy, które wciąż znajdują zastosowanie we współczesnej architekturze.
Dostępność: brak towaru
44,50 zł
Poznańskie impresje - Ryszard Horowitz
Poznań znalazł się w elitranym gronie miast - obok Nowego Jorku i Krakowa - sfotografowanych przez Ryszarda Horowitza. Album pokazuje piękne panoramy Poznania otwierające drogę do labiryntu biurowców, schodów i starych murów. Znane z codziennych spacerów place i ulice powielają się, tworząc nową, zaskakującą mapę Poznania. Transformacje nowoczesnych i zabytkowych budynków skłaniają do myślenia o mieście jako żywym, zmieniającym się organizmie.
Dostępność: brak towaru
55,00 zł
Secesyjne domy przy ulicy Roosevelta - Małgorzata Podgórna
Seria Najpiękniejsze ulice Poznania ma pokazać wybrane, najbardziej wartościowe architektonicznie zespoły kamienic, ich historię i ciekawych mieszkańców.
Jako pierwsza ukazała się książka o zespole domów pomiędzy ulicami Dąbrowskiego, Roosevelta i Jeżycką powstałych około 1904 roku według projektów spółki architektów Hermanna Böhmera i Paula Preula dla spółdzielni urzędników niemieckich. Zespół ten uchodzi w oczach znawców za jeden z najlepszych przykładów poznańskiej secesji.
Książka ma ukazać niezwykłą urodę tych kamienic, w których zachowały się ciekawe klatki schodowe, stolarka schodów i drzwi, sztukaterie i witraże. Ma przywrócić ten zespół pamięci poznaniaków, którym ulica Roosevelta kojarzy się z książkami Małgorzaty Musierowicz.
Dostępność: brak towaru
29,00 zł
Śródka i Ostrówek. Antiqua civitas Posnaniensis - Jan Kaczmarek
Opowieść o Śródce i Ostrówku, dawnych miasteczkach, oraz o Warcie i Cybinie, które odgrywały dużą rolę w życiu ówczesnych mieszkańców.
Pierwsza część książki przedstawia historię tego miejsca, a druga to album. Dawne fotografie mostów, kościołów, fortyfikacji, Rynku Śródeckiego i ulic przybliżają wygląd Śródki na przestrzeni ponad stu lat.
Dzisiaj to atrakcyjna dzielnica, w której można jeszcze znaleźć dawne ślady, ale również podziwiać to, co stworzono ostatnio – mural, instalację naścienną, miejsca, w których warto wypocząć i poznać historię tej części miasta.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin