Menu

Medytacje o Duchu Świętym - św. Alfons Maria Liguori

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 20,00 zł 20.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Autor:  św. Alfons Maria Liguori
Wydawnictwo:  Studio Słowa
Rok wydania: 2021
Numer ISBN: 978-83-941063-4-8
Format: 125x195 mm
Liczba stron:  92

 

Medytacje do Ducha Świętego św. Alfonsa Marii Liguoriego to pierwsza od XIX wieku publikacja w języku polskim Nowenny do Ducha Świętego tego biskupa i doktora Kościoła.

Święty Alfons Maria de Liguori, założyciel Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptoryści), zawsze starał się o to, by jego książki przynosiły pożytek ludziom. Wszystkie jego dzieła zostały niejako zainspirowane przez lud. Pisze do wszystkich i dla wszystkich. "Opierając się na własnych doświadczeniach - zauważa kard. Albino Luciani (Papież Jan Paweł I) - bierze pod uwagę problemy praktyczne, wymagające jak najszybszego rozwiązania. Gdy widzi, że w sercach trzeba ożywić miłość, pisze działa ascetyczne. Gdy pragnie umocnić w ludziach i wiarę, i nadzieję, pisze dzieła z zakresu teologii dogmatycznej i moralnej". Kiedy mówi o konieczności modlitwy, która pozwalałaby otworzyć się na łaskę Bożą, aby pełnić codziennie wolę Pana i osiągnąć własne uświęcenie, to konkretnie pokazuje, jak się modlić. Przykładem jest niniejsza publikacja. Krótkie medytacje stopniowo zamieniają się w modlitwę, która spontanicznie ciśnie się na usta, by wielbić Ducha Świętego, źródło życia i miłości. Medytacje o Duchu Świętym nie tylko wprowadzają w tajemnice Trzeciej Osoby Boże, ale są także prawdziwą szkołą modlitwy: jak się modlić do Ducha Świętego. Dodatkowo pomaga w tym staranne opracowanie językowe.

o. Marek Raczkiewicz, redemptorysta

Książeczka składa się z dziesięciu medytacji, sporządzonych według charakterystycznej dla św. Alfonsa metody kompozycyjnej: medytacja właściwa, uczucia i modlitwy. Już same tytuły medytacji wskazują na źródło inspiracji nowenny, czyli na dwa hymny liturgiczne: Veni, Creator Spiritus oraz Veni, Sancte Spiritus. Autor, czerpiąc z nich żywe obrazy i wyraziste symbole, ukazuje duchowy wymiar życia chrześcijańskiego. Otwierając serce czytelnika na pragnienie Ducha Świętego, skupia jego uwagę na miłości „praktycznej”. Publikacja zawiera także modlitwy Liguoriego do Ducha Świętego, w których wezwania przywołują najbardziej sugestywne obrazy, jakie liturgia odnosi do Ducha Pocieszyciela.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl